Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
РЕАЛ МАДРИД ПОВТОРНО ШАМПИОН


Реал Мадрид е крунисан за шампион на Кајгана Светот трет пат по ред, со што се изедначи со Барселона по број на освоени лиги. Тимот на Донев ја обезбеди титулата со минимална победа врз Милан. Караско му донесе победа на Реал во 82рата минута, откако претходно на Реал му беа поништени два гола поради офсајд, а имаше и промашен пенал од страна на Роналдо.
Менаџерот Донев уште еднаш покажа зошто е најдобар во Кајгана Светот, и ја продолжи доминацијата на својот Реал. Но, веднаш по натпреварот тој изјави дека сезоната не е завршена и неговите фудбалери мора да останат фокусирани и да ја завршат без пораз, нешто што до сега никој не успеал да го направи.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Како ќе ја праиме поинтересна лигата следнава сезона? Предлози а-у и да ја опраиме работава.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.083
Шупраиме со Милан? Зашто го напушти тимот?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Со продолжување на доминацијата на Реал. Четири по ред!
Немаш теоретска шанса.[DOUBLEPOST=1526217813][/DOUBLEPOST]
Како ќе ја праиме поинтересна лигата следнава сезона? Предлози а-у и да ја опраиме работава.
Mислам дека е редно време да си признаеш сам на себе дека не те бива и да ми го вратиш Гризман за да му земам титула на Дноев. :P
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Немаш теоретска шанса.[DOUBLEPOST=1526217813][/DOUBLEPOST]
Mислам дека е редно време да си признаеш сам на себе дека не те бива и да ми го вратиш Гризман за да му земам титула на Дноев. :P
Може да се праат трампи ама дека лесно ќе доеш до некој ко Гризман тоа тешко:Д
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Понуди за Вањама, Гелсон Мартинс, Џонс и Данило?

Swap за играчи од сличен калибар
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
INVINCIBLES


After their result against SL Benfica, Real Madrid are now unbeaten in 43 games setting a new club record for most games unbeaten in a row.

Реал Мадрид успеа да ја заврши сезоната без пораз, нешто што нема никој друг да може да го повтори во оваа лига. Играчите беа уморни од деноноќните прослави по освојувањето на титулата пред неколку кола, па многу лошо го започнаа последното коло против Бенфика. Тимот на Донев губеше 2-0 уште во 32рата минута, но до крајот на натпреварот успеаа целосно да го свртат резултатот и да победат со 3-2, со што ја завршија оваа прекрасна сезона.

upload_2018-5-17_21-24-59.png
Срушен и рекордот за најмногу освоени бодови. Изедначени со Барса на три лигашки титули. Одиме на четврта!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
93 бода освоив и не земав титула. :D :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Каква рома сум во лигава не ми се верува. Цело време втор, трет, четврт, а неам освоено ни куп ни ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom