Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Не сум јас крив што секој сака да те заебе. @ManUtdChampions

Знам што е договорено, но некои имаат голема желба да патиш, неам ништо против, и ако сакаш отворен сум за трансфери.

Ево јавно да се извинам. :D
Најмногу од се ме изнервира што утре полагам, а 2 саата утепав барајќи замени, на 5 души пишав да прашам за овој, за оној.. Цепајте, ама џабе преговараме тајно, ако после прифаќањето на понудата сите други се јават со уште појаки понуди.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Најмногу од се ме изнервира што утре полагам, а 2 саата утепав барајќи замени, на 5 души пишав да прашам за овој, за оној.. Цепајте, ама џабе преговараме тајно, ако после прифаќањето на понудата сите други се јават со уште појаки понуди.
Понудата уште пред да ти ја прифати ти беше јавна. Јас ја видов и ги понудив Милер и Мата, па после појачав на Милер и Ракитич :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Понудата уште пред да ти ја прифати ти беше јавна. Јас ја видов и ги понудив Милер и Мата, па после појачав на Милер и Ракитич :D
И сеа среден ред ќе ти игра мојов. xD Наредна сезона планирај си борба за опстанок.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
И сеа среден ред ќе ти игра мојов. xD Наредна сезона планирај си борба за опстанок.
Си знам јас :D
Значи да се разбереме, трансферов не е добар за мене, јасно е тоа. Губам двајца супер играчи за да земам напаѓач, а имам најдобар напад во лига сезонава. Ама не ми е битно тоа.
Веќе ти имам кажано дека единствено нешто интересно во играва е да се заебаваме меѓу себе, да праќам глупи понуди за играчи кои некој друг си ги планирал, и такви ствари. Ич не ми е гајле кај ќе сум и дали ќе освојам (иако фино би било еднаш и јас да освојам :D). Без ваквите ствари, останува само да чекаме секој четврток и недела каква бројка ќе ти даде компјутерот, а така не ми се игра.
Баш се надевам дека во иднина ќе има уште повеќе вакви ствари, еве може ова ќе ги "охрабри" и другите :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Веќе ти имам кажано дека единствено нешто интересно во играва е да се заебаваме меѓу себе, да праќам глупи понуди за играчи кои некој друг си ги планирал, и такви ствари. Ич не ми е гајле кај ќе сум и дали ќе освојам (иако фино би било еднаш и јас да освојам :D). Без ваквите ствари, останува само да чекаме секој четврток и недела каква бројка ќе ти даде компјутерот, а така не ми се игра.
Баш се надевам дека во иднина ќе има уште повеќе вакви ствари, еве може ова ќе ги "охрабри" и другите :D
Ај зезни ги и испрати глупа понуда ко пример Азар за Агуеро?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Па стварно, нека го земе Агуеро ете штом му треба напаѓач...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Па стварно, нека го земе Агуеро ете штом му треба напаѓач...
Не разбираш, не ми треба напаѓач. Јас прашав што давате за Модриќ, макарон ми пиша Модриќ и играч за Суарез. Го иам Роналдо иначе.


Сеа и јас треба да сум педерче и да го пријавам трансферот, ама прилично сигурен сум дека и без тоа СМФА ќе го блокира, оти даваш 95 и 93 за еден играч. И после ни ти ќе го добиеш Суарез, ни тој ќе добие плејмејкер. xD


Ги нудам Роналдо и Бале за Агуеро,
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Не разбираш, не ми треба напаѓач. Јас прашав што давате за Модриќ, макарон ми пиша Модриќ и играч за Суарез. Го иам Роналдо иначе.


Сеа и јас треба да сум педерче и да го пријавам трансферот, ама прилично сигурен сум дека и без тоа СМФА ќе го блокира, оти даваш 95 и 93 за еден играч. И после ни ти ќе го добиеш Суарез, ни тој ќе добие плејмејкер. xD


Ги нудам Роналдо и Бале за Агуеро,
И да пријавиш нема да го блокираат.

Кај ги нудиш? Ништо не ми стигна. Ајде понуди, прифаќам и не ме интересираат други понуди. Стојам на збор.
Ете и Долберг те частам од мене.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
И да пријавиш нема да го блокираат.

Кај ги нудиш? Ништо не ми стигна. Ајде понуди, прифаќам и не ме интересираат други понуди. Стојам на збор.
Ете и Долберг те частам од мене.
Јас па мислам дека секако ќе го блокираат, ќе видиме баш. Мада ништо чудно сеа некоја фаца ко Џими да пријави за и он да се дупи у меѓувреме. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Јас па мислам дека секако ќе го блокираат, ќе видиме баш. Мада ништо чудно сеа некоја фаца ко Џими да пријави за и он да се дупи у меѓувреме. :D
93 и 95, ама за 97.
Што знам... ипак мислам нема да го блокираат
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Уаа пички, поминаа 5 саати уште ме држи нервоза. Едвај чекам да дојде ден да се одмаздам, за тоа ќе ја играм играта од денес. Ноу мор гуд гај Чемпионс.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Јас му давав двајца 94 плус 20м и ми го одби трансферот..
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Јас му давав двајца 94 плус 20м и ми го одби трансферот..
Ти му даваше стопер, а има 3ца топ стопери и Робен. :D Плејмејкер му беше главна цел по мене, вака доби плеј и плус 95ка шпиц, кој можеби е во шит форма, ама бар една сезона може да истера на играта.. Посебно ако изигра јако на Конфедерациите.


Реално Донев е најголем лузер од дилов. Ако има Господ сеа Лукица да скокне на 96 и на двајцата ќе им се измочам у фаца. Ама Крос беше подобар сезонава, тој ќе оде на 96ка 100%.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom