Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Конечно освоив и СМФА натпреварување.

Real Madrid have won the SMFA Champions Cup!
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Тиаго силва, ројс, санчез и савич достапни за размена.
Умтити кам то интер бам бам
За сите 4 сум заинтересиран, ќе договараме во иМбокс. 3 трансфери сум направил со Милан сезонава, сите играчи ќе ги соберете..
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Шо сакаш за Силва? Не го сакам го играч, ама ради рејтингот повеќе :D
Некако да ми го договориш Шкринијар. Не мора да биде директен трансфер. Ете тој што ќе ми го обезбеди Шкринијар го зима силва.[DOUBLEPOST=1527030878][/DOUBLEPOST]Да не набројувам сите што се ставени на трансфер листа се достапни за замена. Меѓудругите и Иниеста.
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Јас би ги менувал Осман Дембеле, Колашинац или РР, Коке if the right offer comes. :P
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
#Interiscoming !
Опасен ребилд на повидок. После еден од двата најталентирани штопери во светот, во редовите на интер пристигнува и големиот германски талент џулијан вајгл. Наскоро се очекуваат уште подмладувања во тимот.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
#Interiscoming !
Опасен ребилд на повидок. После еден од двата најталентирани штопери во светот, во редовите на интер пристигнува и големиот германски талент џулијан вајгл. Наскоро се очекуваат уште подмладувања во тимот.
Наби Кеита пристигнува во Милано.
Интер располага со најголемите таленти на неколку позииции на теренот, а тек допрва следи потпишување на уште неколку суоерѕвезди.
Кансело-умтити-?-менди
Вајгл/кондогбија
Наби Кеита-зијех
?-------------?------------марсел сабицер
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Премногу лесна ми ја направивте лигава :(
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Дечки ова шо е у Милан останато и е поквалитетно ко Депај, Алисон и уше пар други остајте ги за момаков да си среди еден тим ако игра сериозно.

Боро види таму и објасни му што како.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Дечки ова шо е у Милан останато и е поквалитетно ко Депај, Алисон и уше пар други остајте ги за момаков да си среди еден тим ако игра сериозно.

Боро види таму и објасни му што како.
Еве може да му дадам од Настасиќ/Паулињо/Херера, и онака не ги играм.. Ако имате некој просек играч што само ви дреме во тимот пишете на темава. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Еве може да му дадам од Настасиќ/Паулињо/Херера, и онака не ги играм.. Ако имате некој просек играч што само ви дреме во тимот пишете на темава. :D
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Вакво нешто кога пишував пред две години во ПЛ темата, фановите на Јунајтед ме стрелаа со називи од типот на хејтер на Јунајтед пошо имав пишано дека не е за во голем клуб и дека е просек играч. :icon_lol:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Вакво нешто кога пишував пред две години во ПЛ темата, фановите на Јунајтед ме стрелаа со називи од типот на хејтер на Јунајтед пошо имав пишано дека не е за во голем клуб и дека е просек играч. :icon_lol:
Не мора две години да се враќаш, лани беше играчиште и беше подобар од Канте. Ама и што да очекуваш, нема фан база која лета повисоко во облаци кога се во прашање играчите што играат за нивниот клуб :pos:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Не мора две години да се враќаш, лани беше играчиште и беше подобар од Канте. Ама и што да очекуваш, нема фан база која лета повисоко во облаци кога се во прашање играчите што играат за нивниот клуб :pos:
Како што Мората е подобар играч од Лукаку и Бакајоко е тука негде како Матиќ, ама е помлад. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom