Sony Xperia Tipo

Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Deneska go odnesovna servis i tie mi rekoja deka nema mrtvi pikseli. Tie vednas se zaprimetuvale. % minuti go razgleduvaja vo dva seervisi i ne gi zaprimetija. Badijala panika
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Има некој инсталирано антивирус на Типото? На пример Аваст.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Купив вакви слушалки

ама едната слушалка ко ќе ја ставам во ушето ми „пука“. Исто како уво ко ќе ти е затнато, како вода да имаш, така нешо. И го извадов она ко гумиче што е од таа што пука и го прекладов на другата слушалка и таа пукаше така. Значи до гумичето е. Ги разгледував исти се незнам штто е проблемот а нови се. И ми дојде една „извонредна“ идеја :P Дали можи вака да слушам, т.е. се слуша вака ама да не му се направи нешто на слушалките и дали имал некој сличен проблем?


Тоа најлончето го ставив поинаку и го „завратив“ обратно.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
iskreno mislam deka ima potreba posto vo denesno vreme sekade ima virus taka da mala zastita ne ti preci a i ne ti koci mnogu barem kaj mene jas nemozam da primetam razlika.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
86
Поени од реакции
41
A дали реално постои потреба од антивирус за смартфон?
ако снимаш апликации од "сумливи" места, тогаш да, може да се каже дека ти треба (за секој случај). Но ако ги симнуваш преку google play, тогаш според мене мислам дека нема воопшто потреба. Бар јас немам снимено антивирус...
А зошто импровизираш? Ако ти се нови слушалките, оди од кај што си ги купил и кажи им дека се дефектни (покажи им ги и презентирај им ги на лице место)...
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
А зошто импровизираш? Ако ти се нови слушалките, оди од кај што си ги купил и кажи им дека се дефектни (покажи им ги и презентирај им ги на лице место)...[/quote]
Ме мрзи :P Не бе, неможам да се малтретирам сега. Јас посекако не ги користам многу, а и вака си е се исто, така да немам гајле. ;)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Типово го имам едно 6-7 месеци и се си беше во ред до пред една недела отприлика...Што се случува - легнувам да спијам, местам аларм, се будам сабајлето телефонот има црн екран, саатот е застанат на некој дел од ноќта 1:30, 2, и не може ништо да се направи. Ниту се исклучува, ниту се пушта нешто да работи. Сабајлево ме заеба, па каснев 2 саати на работа :))

После му вадам батерија, му ја ставам пак, се вклучува и се му е нормално...Некој да има решение или дијагноза барем? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom