Speedtest.net (официјална тема)

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
од топик.

штета шо неможам да измерам брзина на факултет. ако имате некоја друга страница за мерење дајте по можност да нема флеш страната пошо имаме одредени забрани и заебанции.. незнам на спидтест на он не дали ке можам али ке пробам покасно у секој случај и ке ви кажам како е и шо е.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Телекабел:


и еве на speedtest.net неколку часа подоцна

каков пакет користиш од телекабел кој симнува со 1 МБ (мегабајт) во сек?????????

моментално кај мене е вака



а пред неколку саати на спид тест беше



после пак ке крени па ке падни и ке крени и ке......... хахаха:tapp:
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
[/URL][/IMG]

како можи upload секогаш е над 1мб/с
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
На Трафик сум јас, моментално нудат најбрз и најефтин интернет.
abe procitav deka pisuva trafik, ama ne ja znaev firmava :S eve sega ja gledav web stranata nivna i ne mi izgleda bash najevtin :S 45 leva 30mbps. ili gledam neshto drugo ? :D
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
abe procitav deka pisuva trafik, ama ne ja znaev firmava :S eve sega ja gledav web stranata nivna i ne mi izgleda bash najevtin :S 45 leva 30mbps. ili gledam neshto drugo ? :D

Остај ти на веб страната ништо не му е средено 25 лева е неограничен . Бугарски трга максимално 80 Мегабита, проверено види имам ставено принт скрин торент кај што симнува со 10 мегабајти во секунда :)

А од странски трга со 25 мегабита.

 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Остај ти на веб страната ништо не му е средено 25 лева е неограничен . Бугарски трга максимално 80 Мегабита, проверено види имам ставено принт скрин торент кај што симнува со 10 мегабајти во секунда :)

А од странски трга со 25 мегабита.

uste da mi kazis dali go ima sekade ili vo odredeni naselbi, posto ne vidov mapa na pokrienost :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
каков пакет користиш од телекабел кој симнува со 1 МБ (мегабајт) во сек?????????
......

Основниот пакет со доплата по надминување на сообраќајот.
Ти си на Неотел или? speedtest-от тоа го кажува. Мислев дека нешто подобар интернет нудат ама....

П.С. Некој да има инфо Инел, Трафик од каде се провајдериве и web да ми даде да видам што и како се нуди?
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Основниот пакет со доплата по надминување на сообраќајот.
Ти си на Неотел или? speedtest-от тоа го кажува. Мислев дека нешто подобар интернет нудат ама....

П.С. Некој да има инфо Инел, Трафик од каде се провајдериве и web да ми даде да видам што и како се нуди?
Ево ти инфо од гоогл

Traffic Broadband Communications" Ltd. закупува, разпределја и продава локална и международна интернет св'рзаност на потребители, прис'единени к'м = Бугарија таму се наоѓа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom