Soccer Manager (Други Лиги)

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Не сфаќам. Си бираш еден од тимовите што ги менаџираш, пример ти Ливерпул, јас Реал и се прави копија од тој клуб во овој нов свет или се префрла целиот клуб и не можеш веќе да го играш во оригиналниот свет?

Како и да е, јас имам само едно празно место и го чувам за новата лига што ја договараме, ако ја направиме.
Го играв и ова порано и мислам дека имаш посебни места за ова connect што е.. Т.е. нема да ти го земе слободниот слот, туку имаме по 3 или 4 посебни слотови за ова :D


Кога одиш горе на иконката Clubs за да смениш тим ти дава десно Connect Game Worlds. xD
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
GW ID 86129

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Клип4е остана дно менаџер.

Дај некој туторилај за ова што го зборите пошо мене ми изгледа ко шпанско село.:D
Што заебавате.

Ти имаш јак тим во ЛЕ некој друг во ворлд ево ви куп/лига да се решите.

Што не е јасно?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Дајте да се договирме за правилата за новата лига. Нека се стави анкета ако треба па сеа ако сте толку за тоа правило три играчи максимум да можат да се купуваат тогаш нека е така иако сум против тоа бидејќи секако слабо пари ќе се има така да секако нема да може да се купуваат многу играчи. Пример сеа со Мсрсеј ако играам зошто да мора да играам со Адил Рами наместо да си купам друг централен дефанзивец кој ми се допаѓа во реалноста. Пари секако слабо ќе има така да работата е и да видиме кој како ќе се снајде за да го појача тимот и да се бори за титула, а не да биде досадно колку формации да се наместат и да играме.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
GW ID 86129

Ајде остана место за само 3 екипи, аплицирајте и да почниме со првиот Кајгана Пауер Куп.



Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Samo KLS KW I KEL

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Ако некој е заинтересиран да се приклучи на uefa youth champions league нека ми пише да му објаснам има некои правила да може само да се купуваат играчи до 21 година. Со луѓе од Балканот играм, само двајца Македонци сме. Две дивизии се по 12 тима. Само во втората дивизија има 3 тима слободни од кои еден пред скоро време ги напушти Бенфика каде што има добри играчи. Има опција направено да не може да се купуваат играчи од неменаџирани тимови од лигата така да овие од Бенфика нема шанси да ги купи некој иако има добри играчи. Ако сакате поразлична лига, не се едно исто со Меси, Роналдо и сл. пишете ми.

Јас пред еден месец се приклучив и имам слаб тим моментално, но интересна ми е лигата.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ако некој е заинтересиран да се приклучи на uefa youth champions league нека ми пише да му објаснам има некои правила да може само да се купуваат играчи до 21 година. Со луѓе од Балканот играм, само двајца Македонци сме. Две дивизии се по 12 тима. Само во втората дивизија има 3 тима слободни од кои еден пред скоро време ги напушти Бенфика каде што има добри играчи. Има опција направено да не може да се купуваат играчи од неменаџирани тимови од лигата така да овие од Бенфика нема шанси да ги купи некој иако има добри играчи. Ако сакате поразлична лига, не се едно исто со Меси, Роналдо и сл. пишете ми.

Јас пред еден месец се приклучив и имам слаб тим моментално, но интересна ми е лигата.
Ајде дај да видам.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Ајде дај да видам.
Чекај прво да ти објаснам за правилото пред да му пишам на креаторот за да те прифати во лигата. Значи Бенфика го предложив зашо има добри играчи од слободните тимови. Смееш да имаш максимум 50 играчи во тимот, а во Бенфика има 66 играчи моментално така да 16 играчи ќе треба да ставиш на трансфер листа и да ги продадеш. Никлас Суле исто го имаш во тим, но веќе има 22 години така да мора и него да го продадеш. Друго исто да си знаеш, доколку играч во текот на сезоната ти наполни 22 години, не мора да го продадеш веднаш туку може по крајот на сезоната да го продадеш. Ти пишувам да си знаеш правилата и дали ти се гледа интересна. Според играчите шо ги имаш би требало да влезеш прва дивизија.

Почеток на сезоната е, 5 кола се одиграни. Ги имаш во тим 18-годишен голман Лафонт (86), Диавара (20год. 87), Хенрихс (20год.88), Антон (84), Огустен од Лајпциг кој моментално е 82 рејтинг и кој ќе скока. Ричарлисон од Ватфорд исто го имаш. Овие ти се од појаките играчи али со тој тим би требало да влезеш прва дивизија. Мене најдобри ми се Рони Лопес и Зинченко, 85ки, другото 78-82 рејтинг ми се. Слободни играчи немаш да ти кажам да си знаеш, пример од актуелните јаки млади играчи се е купено така да и тука ако успееш неш да уловиш од останатите со трампа да предложиш. Со пари ти е невозможно.

Заинтересиран си да му пишам на креаторот за сигурно дека сакаш Бенфика да ги земеш? Играчи имаш добри така да лесно ќе ти биде. Јас нешо млади изнакупив кои ќе треба да скокаат така да немав среќа како ти со Бенфика добри играчи шо начека.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Чекај прво да ти објаснам за правилото пред да му пишам на креаторот за да те прифати во лигата. Значи Бенфика го предложив зашо има добри играчи од слободните тимови. Смееш да имаш максимум 50 играчи во тимот, а во Бенфика има 66 играчи моментално така да 16 играчи ќе треба да ставиш на трансфер листа и да ги продадеш. Никлас Суле исто го имаш во тим, но веќе има 22 години така да мора и него да го продадеш. Друго исто да си знаеш, доколку играч во текот на сезоната ти наполни 22 години, не мора да го продадеш веднаш туку може по крајот на сезоната да го продадеш. Ти пишувам да си знаеш правилата и дали ти се гледа интересна. Според играчите шо ги имаш би требало да влезеш прва дивизија.

Почеток на сезоната е, 5 кола се одиграни. Ги имаш во тим 18-годишен голман Лафонт (86), Диавара (20год. 87), Хенрихс (20год.88), Антон (84), Огустен од Лајпциг кој моментално е 82 рејтинг и кој ќе скока. Ричарлисон од Ватфорд исто го имаш. Овие ти се од појаките играчи али со тој тим би требало да влезеш прва дивизија. Мене најдобри ми се Рони Лопес и Зинченко, 85ки, другото 78-82 рејтинг ми се. Слободни играчи немаш да ти кажам да си знаеш, пример од актуелните јаки млади играчи се е купено така да и тука ако успееш неш да уловиш од останатите со трампа да предложиш. Со пари ти е невозможно.

Заинтересиран си да му пишам на креаторот за сигурно дека сакаш Бенфика да ги земеш? Играчи имаш добри така да лесно ќе ти биде. Јас нешо млади изнакупив кои ќе треба да скокаат така да немав среќа како ти со Бенфика добри играчи шо начека.
Може ајде, и така играм во 4, а една ќе откажувам па само овие Кајгана ќе ми останат, може една плус :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Може ајде, и така играм во 4, а една ќе откажувам па само овие Кајгана ќе ми останат, може една плус :D
Му пишав дека сакаш да се приклучиш па да видиме што ќе одговори. Да не испадне ги чува Бенфика за некој друг пошо тие Балканци играат во повеќе лиги заедно. Али мислам дека ќе биде. Кога ќе ми одговори ќе ти го пишам кодот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom