Soccer Manager (Други Лиги)

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
Затоа што доста играчи играат и некои лиги на страна и често се случува во темите за Кајгана лигите да се оди оф топик, па има бунења, еве една посебна тема за сите други лиги кои ги играме. Тука може да постирате за тимови кои ги менаџирате надвор од Кајгана лигите, интересни трансфери, резултати, трофеи.

Јас сега го земав Јуве во некоја лига што ја нашол @ManUtdChampions (нормално), и претходниот менаџер очигледно имал фетиш на голмани...

upload_2017-7-8_10-14-56.png
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.312
Поени од реакции
36.555
И тука да го ставам тимов што го начекав во една лига. :D

19692347_10211280799313985_111554263_n.jpg

Пошто не ми се веруваше за само 6 кола да направи некој ваква екипа, одам во трансфери и има што да видам:
19691195_10211280831794797_1819733157_n.jpg


Јас бев со Тотенхем во Лигава, European Championship e. Изгледа некој го има пријавено, го имаат исфрлено и се погодив случајно да сум уклучен баш во тие моменти, па му го собрав "трудов". :D 5ти беше некаде, од 8 екипи. Така да одам сега на тројна круна и кога ќе им истечат бановите ја распродавам пола екипа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.585
Поени од реакции
46.568
И тука да го ставам тимов што го начекав во една лига. :D

Прегледај го приврзокот 173967

Пошто не ми се веруваше за само 6 кола да направи некој ваква екипа, одам во трансфери и има што да видам:
Прегледај го приврзокот 173968


Јас бев со Тотенхем во Лигава, European Championship e. Изгледа некој го има пријавено, го имаат исфрлено и се погодив случајно да сум уклучен баш во тие моменти, па му го собрав "трудов". :D 5ти беше некаде, од 8 екипи. Така да одам сега на тројна круна и кога ќе им истечат бановите ја распродавам пола екипа.
Јас демек ќе играм во една лига со Лајпциг, кога тој со Баерн си направил уште 2-3 профила и продава ли продава играчи за максимум.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.312
Поени од реакции
36.555
Јас демек ќе играм во една лига со Лајпциг, кога тој со Баерн си направил уште 2-3 профила и продава ли продава играчи за максимум.
И јас имав слична ситауција со Атлетико во една лига. Царот ги имаше Меси, Суарез, Роналдо, Нејмар и кој се не во тимот. Првата сезона му земав титула, втората по 3-4 разлика го тепав во меѓусебните, ама на апсолвентската ја утнав работата нешто со повредени играчи мислам и освои тој на гол разлика. А одев на двојна круна пошто го имав веќе освоено купот. После тоа напуштив, секако двајцата само останавме (а уствари и цело време сме биле само дваjцата :D )
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.660
Поени од реакции
11.567
Во лигава сега шо влеговме, Чемпионс шо не покани, тој со Реал е читер со мадиња, претходно со дупли профил си продал играчи од Баерн во Реал.Пазете ги трансфериве:
Левандовски + Хумелс +2М за Бејл
Тиаго Алкантара +1М за Кејлор Навас
Томас Милер за Ковачич
 

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
Во лигава сега шо влеговме, Чемпионс шо не покани, тој со Реал е читер со мадиња, претходно со дупли профил си продал играчи од Баерн во Реал.Пазете ги трансфериве:
Левандовски + Хумелс +2М за Бејл
Тиаго Алкантара +1М за Кејлор Навас
Томас Милер за Ковачич
Значи треба добро да се потрудам да му ја земам титулата :sneaky:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.585
Поени од реакции
46.568
Исландска ми е интересна што ја играм.
Рандом тим одбрав (т.е. само тој беше слободен, irl второлигаш). Многу мал буџет и 75ки со по 35 години во тим :D

Сега солиден прв тим имам за да држам средина на табелата. 83-87 рејтинг.

Сите играчи се од Екс-Ју просторот. Моментално има 1 слободен тим, ако некој сака ќе му пратам покана. Ама сериозно што би играл, пошто треба доста време за да се направи тим.
Во четврток е последно коло од сезонава. 22 натпревари се играат.
 

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
БРЕЈКИНГ: Изјава од управата на Јувентус

upload_2017-7-9_21-54-45.png

Во текот на денешниот ден управата на Јувентус имаше долг состанок со новиот менаџер Донев кој потоа го за прв пат го предводеше својот тим до победа со која Јувентус сега е непоразен на 26 натпревари по ред. На состанокот се дискутираше насоката во која ќе се насочи клубот, како и трансфери. Како што знаете во клубот има околу 100 играчи, па потребна е голема распродажба. Но, клубот ќе ги продаде само непотребните играчи и нема да дозволи ниту еден играч кој е од некакво значење за тимот, да не напушти.
Во последните 24 часа добивавме секакви понуди, најмногу за Пјанич. Неколку други клубови беа спремни да понудат и по над 60 милиони. Но, на состанокот се донесе одлука дека Пјанич е од големо значење за Јувентус и нема да биде продаден по никоја цена па со оваа изјава прекинуваат било какви преговори за неговиот трансфер.
Управата на Јувентус сака да ги извести останатите менаџери од Кајгана во оваа лига дека единствените позначајни играчи кои би можеле да го напуштат тимот се:
  • Кедира
  • Фабрегас (само за ептен добра понуда)
  • Лихтштајнер
  • Коман
Како и сите останати играчи под рејтинг 90.

Ви благодариме за вниманието.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.312
Поени од реакции
36.555
Види го бе пола утакмица изиграл и се фали со рекордот кој е од друг уствари. :pos:
 

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
Види го бе пола утакмица изиграл и се фали со рекордот кој е од друг уствари. :pos:
Мора да се придобијат фановите. Сепак дојдов во најголемиот клуб во светот. Најдобар стадион, најдобри фанови :cool:

upload_2017-7-9_22-22-0.png
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.312
Поени од реакции
36.555
хахахахахаха уште ти е мака а? :D
 

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
Овој @Клипче зема сто играчи во Тотенхем и после еден ден си напушти фино, ќе дремат сега сите три месеци :D

upload_2017-7-10_14-27-57.png

Ќе има пари :zloo:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.086
Поени од реакции
33.203

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.312
Поени од реакции
36.555
sdsd.jpg

Плус неоправдано поништен гол на Нејмар. Штета што е куп утакмица само. xDВо една друга лига кај што исто играме со Донев, со Атлетико изгубив 1-2 во финале на купот против Барселона. :(
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.660
Поени од реакции
11.567
Пред некој месец начекав Драфт Лига со слободен влез, беа слободни само Челзи, влегов во тимот и шо ќе видам, тој пред мене купил само одбрана(немаше лев бек) и напад, средина ни еден играч немаше,голмани двајца со 86 рејтинг, пари 0,сите играчи трансфер бан, одма напуштив.:icon_mrgr:
 
На врв Bottom