Sony Xperia Tipo

Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Ќе поможе некој да ми даде повеќе инфо околку телефенов.. искуства од тие што го користите
Заинтересиран сум да го купам на постпејд со 500ден претплата месечно па да се распрашам што како во врска со телефонов.
Или препорачајте ме некој што има иста цена со таа претплата на ВИП
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Ќе поможе некој да ми даде повеќе инфо околку телефенов.. искуства од тие што го користите
Заинтересиран сум да го купам на постпејд со 500ден претплата месечно па да се распрашам што како во врска со телефонов.
Или препорачајте ме некој што има иста цена со таа претплата на ВИП
Колку треба да се кешира прво телефонот?Пошто кога прашував за HTC Desire C ми рекоа прво 7000 па после 24 месеца по 499.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
86
Поени од реакции
41
јас го користам, и прилично сум повеќе од задоволен (го земав од мобимак за 8к - за таа цена супер телефонче). Доста е брз и стабилен (800 MHz), има андроид 4.0.4 и за мене ептен добар изглед :). Е сега си има и свои негативности (овие за мене лично не се воопшто негативности, туку баш спротивно):
(1)ако планираш да правиш 'јаки' фотографии тогаш овој можеби и не е за тебе бидејќи има само 3мп (за мене е супер, пред се дека не сум си по сликањето, па се на се до сега ако имам 10на слики XD чисто за онака..), (2)нема блиц, (3)нема предна камера, (4)снима со VGA, (5)а и воедно доколку сакаш телефони со големи екрани, овој не е за тебе, бидејќи е само 3.2 инчи.


Како алтернатива, доста го споредуваат овој телефон со Alcatel OT-995. Овој има 5мп, блиц, предна камера, 1.4 GHz процесор и поголем екран од сонито (за мене ова ми беше најголема негативност, бидејќи си барав помало телефонче), но овој оди со андроид 2.3

Најубаво спореди си ги тука па самиот според тебе можеш да си одлучиш кој е повеќе за Тебе...
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.040
Поени од реакции
4.335
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Е сега си има и свои негативности (овие за мене лично не се воопшто негативности, туку баш спротивно):
(1)ако планираш да правиш 'јаки' фотографии тогаш овој можеби и не е за тебе бидејќи има само 3мп (за мене е супер, пред се дека не сум си по сликањето, па се на се до сега ако имам 10на слики XD чисто за онака..), (2)нема блиц, (3)нема предна камера, (4)снима со VGA, (5)а и воедно доколку сакаш телефони со големи екрани, овој не е за тебе, бидејќи е само 3.2 инчи.
Добра анализа, само ме збуни со ова - има негативности, ама за мене е баш спротивно. Освен последното (помал екран, ваљда ти е попрактичен), тоа што има срање камера и без блиц за тебе е позитивност? :)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Сега го имаш телефонов со новите пакети на т-мобиле за 1 ден со 500 ден месечна претплата. Претплатата содржи и неограничени разговори кон т-мобиле и неограничен интернет
http://www.t-mobile.mk/public/detali-za-telefon.nspx?phoneid=12053&tabid=1&tn=Промо 499&ti=427&eg=002;102;110&et=168;199;221;173;171;177;175&ust=1
Имам бројче на Т- Mobile на постпејд.. сеа сакам да земам на Вип и затоа разгледувам само можности на ВИП
--- надополнето: 26 ноември 2012 во 18:22 ---
јас го користам, и прилично сум повеќе од задоволен (го земав од мобимак за 8к - за таа цена супер телефонче). Доста е брз и стабилен (800 MHz), има андроид 4.0.4 и за мене ептен добар изглед :). Е сега си има и свои негативности (овие за мене лично не се воопшто негативности, туку баш спротивно):
(1)ако планираш да правиш 'јаки' фотографии тогаш овој можеби и не е за тебе бидејќи има само 3мп (за мене е супер, пред се дека не сум си по сликањето, па се на се до сега ако имам 10на слики XD чисто за онака..), (2)нема блиц, (3)нема предна камера, (4)снима со VGA, (5)а и воедно доколку сакаш телефони со големи екрани, овој не е за тебе, бидејќи е само 3.2 инчи.


Како алтернатива, доста го споредуваат овој телефон со Alcatel OT-995. Овој има 5мп, блиц, предна камера, 1.4 GHz процесор и поголем екран од сонито (за мене ова ми беше најголема негативност, бидејќи си барав помало телефонче), но овој оди со андроид 2.3

Најубаво спореди си ги тука па самиот според тебе можеш да си одлучиш кој е повеќе за Тебе...
Не ми треба за слики.. за тоа си имам апарат.. Само сакам некој со Андроид систем и овој ми падна во очи.. несакам многу големи екрани.. не сум толкав зависник на телефони :)
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Го користам телефонот веќе околу еден месец, за таа цена ептен сум задоволен, како што кажаа погоре има слаба камера и мал екран, но работи ептен брзо, дури се изненадив кога ја инсталирав играта Temple Run не сецкаше, батерија ми држи околу 4 дена, за таа цена според мене подобар нема да најдеш.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.353
Поени од реакции
6.352
Ефтин и тоа многу во споредба со перформансите кои ги нуди. Го користам, презадоволен сум.
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Топ телефонче. Го земав пред една недела и сум презадоволен. Најмногу од се што сум задоволен е што со уклучена 3Г конекција, батеријата трае 2 дена :) :) :).
 
Член од
25 март 2012
Мислења
188
Поени од реакции
43
Го имам 2 недели телефонов, многу сум задоволен. Батерија држи супер 2-3 дена, андроид 4.0.4 , доста брз, само една негативна работа а тоа малиот екран но мене ми врши работа..
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
јас го купив телефонов пред 1-2 недели во постпаид од вип за 1500 со 500 ден месечна предплата баш сум задоволен од телефонот дека некој викаат имал мал екран јас и баш таков барав да ми лежи на рака телефонот е супер и мислам дека нема боље за тие пари
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Мал е екран од 3.2 инчи за андроид телефон, ако се сака да се сурфне на нет,некој филм да се искористи платформата гледај барем над 3.7 инчи. Ако си ограничен со цената тогаш во ред е...Јас имам LG L5 со 4 инчен екран и топ е (y)
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
ја го земав само ради новата понуда на тмобиле и мн сум задоволен, единствена мана му е што е 3.2 али тоа е колку пари толку музика како што викаат
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
5
Има ли телефонов проблем со користење на Viber? Се инсталира апликацијата без проблем, но никако да го добием кодот за активација по СМС.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom