Sony Xperia Tipo

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Телефончево го земав пред 2-3 дена, и за сеа ми прави проблем, сецка кога вртиш по страните на позадината, многу често програмите крашираат, и се појавува она 'затвори присилно', Ви-Фито многу често не покажува достапна мрежа, и то кај мене дома, во иста соба кај шо ми е рутерот.. Плеерот исто крашира, една песна некогаш ја пушта, некогаш вика дека не е компитабилна ( а сите ми се во мп3 формат).. До сеа 3 другарки го имаат истиов телефон и се презадоволни, никаков проблем немаат, ни сецкање, ни бавност, ништо..
Чаре?! :(
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Телефончево го земав пред 2-3 дена, и за сеа ми прави проблем, сецка кога вртиш по страните на позадината, многу често програмите крашираат, и се појавува она 'затвори присилно', Ви-Фито многу често не покажува достапна мрежа, и то кај мене дома, во иста соба кај шо ми е рутерот.. Плеерот исто крашира, една песна некогаш ја пушта, некогаш вика дека не е компитабилна ( а сите ми се во мп3 формат).. До сеа 3 другарки го имаат истиов телефон и се презадоволни, никаков проблем немаат, ни сецкање, ни бавност, ништо..
Чаре?! :(
ако сецка, ондак имаш симнато нешто што работи у позадина, или ептен ствари па немаш рам.ќе да е второво.со stock има највеќе рам,у крају краева factory reset,ако не, CM10.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Телефончево го земав пред 2-3 дена, и за сеа ми прави проблем, сецка кога вртиш по страните на позадината, многу често програмите крашираат, и се појавува она 'затвори присилно', Ви-Фито многу често не покажува достапна мрежа, и то кај мене дома, во иста соба кај шо ми е рутерот.. Плеерот исто крашира, една песна некогаш ја пушта, некогаш вика дека не е компитабилна ( а сите ми се во мп3 формат).. До сеа 3 другарки го имаат истиов телефон и се презадоволни, никаков проблем немаат, ни сецкање, ни бавност, ништо..
Чаре?! :(
snimi task killer da gi isklucuvas procesitevsto rabotar u pozadina
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
kako da gi majnam random zborovite koi se pojavuvaat dodeka pisas poraka ?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.364
Поени од реакции
6.371
Me interesira dali ima nekade gumena futrola za ovoj telefon.. isto kako shto ima za iphone i drugi telefoni ? :)
Не ти е потребна, го грди телефонот. Ја имам, џабе 400 денари.
На тие што ви сецка телефонот, избришете ги апликациите што ви работат во позадина, и трудете се да не симињате се и сешто.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.044
Поени од реакции
15.001
Треба во текот на оваа недела да го земам телефончето,па препорачајте некоја апликација корисна за него.
Нема корисни апликации за него, туку ти сам си го прилагодуваш во зависност од потребите :)
А за дечкото што е без слушалки,треба да има во кутијата слушалки,нека се овери.
Нема слушалки. Во пакетот имаше само usb кабел+adapter. Ми подарија вакви слушалки, кинеско производство ама добар звук вадат :)


Пошто ти си го земал сега тelefonoт,ме интересира дали со него иде мемориска картичка?
Дека јас утре ќе го земам зато :)
Нема, затоа му бапнав една 2 gb со музика :)

Me interesira dali ima nekade gumena futrola za ovoj telefon.. isto kako shto ima za iphone i drugi telefoni ? :)
Мислeше нешто вака? Јас најдов ваква за 200 MKD во Прилеп.


Телефончево го земав пред 2-3 дена, и за сеа ми прави проблем, сецка кога вртиш по страните на позадината, многу често програмите крашираат, и се појавува она 'затвори присилно', Ви-Фито многу често не покажува достапна мрежа, и то кај мене дома, во иста соба кај шо ми е рутерот.. Плеерот исто крашира, една песна некогаш ја пушта, некогаш вика дека не е компитабилна ( а сите ми се во мп3 формат).. До сеа 3 другарки го имаат истиов телефон и се презадоволни, никаков проблем немаат, ни сецкање, ни бавност, ништо..
Чаре?! :(
Кај мене најчесто крашира "пребарувач". Ама затоа користам други :)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Нема корисни апликации за него, туку ти сам си го прилагодуваш во зависност од потребите :)

Нема слушалки. Во пакетот имаше само usb кабел+adapter. Ми подарија вакви слушалки, кинеско производство ама добар звук вадат :)



Нема, затоа му бапнав една 2 gb со музика :)


Кај мене најчесто крашира "пребарувач". Ама затоа користам други :)
Знам,све тоа сам го дознав :)
убаво телефонче,ама уште да ми кажеш како се префлраат ствари(апликации,музика) на мемориска, ќе ти бидам пре благодарен. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom