Soldier Training

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
затоа што е побитно полицаец да има кондиција отколку сила
Самиот си контрадикторен на себе.пред тоа каза дека ебр дигале тежини а сега кажуваш нешто сосема друго.не е битно.Незнам зашто те навреди темава,ако ја почитуваш повеќе теретаната си имаш тема.
Ете некои луѓе погоре ме сватија и сакаат да комуницираат за ваквиот начин на тренинг.

Ич не е битно кој е поспремен и појак.
Единствено што кажав јас против теретаната е дека успорува и сам си кажав дека имам стекнато многу на сила во теретана но онаа крута.
Во право си дека и во теретана можеш да вежбаш кондиција и експлозивност но не на овој начин како на отворено што можеш,поготово во група.Незнам дали имаш некој близок што бил во полициска академија на обука но на онаа обука за специјалци(не обични џандари)да видиш какви вежби има.
Консултирај се и ке ја видиш и сам разликата.

Мислам дека со овој пост треба да ја завршиме дискусијата на тема каде е подобро дали во теретана или на отворено,само поради тоа што е различно нешто.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
запиши се ко мене - кикбокс, ќе видиш како се вади маслото од тебе, по 300 склекови, стомачни и чучневи на тренинг, како последно нешто шо треба да правеш, а предтоа ќе се загрееш со 5-6 км трчање колку да се загрееш..... башка и сила ќе си имаш ко вол, а и техника
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Ја бев на конкурсот за ебр со беше сега, го поминав иако пред тоа само теретана вежбав. Паднав за лекарско ради тетоважи ама не е битно тоа. Само сакам да кажам дека теоријата дека некој шо вежба теретана неможе да направи 30 скелека е мн глупа.
И ве поздрави Кевин, шо само пумпа раци у теретана со креатин... http://www.youtube.com/watch?v=Z1-ygiI6_3M
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Јас имам двајца другари што го пројдоа тестот и веќе се таму.Двајцата имаат тетоважи и малце ми е чудно ова што го збориш дека си паднал поради тоа.

Ви повторувам темава не би требало да ве вреѓа туку можете едноставно да ни помогнете околу нашите цели,надвор од теретана.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Јас имам двајца другари што го пројдоа тестот и веќе се таму.Двајцата имаат тетоважи и малце ми е чудно ова што го збориш дека си паднал поради тоа.

Ви повторувам темава не би требало да ве вреѓа туку можете едноставно да ни помогнете околу нашите цели,надвор од теретана.
Teмава никого не вреѓа, самите ја усравте со постовите на претходната страна кога почнавте да го потценувате вежбањето во теретана. Пак ќе кажам се' зависи од целта на поединецот.

Јас самиот имам тренирано нинџуцу повеќе години, и тамо тренираш само на овој, како што го викаш Soldier style. Ако сакаш распрашај се ако има уште школи, мислам Патот кон сонцето држат тренинзи. Тамо тренираш во природа, со група, и имаш се', од преживување во природа до борби со оружје. Имаш валкање во кал, камуфлажа, движења во формација, качување по дрва, јажиња, праење салта, колути, кршење цигли со бокс итн.
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Јас имам двајца другари што го пројдоа тестот и веќе се таму.Двајцата имаат тетоважи и малце ми е чудно ова што го збориш дека си паднал поради тоа.

Ви повторувам темава не би требало да ве вреѓа туку можете едноставно да ни помогнете околу нашите цели,надвор од теретана.
и јас знам од мојот град што примаа тројца сите се со тетоважи... ама и сите тројца се со врски :) еден дури со 2 згиба го пуштија пред мои очи... ама не е темата за тоа...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
запиши се ко мене - кикбокс, ќе видиш како се вади маслото од тебе, по 300 склекови, стомачни и чучневи на тренинг, како последно нешто шо треба да правеш, а предтоа ќе се загрееш со 5-6 км трчање колку да се загрееш..... башка и сила ќе си имаш ко вол, а и техника
И ти тоа секојдневно?
 

UncleSam

Будока
Член од
23 јануари 2011
Мислења
269
Поени од реакции
509
запиши се ко мене - кикбокс, ќе видиш како се вади маслото од тебе, по 300 склекови, стомачни и чучневи на тренинг, како последно нешто шо треба да правеш, а предтоа ќе се загрееш со 5-6 км трчање колку да се загрееш..... башка и сила ќе си имаш ко вол, а и техника
А колку време ви трае тренингот, 4 саата ?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: X3m

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ви повторувам темава не би требало да ве вреѓа туку можете едноставно да ни помогнете околу нашите цели,надвор од теретана.
Друже, темава ти е супер ама воведот ти беше малку потценувачки спрема сите што тренираат со тежини а тоа ќе го иритира секој што и малку време поминал во тежински тренинг.

Ако ти си се забавил во теретана не се теговите криви туку несоодветно си тренирал, не си имал доволно експлозивен или кондиционен тренинг. Се знае како и каде се тренира за експлозивност.

Ја сум по борбените вештини и ги користам и двете методи (иако повеќе безтежинскиот приод) и совршено се надополнуваат. Дури и во кинеските борбени системи што главен акцент ставаат на брзината и експлозивноста има тежински тренинг со носење кофи со вода, вреќи со песок, тешка греда, цепење дрва итн итн итн.

Ти напиша како исклучиво овој тренинг да е нешто подобар (или таков впечаток се доби) и затоа и доби реакции.

Склекови, чучнувања, стој на раце, дигање на мускули плус носење тежини (тегови, вреќи, дрва, сеедно) е ултимативна комбинација и во принцип секој што е профи така и го комбинира тренингот.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
После празниците се враќаме на теренче:))
Време е за трчање,склекови,трчање на раце ... да го истрошиме тоа што сме го внеле вишак за празнициве.Кој е за,изволте:)
 
Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
Момци, во план сум да се запишам на Факултетов за безбедност, и кондицијата ми е видно намалена, а знам дека ќе ми треба.
Што ми препорачувате да вежбам и дали да одам во теретана да се ојачам за период од околу 3 месеци?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom