Skopje East Gate

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.648
Поени од реакции
27.971
Полека бе малку стрпете се,ке јадете и донер и Сарајевски кебап,и бурек ке се најадете по сите стандарди.Па кога ке седнат кај Неџо у Слаткарница Оаза Тенеќе и Ѓоко Мк да градат соживот,има цел свет да ви завидува
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Мало инсајдерско инфо и споредба со Сити Мол, затоа што вчера поминав 2 часа на локација во Ист Гејт, а бев ангажиран и при отворањето во Сити Мол (исто, отприлика недела дена пред официјалното отворање).

Ситуацијата во внатрешниот дел е речиси идентична: Милион мајстори ангажирани од закупците кои работат со полна пареа да ги испочитуваат роковите. Повеќето дуќани внатре се само ѕидови без боја (бар во делот кај што бев јас), но има и добар дел кои личат дека се целосно спремни за отворање. Не се сомневам дека се работи 24/7 и дека сите ќе стигнат на време, нормално, со максимална посветеност и исцрпеност. Сигурно сите си викаат „ех, да имаше барем уште еден месец“... Од надворешна страна (влезови, двор и тн.) Сити Мол беше посреден на недела дена пред отворање, но таму немаше хортикултурно уредување туку само бетон. Во Ист Гејт истовремено едни мајстори си копкаат и поставуваат инсталации, а други постилаат трева - да, од таа готовата што само се простира како тепих :)

Ми текнува дека во Сити Мол добри 2-3 недели по отворањето уште се осеќаше прашина во воздухот, иако имаше ангажирано „милион“ хигиеничари кои цело време џогираат и пребришуваа насекаде. Не очекувам да биде поразлично и овде, па ако ја земеме предвид и гужвата во првиот месец - следната посета би ми била најверојатно после нова година :)

И најчест муабет помеѓу мајстори што може да го чуеш деновиве:
- Ќе го биде ли (на време)?
- Мора да го биде!

:D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.099
Ако успеат, секоја чест. Од она вчера што го видов на поминување, улиците (поточно десната гледајќи од влезот, онаа кон Комуна) ги уредуваат за подобар пристап. Околу ко шо реков, но ако велите дека брзо се уредува тој простор, во ред.
А самиот објект, до половина беше целосен, од половина буквално во градба. Ова барем однадвор. Ако мислат да пуштат дел, а другиот дел да го работат, тогаш е друга приказна.
Сертификати ќе бараат ли?
Мислам дека да, затоа не сум нешто многу заинтересиран за овој објект. Кога ќе размислам генерално не сум за ниеден посебно заинтересиран освен ако не морам нешто ептен што ми треба да купам.
А веројатно ќе ми треба, иде зима :)
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Ако успеат, секоја чест. Од она вчера што го видов на поминување, улиците (поточно десната гледајќи од влезот, онаа кон Комуна) ги уредуваат за подобар пристап. Околу ко шо реков, но ако велите дека брзо се уредува тој простор, во ред.
А самиот објект, до половина беше целосен, од половина буквално во градба. Ова барем однадвор. Ако мислат да пуштат дел, а другиот дел да го работат, тогаш е друга приказна.
Мислам дека да, затоа не сум нешто многу заинтересиран за овој објект. Кога ќе размислам генерално не сум за ниеден посебно заинтересиран освен ако не морам нешто ептен што ми треба да купам.
А веројатно ќе ми треба, иде зима :)
Имаат видео на тик ток како средуваат надвор, верувам дека за брзо време ке биде среден влезот скроз


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Ке има изгледа Вип опенинг на ден пред отварањето


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.615
Поени од реакции
5.126
Ке има изгледа Вип опенинг на ден пред отварањето


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ќе има корона парти :D
Туку добро е што ќе го потсредат тој дел од Скопје ради молов, мн грд дел е тој у пм
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Убаво некој напиша: "Се надевам во east gate ќе има и фармерки за некој што не е педер за разлика од сити мол. "
95% од фармерките во Сити мол се тесни и прилепени ко некој геј да си, малку подскратени за да бидат до глуждовите.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Убаво некој напиша: "Се надевам во east gate ќе има и фармерки за некој што не е педер за разлика од сити мол. "
95% од фармерките во Сити мол се тесни и прилепени ко некој геј да си, малку подскратени за да бидат до глуждовите.
Тоа нема врска со молот, туку трендот и брендовите. Сериозно очекуваш Дизел да произведува различен модел на фармари за продавницата на Fashion&Friends во Ист гејт а различен модел за во Сити мол?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Тоа нема врска со молот, туку трендот и брендовите. Сериозно очекуваш Дизел да произведува различен модел на фармари за продавницата на Fashion&Friends во Ист гејт а различен модел за во Сити мол?
Не се нервирај, поентата ми беше дека се надевам ќе има други брендови фармерки каде што 99% од МАШКИТЕ фармерките не се како хеланка на девојче.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Не се нервирај, поентата ми беше дека се надевам ќе има други брендови фармерки каде што 99% од МАШКИТЕ фармерките не се како хеланка на девојче.
Не сум воопшто нервозен, само не можам да ја сфатам логиката. Пак ти повторувам, знаеш дека модниот тренд не е ориентиран спрема молот? Во Европа целокупно, таков моден тренд настапи и брендовите произведуваат такви модели. Во Америка е различно, loose fit фармарки се во 90% од продавниците, затоа што таков им е трендот.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Не сум воопшто нервозен, само не можам да ја сфатам логиката. Пак ти повторувам, знаеш дека модниот тренд не е ориентиран спрема молот? Во Европа целокупно, таков моден тренд настапи и брендовите произведуваат такви модели. Во Америка е различно, loose fit фармарки се во 90% од продавниците, затоа што таков им е трендот.
Све ок ама ти пишав дека би сакал да има брендови кои имаат барем опција да одберам нормална фармерка, а не 99% од моделите да се хеланки за жени. Никаков моден тренд туку бренд каде што има и нормални фармерки. Во Сити Мол пред нецел месец 10 фармерки пробав само една не беше како хеланка каде личам на феминизирано машко во хеланки. Ме заболе таквото ако трендот е таков, нека понудат и нормални фармерки.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
Све ок ама ти пишав дека би сакал да има брендови кои имаат барем опција да одберам нормална фармерка, а не 99% од моделите да се хеланки за жени. Никаков моден тренд туку бренд каде што има и нормални фармерки. Во Сити Мол пред нецел месец 10 фармерки пробав само една не беше како хеланка каде личам на феминизирано машко во хеланки. Ме заболе таквото ако трендот е таков, нека понудат и нормални фармерки.
секаде по фенси дуќани продаваат само педерастични фармерки, ако сакаш мушка фармерка има во ГТЦ на трет спрат у Еко. Ја таму земам и увек има нормални модели.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Реално треба да има продавница каде ќе се продава сортирани фармерки по вид: Skinny, Slim, Straight, Tapered, Bootcut, Relaxed, Loose и уште некој вид ако сум заборавил. Но мал пазар и тоа е, никој нема да се замара со такви работи, толку сме модно освестени, продавај таму тоа што се троши.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Реално треба да има продавница каде ќе се продава сортирани фармерки по вид: Skinny, Slim, Straight, Tapered, Bootcut, Relaxed, Loose и уште некој вид ако сум заборавил. Но мал пазар и тоа е, никој нема да се замара со такви работи, толку сме модно освестени, продавај таму тоа што се троши.
Во Ваикики има по категории


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom