Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.278
Поени од реакции
108.312
Откако е Алегри тренер на Јуве, за вториот мандат зборам, истото е против Интер секоја утакмица, се брани длабоко на своја половина со 11 души и чека шанса од некоја шугава контра или прекин, а Интер игра т.е. кружи цело време. Од друга страна го имаш пичкастиот еднодимензонален трипердваш Инзаги кој не сфаќа дека со оваа класична формација не можеш да пробиеш длабока одбрана. На Интер му требаше на овој меч игра преку средниот ред, со некое пробивање и влетување на Хакан/Михтаријан/Барела и некој шут од дистанца, а вака со форсање преку бековите само рак и очај добивме, ништо повеќе.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.900
Поени од реакции
13.869
Со Алегри како тренер, бидете среќни што барем видовте едно ОК полувреме, не кенкајте... :icon_mrgr:
Интер па еден ризик во игра. Сигурни додавања, спори како во македонско првенство.

За џабе смрзнаа луѓето на стадион.


Иако, подобро би гледал ваков Милан против Интер, отколку онаа самоубиство на Пиоли.
 
Член од
26 септември 2023
Мислења
64
Поени од реакции
188
So narednite utakmici na Napoli protiv Inter i Juve, bi trebalo da se umeshame vo top 4. Daleku e krenata formata od prvite 5 kola, i so vrateni igraci od povredi pojak e timot kade kade. Sledni Sassuolo i Fiorentina.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.591
Поени од реакции
21.725
Sledni Sassuolo i Fiorentina.
А после Фиорентина идат Болоња (Г), Наполи, Јувентус (Г), Аталанта, Милан (Г)
Измеѓу имаат Лига Европа две утакмици и еден во Купот.
Ако издржи Мурињо да не падне испод 6то место на крајот од Јануари, има шанса за Рома ама од она што го имам гледано досега, мислам дека црно ви се пишува во Декември.
 
Член од
26 септември 2023
Мислења
64
Поени од реакции
188
А после Фиорентина идат Болоња (Г), Наполи, Јувентус (Г), Аталанта, Милан (Г)
Измеѓу имаат Лига Европа две утакмици и еден во Купот.
Ако издржи Мурињо да не падне испод 6то место на крајот од Јануари, има шанса за Рома ама од она што го имам гледано досега, мислам дека црно ви се пишува во Декември.
Se e okej toa, ama ako ima nesto poise u ekipava neka izigraat bas ovie utakmici i neka pokazat dali se za nesto poise od 6to mesto. A i osven Inter i Juve daleku se site drugi od formata sto treba da bidat.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.363
Поени од реакции
6.369
Quadrado didn't deserve boos. Артикл на фудбал Италија.
Ја искрено мислам одлично го пречекаа навивачите на Јуве, не само шо заслужи да го свиркаат туку и да му се посерат на колата одозгоре. Нешто слично као он сам шо си се посра на цела кариера у Јуве. И не само он, секој шо прави вакви трансфери, не заслужува почит од навивачите. Каков пример остава за идните генерации. За мене у било кој спорт да е играч што ќе премине кај најлутиот ривал, не заслужува никаква почит. Имал понуден договор за 2.5 по сезона, упола од тоа што го зимал до тогаш и не бил задоволен па отиде у Интер. Што сака човеков што до сега само за 2 утакмици на Интер бил фит за игра а најдобрите денови му се позади него, 10М по сезона. Смешно човече, беден крај.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.199
Поени од реакции
21.258
Quadrado didn't deserve boos. Артикл на фудбал Италија.
Ја искрено мислам одлично го пречекаа навивачите на Јуве, не само шо заслужи да го свиркаат туку и да му се посерат на колата одозгоре. Нешто слично као он сам шо си се посра на цела кариера у Јуве. И не само он, секој шо прави вакви трансфери, не заслужува почит од навивачите. Каков пример остава за идните генерации. За мене у било кој спорт да е играч што ќе премине кај најлутиот ривал, не заслужува никаква почит. Имал понуден договор за 2.5 по сезона, упола од тоа што го зимал до тогаш и не бил задоволен па отиде у Интер. Што сака човеков што до сега само за 2 утакмици на Интер бил фит за игра а најдобрите денови му се позади него, 10М по сезона. Смешно човече, беден крај.
Се согласувам, ама барем во Италија ова и не е нешто ретко и невообичаено. :D
Еден куп играчи има што играле и за 2та клуба.

Милион играчи има што играле во сите ТРИ клуба (Интер, Милан и Јувентус), и тоа имиња како Баџо, Ибрахимович, Виера, Пирло, Бобо Виери...
Интересен и по малку чуден ми е тој феномен кај италијаните. Во Англија е многу поретко ова, во Шпанија уште поретко.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.278
Поени од реакции
108.312
Quadrado didn't deserve boos. Артикл на фудбал Италија.
Ја искрено мислам одлично го пречекаа навивачите на Јуве, не само шо заслужи да го свиркаат туку и да му се посерат на колата одозгоре. Нешто слично као он сам шо си се посра на цела кариера у Јуве. И не само он, секој шо прави вакви трансфери, не заслужува почит од навивачите. Каков пример остава за идните генерации. За мене у било кој спорт да е играч што ќе премине кај најлутиот ривал, не заслужува никаква почит. Имал понуден договор за 2.5 по сезона, упола од тоа што го зимал до тогаш и не бил задоволен па отиде у Интер. Што сака човеков што до сега само за 2 утакмици на Интер бил фит за игра а најдобрите денови му се позади него, 10М по сезона. Смешно човече, беден крај.
Јасно, ама Квадрадо од Колумбија го заболе стапот и за Интер и за Јуве, глеаш ја добил финансиската понуда од Интер што он ја сака и тоа е тоа. Ете декември е за 3 дена а он има 2 утакмици изиграно за Интер до сеа, парите ќе си ги лапне секако а за едни свирежи од 30 минути го заболе Стојко искрено.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.817
Поени од реакции
3.166
Quadrado didn't deserve boos. Артикл на фудбал Италија.
Ја искрено мислам одлично го пречекаа навивачите на Јуве, не само шо заслужи да го свиркаат туку и да му се посерат на колата одозгоре. Нешто слично као он сам шо си се посра на цела кариера у Јуве. И не само он, секој шо прави вакви трансфери, не заслужува почит од навивачите. Каков пример остава за идните генерации. За мене у било кој спорт да е играч што ќе премине кај најлутиот ривал, не заслужува никаква почит. Имал понуден договор за 2.5 по сезона, упола од тоа што го зимал до тогаш и не бил задоволен па отиде у Интер. Што сака човеков што до сега само за 2 утакмици на Интер бил фит за игра а најдобрите денови му се позади него, 10М по сезона. Смешно човече, беден крај.
интер му дава 10 милки за сезона?? o_O
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.829
Поени од реакции
9.042
интер му дава 10 милки за сезона?? o_O
Nope. 4.6M бруто.

Juan Cuadrado (Right Midfield) has 1 year and €4,630,000 gross salary remaining on his contract with Inter Milan (Serie A), expiring on Jun 30, 2024. Juan Cuadrado, who is 35 years old, will earn a gross base salary of €4,630,000 for the 2023-2024 Season, or €89,038 per week, not including bonuses.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.139
Поени од реакции
56.287
Убаво му напраил. Лекција се вика ова, стара школа, ќе те пушти да се загреваш од 15та минута до 85та и на крај нема ни да влезеш у игра.

вововововово обеси ме ако сакаш ама ја си идам. Па иди да ти ебам матер. Плачко.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.199
Поени од реакции
21.258
Јасно, ама Квадрадо од Колумбија го заболе стапот и за Интер и за Јуве, глеаш ја добил финансиската понуда од Интер што он ја сака и тоа е тоа. Ете декември е за 3 дена а он има 2 утакмици изиграно за Интер до сеа, парите ќе си ги лапне секако а за едни свирежи од 30 минути го заболе Стојко искрено.
Точно дека голем дел од странските играчи ги заболе таквото за ривалството на одредени екипи. Ама во Италија многу чест пример е и домашни играчи да се шетаат од еден во друг, па и трет ривал.
Еден куп италијанци има што играле и во Интер и Јуве (Бонучи, Пирло, Баџо, Канаваро, Виери, како и легендата на Интер Џузепе Меаца), пола од овие покрај Јуве/Интер имаат играно и во Милан.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.278
Поени од реакции
108.312
Еден куп ГОМНА има што играле и во Интер и Јуве (Бонучи, Пирло, Баџо, Канаваро, Виери, како и легендата на Интер Џузепе Меаца), пола од овие покрај Јуве/Интер имаат играно и во Милан.
Fixed
 

Kajgana Shop

На врв Bottom