Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
ама ги даде у Реал бе другар, нема логика ова шо го праиш, ај дотерај глупостиве шо ги праиш и магла.
Kazi taka be, ne placi okolu.

Ako ti bese ke ti gi daev site tebe pa ti da osvois mesto real.
Bot.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Тоа што беше планирано да си оди од Реал, ќе си оди. Бар кажете одма дека само Де Брујн е проблемот :D

Послабите да ги известам дека може да ги добијат Лихтштајнер, Ремзи, Хулк... Да не чекаат јас да ги молам.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
И наеднаш нема да се осети КДБ. :D
Нигде не реков дека стартните 11 ми се за продавање, ни па имам намера да продавам некој што не сум планирал да го продадам затоа што Макарон ги утнал бројките :D

Штом се толку слаби останатите тимови, и 91 играч сигурно ќе им се најде.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Иам еден предлог да ја направиме лигата поинтересна. Да ставиме лимит на макс играчи во First Team. Пример младинци под 21 година може да имаш колку сакаш, ама да има макс 30 играчи постари од 21 година. :) Па кога Али, Марсијал ќе ми пораснат, да мора да продадам нешто, оти очиглдно парите немаат никаква улога тука. :)


Дури 30 се многу. 25 треба да е макс. :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Јас како што гледам и Реал е засилен со КДБ. Сакајќи, несакајќи, можеше да му побараш да продаде некој место него, или да го даде на послаб тим после истекувањето на траснфер банот. :P


За Дибала ми е ептен мака што заврши кај Дани, а планирав да нудам се што ќе ми остане откако ќе направев измени во тимот. Нема никогаш да го даде сеа до 2025та, во двете лиги е кај него............. :(
Се што ќе ти остане.

Дани Алвес, Ибра и Робен?


Инаку може. Ај продавајте тоа старците.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Се што ќе ти остане.

Дани Алвес, Ибра и Робен?


Инаку може. Ај продавајте тоа старците.
Модриќ беше планиран за еден од него или КДБ. xD Може ти не го сакаш, ама се кладам дека 95% од другите ќе прифатат Модриќ + некое младунче за Дибала. :D Па дури и само Модриќ според моменталната ситуација, сеуште е машина Лука. :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
хахахаха извини мистер мастермајнд :(
Па која е логиката некој да ти го даде Дибала на кој само ќе му расте рејтингот, за 8-9 години постариот Модрич :D

Освен ако не сум тоа јас и имам некоја луда идеја во глава :icon_mrgr:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Па која е логиката некој да ти го даде Дибала на кој само ќе му расте рејтингот, за 8-9 години постариот Модрич :D

Освен ако не сум тоа јас и имам некоја луда идеја во глава :icon_mrgr:
Nekoj sho e vo borba za titula i mu treba sreden red a ima dovolno napagjaci primer. Ima dve opcii da proba da zeme titula ili da go cheka dybala da krene rejting, koj max mozhe do 94 da dojde (а vekje e 93), osven ako ne izgazi na SP, ama so Messi vo tim se znae koj e glaven vo Argentina. xD

Do sega nema pokazhano niahto povekje od Reus, Higuain, Veratti, Koke i ostanati 94ki. Za da dojde do 95 mu treba da bide one of a kind, ko Modric, Kroos, Hazarx, Bale.
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Стопер помлад од 28 години да понудите?
Вилијан и Сократис/Ловрен ги нудам. За добра понуда може и уште еден од младите да вклучам.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Модриќ старецот изгази последните 2-3 пријателски утакмици од сезоната. Од денеска започнуваат припремите за новата сезона, па пак да пишам..


Годин, Џеко, Бурки, Глик, Денис Суарез, Рафиња, Колашинац, Зиелински.. сите овие се достапни за размена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom