Sherlock

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Не сум знаел за театарот. Ама смешно ми падна поради фризурата и бојата. Не го личи онака плав. :D
За улога му е такво фризурчево. Поточно мислам за улогата во овој филм, Tinker Taylor Soldier Spy. Баш денес го гледав филмов со него и Гери Олдман. Која плавуша е значи тука, да не му текне уште еднаш :pos:
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Таман му се мислев да го гледам тој филм, сеа ќе го убрзам тоа. А и од imdb го поддупчуваат, му ја ставиле онаа за почетна. :D
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Таман му се мислев да го гледам тој филм, сеа ќе го убрзам тоа. А и од imdb го поддупчуваат, му ја ставиле онаа за почетна. :D
Па споредено со некои актери он дури и добро си поминал со сликчево. Овие од ИМДБ како да ги мразат актериве, се некои ужас слики им ставаат на профилите и тоа несменети со години.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Блиц информација на која се сетив, малку оф топик можеби. Мартин Фриман ака Вотсон е главна ѕвезда во Хобитот на Питер Џексон. Всушност заедно со Бенедикт се страшно талентирани и познати актери во Британија, но изгледа сега им дојдоа 5 те минути за светска слава.
Фриман е главна фаца во The Hitchhiker'Guide to the Galaxy. Го немам гледано филмот. Сакав прво да ги прочитам книгите :гик:, а некако се нема време. Како и е Фриман е сосем ок., навистина е добар глумец, но него го знаев. Откритието е Бедедикт Ку%(*&‘! Одлична замена за покојниот, фантастичен Џереми Брет.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Фриман е главна фаца во The Hitchhiker'Guide to the Galaxy. Го немам гледано филмот. Сакав прво да ги прочитам книгите :гик:, а некако се нема време. Како и е Фриман е сосем ок., навистина е добар глумец, но него го знаев. Откритието е Бедедикт Ку%(*&‘! Одлична замена за покојниот, фантастичен Џереми Брет.
Кога ќе видиш, Британциве се неверојатно талентирани луѓе. Од таму излегоа безброј актерски имиња кои се пробија во Холивуд и тоа сосем заслужено. Освен тоа обожавам да им ги гледам гостувањава по емисии. Неверојатно се галантни во односот и имаат одлична смисла за хумор. Јас после гледањето на Шерлок се опседнав со Бенедикт, симнав доста филмови со него и апсолутно сум импресионирана од човекот. Го ставам директ во моите топ 3 актери. Го гледав денес како го портрeтирал Хокинг во истоимениот филм направен под палка на ББЦ и останав без зборови. Блиц информација, инаку Бенедикт е син на Тимоти Карлтон.

Интересно открив и серија, снимана во 2003 година во која Хју Лори глуми негов татко. Серијава е комедија и се вика Fortysomething. Дефинитивно ми е ставена на листа за гледање, заради двајцата.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Ги слегов двете сезони. Во фолдерот од првата сезона има и епизода која се вика 00. Ја изгледав неа и почнав да ја гледам 01 (првата). Приказната во двете епизода е иста, само што сцените се поразлични ? Wtf ? Некој што ги изгледал овие две епизоди ? Не е битно, ништо не сум пропуштил.. Иначе ги пробив многу брзо дека серискиот убиец е таксист :cool: damn xD
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Пилотот е таа 00. Приказната е иста, само во 01 поопширно е објаснуван методот на решавање на слушајот и и дел од актерите се различни.
Мене подобри ми беа актерите од 00, особено сопственикот на ресторанот.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Никако повеќе пред спиење гледање на епизода.. Ауу какви кошмари имав од последната епизода од 1 сезона.. Комбинација од Inception, The Wire и главен двигател нашиот и ваш детектив Шерлок Холмс. Бегам да ја гледам 2 сезона..
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Поради блиската борба со Хаус, мислам дека вреди темава да ја испоштовам со пост.

Иначе нема логика кукла, сигурно некое мртво тело уз помош на таа Molly. Aма пак се гледа раширени раце како скока, па да видиме што ќе смислат.

Инаку:

<
Moriary < Red John​
RocknRolaa, ѕирни ја The Mentalist дур се чека на Шерлок. Ќе ти се допадне. Patrick исто си владее. Поубаво дефиниран лик е.​
Има позадина и мотивација за тоа што го работи, плус тоа овозможува да му се види и човечката страна.​
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
леле како се ебав, ја гледав првата unaired епизода, и сега првата air епизода ја пуштив и истото убиство/убиец е од другава... :S а сеа гледа дека некако боље снимена е оваа aired.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
леле како се ебав, ја гледав првата unaired епизода, и сега првата air епизода ја пуштив и истото убиство/убиец е од другава... :S а сеа гледа дека некако боље снимена е оваа aired.
Па прашај си друг пат. :)

Таа првата што си ја гледал е направена за челниците на ББЦ за да видат дали има основ серијата да се пушти во етер, знаеш тоа како оди. Ова веќе првата официјална епизода е целосно оформена.

А што ти тек на крај примети дека е истата епизода уствари?:)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
леле како се ебав, ја гледав првата unaired епизода, и сега првата air епизода ја пуштив и истото убиство/убиец е од другава... :S а сеа гледа дека некако боље снимена е оваа aired.
И јас така ги гледав, ама кај мене обратна е ситуацијата.....unaired ми беше многу поинтересна, многу подобри глумци имаше, тој газдата на кафичот беше подобар и поинтересно го реши се тоа Шерлок.
Ама како и да е, изгледај ги и двете.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
А што ти тек на крај примети дека е истата епизода уствари?:)
не бе, пишав, само што ја пуштив... али мора да ја догледам се разбира
при крај сум, така/така во споредба, има битни изоставени моменти што ги имало во едната а не во другата и обратно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom