Smartwatch

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
707
Поени од реакции
1.792
Ајде некој совет за добар smartwatch што ќе можам без проблем податоци да префрлам иако сменам телефон :)
Xiaomi G-20 , se konektira so se, jas koristam xiaomi mi9 , a plus se konektira i so Huawei na soprygata. 90evra , prezadovolen od baterija/performas i izdrzlivost, plus ip9 mislam feka ima bodo otpornost.
 

Attachments

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.225
Поени од реакции
36.223
Здраво ми треба мислење за овој smart watch:


Дали се исплати да се купува, каков бренд се овие Шаоми, и дали има некој што го користи?

Плус ми треба да се поврзува со Huawei p30 па дали има таква опција?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.920
Поени од реакции
39.417
Здраво ми треба мислење за овој smart watch:


Дали се исплати да се купува, каков бренд се овие Шаоми, и дали има некој што го користи?

Плус ми треба да се поврзува со Huawei p30 па дали има таква опција?
шаоми бате, како не знаеш за шаоми? топ квалитет, пали вози
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.225
Поени од реакции
36.223
шаоми бате, како не знаеш за шаоми? топ квалитет, пали вози
Сум слушнал за брендот, само никогаш не сум се заинтересирал дали се добри, квалитет, искуство, на тоа мислев.

Фала во секој случај.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво ми треба мислење за овој smart watch:


Дали се исплати да се купува, каков бренд се овие Шаоми, и дали има некој што го користи?

Плус ми треба да се поврзува со Huawei p30 па дали има таква опција?
Постар модел е малце
Да видиш хуавеи бенд 6?
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
Друштво,кај може да најдам батерија за Samsung Gear S3 Frontier часовник?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Пишав и во друга тема. Ќе пишам и тука. Имам Amazfit Bip 3.

Според вас кој сте повеќе запознаени со паметниве часовници или сте го користеле овој модел дали е добар? Јас прв пат во живот имам во рака смарт часовник.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Пишав и во друга тема. Ќе пишам и тука. Имам Amazfit Bip 3.

Според вас кој сте повеќе запознаени со паметниве часовници или сте го користеле овој модел дали е добар? Јас прв пат во живот имам во рака смарт часовник.
Основна верзија, да видиш кој ти ѕвони кој ти пишал, чекори пулс и слично
Со појаките модели можеш да збориш на него, имаат вифи гпс есим и повеќе сензори, подобра изработка екран и се натака
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Основна верзија, да видиш кој ти ѕвони кој ти пишал, чекори пулс и слично
Со појаките модели можеш да збориш на него, имаат вифи гпс есим и повеќе сензори, подобра изработка екран и се натака
Точно дека ова е мал буџет верзија на часовник ама врши работа за повеќето функциите што ги има. Јас саати и не ни носам поради причината малку потешко ми е да гледам на оние со стрелки. Овој поклон ми го дадоа.

Ми се допаѓа што има опција да видиш колку си спиел навечер, пулсот да го видиш, стрес, времето какво ќе биде, што стигаат пораки па кога ти е телефонот во друга соба ќе си видиш на саатот сали вреди да одговориш или не.

Другите опции и не ми се толку битни на самиот саат.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Точно дека ова е мал буџет верзија на часовник ама врши работа за повеќето функциите што ги има. Јас саати и не ни носам поради причината малку потешко ми е да гледам на оние со стрелки. Овој поклон ми го дадоа.

Ми се допаѓа што има опција да видиш колку си спиел навечер, пулсот да го видиш, стрес, времето какво ќе биде, што стигаат пораки па кога ти е телефонот во друга соба ќе си видиш на саатот сали вреди да одговориш или не.

Другите опции и не ми се толку битни на самиот саат.
Супер ти е за почеток чим не си носел смартвоч досега
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.920
Поени од реакции
39.417
и јас земав смартвоч, многу добра работа било ова, мери све прецизно. @Bafra на ред е чипот на Маск.
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
да не знае некој кај може да се најде у СК батерија за Samsung Gear S3 саат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom