Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Најталентираниот млад играч на Англија нов фудбалер на Баерн од Минхен!

Недопирливиот, центарот на новата подмладена Барселона, играчот за кој Барселона одбиваше секакви па би рекол можеби и подобри понуди преку ноќ го напушти клубот по кавгата со својот тренер Borce.

Имено на еден од тренинзите при еден соло продор на Али и проектил кој го испалил од 34.6 метри кој резултирал со евро гол горенаведениот Borce му рекол: "Hey man whacha doin, man? You selfish, i coach here,pass ball - pass ball bam bam goal no solo, i sell you, don't fuck with me"

После овој нерезонски испад вчудоневидени останале Али и скоро сите соиграчи, помошници тренери, сопругата на Саул која го гледала тренингот а за среќа или пак за жал тука бил присутен и преЦедникот на Барселона, Бартоломеу.

По овој инцидент Деле Али бара итен состанок со управата и веднаш бара трансфер поради несогласувања со горенаведниот Borce по што неговиот агент стапува во контакт со нас и останатото е историја.

Овде покрај тоа шо тренерот на Барселона има лош англиски(се гледа погоре кога е објаснет конфликтот со Деле Али) се работи и за лош менаџмент по кој профитираше Баерн.


На Дембеле му посакуваме точно 0 успеси, 0 голови, 0 асистенции <3
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Џими ми праќа понуда за Хумелс. Ја одбивам. Пак ми ја праќа истата :icon_mrgr:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Брееј Браво што кај мене примаше 15 гола од 17 шута, денеска ми направи 9 одбрани и изиграв 1-1 со Ливерпул. Кај мене вкупно немаше 9.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Барса се шета до титулата :cool:
Барса најави дека нема да се натпреварува за титула оваа сезона. :D


Иначе стариот Ибрахимовиќ ми здрви 2 гола, се вратив на 2-2 и на крај моите промашија едно 5-6 шанси во последните 20тина минути за целосен пресврт. Цело време си мислев "оваа ќе биде, оваа ќе биде.."
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
хахахахаха ај сега одново цитирај го цел пост :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Terrible news, Ricardo RODRÍGUEZ has been seriously injured.


Ај бар добро е што се повреди баш сезонава. xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom