#SochiProblems

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.336
Поени од реакции
2.208
Дали има една поплака од некој што не е американец? Каква вештачка нација , страшно.

Нема. Ниту една. А, онаа слика погоре со скршената врата од страна на Американецот ради што не сакајќи се заглавил во тоалетот (сите иначе се сместени по двајца во соба) е чист дебилизам. Стварно треба да немаш ниту трошка мозок за да го направиш она, да го сликаш, да го објавиш на твитер и сите американски медиуми да се пофалат со тоа. Американците се однесуваат како разгалени деца.

Воопшто не го ни почитуваат домаќинот, Русија. Првиот бран слики (две-три) ми беа симпатично смешни, за да после 2 часа вклучам интернет и сето тоа да еруптира мислиш сред Авганистан се одржува ова. Гледав и еден пренос на NBC (од првиот ден, пред отворањето, имаше некои настани) - едноставно, мислам дека Гебелс не им е рамен, ееееј!!!

Може Русија си има свои проблеми, но Американците ги преминаа сите можни граници. Лесно забораваат дека сите можни Олимписки Игри што ги направиле досега биле направени со проблеми, вклучувајќи и терористички напад (Атланта 1996). Истата Атланта беше длабоко комерцијализирана, па ИОК се покаја отпосле што им ги даде Игрите. А, да не зборуваме за скандалот со купувањето (буквално) на Олимписките Игри во Солт Лејк Сити на кои што Американците парадираа со национализам. Ах...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
788
Поени од реакции
216
Зa жaл aмерикaнскaтa политикa( пропaгaндa) е: Ние сме "нaј-велики". Фaкт е, декa ги е стрaх од Русиja, зaштото сa јали много бој от неја и тоa го покaжувaт!
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Нема. Ниту една. А, онаа слика погоре со скршената врата од страна на Американецот ради што не сакајќи се заглавил во тоалетот (сите иначе се сместени по двајца во соба) е чист дебилизам. Стварно треба да немаш ниту трошка мозок за да го направиш она, да го сликаш, да го објавиш на твитер и сите американски медиуми да се пофалат со тоа. Американците се однесуваат како разгалени деца.

Воопшто не го ни почитуваат домаќинот, Русија. Првиот бран слики (две-три) ми беа симпатично смешни, за да после 2 часа вклучам интернет и сето тоа да еруптира мислиш сред Авганистан се одржува ова. Гледав и еден пренос на NBC (од првиот ден, пред отворањето, имаше некои настани) - едноставно, мислам дека Гебелс не им е рамен, ееееј!!!

Може Русија си има свои проблеми, но Американците ги преминаа сите можни граници. Лесно забораваат дека сите можни Олимписки Игри што ги направиле досега биле направени со проблеми, вклучувајќи и терористички напад (Атланта 1996). Истата Атланта беше длабоко комерцијализирана, па ИОК се покаја отпосле што им ги даде Игрите. А, да не зборуваме за скандалот со купувањето (буквално) на Олимписките Игри во Солт Лејк Сити на кои што Американците парадираа со национализам. Ах...
ИНТЕРНЕТ ПРОПАГАНДА
Лажни фотографии од Сочи кои станаа популарни


http://kajgana.com/lazhni-fotografii-od-sochi-koi-stanaa-popularni
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.336
Поени од реакции
2.208
Чудна работа се дешава во Сочи после Олимпијадата, градот зјае празен, нема жители.
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/452751/Grad-duhova-Soci-u-raspadu-posle-Olimpijskih-igara?ref=fb2
Oва е иначе copy-paste oд западен медиум пренесено. Го читав и оригиналот. Вистината е некаде na pola puta.

Не се поминати ниту две недели од завршетокот на Паралимписките Игри кои што се одржаа исто во Сочи, месецов. Овој дел од градот си има свој план што да се случува со него после Олимпијадата, вклучувајќи доизградба на Формула 1 траката и организација на Светското во фудбал во 2018 и многуте настани измеѓу. Од оние слики што ги видов жими еден браник на патот што е паднат, другото ми изгледа ново.

Плус, многу брзо им текна на Сочи. Нека западните медиуми погледнат во Лондон - нивниот Олимписки парк сеуште се доградува и преградува бидејќи друг испаднал планот за после Олимписките Игри. Ах, да...Олимпиското Село го доградуваат со кујни во секоја соба за да можат да ги продадат како станови. Сеуште. Мој предлог е да се вратиме во Сочи после година дена па да судиме. Или во целиот оној украински хаос, едвај се чека Сочи да се чепне. :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom