Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.348
Поени од реакции
5.466
Тоа за втора ѕвезда што ќе земете пред нас има 0 значење, една титула ќе биде разлика.

Што правиме ако ние освоиме две по ред, па ние имаме поише една од вас. Голем кур.

Битното е што може да земете титула у дерби како гости, тоа е реално историско пошо ќе се памти.

Така да ако изгубиме, да сум у Милано тоа ќељавата глава на Пиоли у топ би ја ставил и би пукал право у гзот на Саше наш, бар да му исполнам желба.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.158
Почнуваш со тоа дела титулите на Јувентус ги множите со 0. Тогаш еве и ние вашите исто и готов е муабетот.
Дечко, изгубивте титула зашо не ви признаа гол каде топката беше 14 метри влезена во гол, се чуди зашо сме им множеле титули со 0 на најкриминогениот спортски колектив на планетата Земја. Бог да чува и да брани.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.348
Поени од реакции
5.466
Дечко, изгубивте титула зашо не ви признаа гол каде топката беше 14 метри влезена во гол, се чуди зашо сме им множеле титули со 0 на најкриминогениот спортски колектив на планетата Земја. Бог да чува и да брани.
Еве и ја се согласувам, не им ги броиме, вие први 20 ние втори 19 :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.158
Еве и ја се согласувам, не им ги броиме, вие први 20 ние втори 19 :icon_lol:
Не брат сериозно, шала на страна ама ако сака и 200 титули нека имаат нема никогаш да го имаат мојот респект, а верувам и респектот на неутралните фанови ширум светот. У 3892 скандали се вмешани, џабе е се кога им е извалкан образот во многу наврати.

А ова дека не е битна 20ката тоа на друг прајте му муабет, до сеа очи ќе извадевте на некој дека сте поголем тим од Интер, втори по титули во Италија бла бла бла, сеа ќе може само на куров втори да бидете. У секоја можна категорија Интер ќе е подобар од Милан освен ЛШ, значи и H2H, Скудета, Купови, супер купови, буквално се.

Чекам само дали официјално ќе освоиме во понеделник и има да бидам најнапорниот лик на интернет просторот, мајката у пичка ќе им ја ебам и на Тео и на Круниќ и на сите идиоти што дуваа кур пред 2 сезони. Со маркер ќе си напишам 20ка на курот и dick pictures ќе им праќам у инбокс.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.109
Поени од реакции
56.093
Тоа за втора ѕвезда што ќе земете пред нас има 0 значење, една титула ќе биде разлика.

Што правиме ако ние освоиме две по ред, па ние имаме поише една од вас. Голем кур.

Битното е што може да земете титула у дерби како гости, тоа е реално историско пошо ќе се памти.

Така да ако изгубиме, да сум у Милано тоа ќељавата глава на Пиоли у топ би ја ставил и би пукал право у гзот на Саше наш, бар да му исполнам желба.
Точно, ние си го славиме нашето јубилејно 20то Скудето. Тоа што сме го освоиле пред Милан е само мал дел од сатисфакцијата, си има ривалство и ривалските фанови си се пецкаат за такви ствари.
Исто ко што никакво значење немаат 3те ѕвезди на Јувентус и муабетот на Ањели дека сакал Јуве 3 пред Милан и Интер да имаат 2. Ама на нив им има, и им е убаво.
Ко што нас ни е убаво сеа, ко што на Амброзини му беше убаво коа освои ЛШ и искочи со банер Скудетото у гз да си го напикате.

Така е, ако освоите 2-3-4-5 по ред ќе имате поише од нас, и ќе не дупите за тоа, и ќе се радувате, и ќе ви биде убаво. Ние не се радуваме што ќе освоиме 20то пред Милан, ние се радуваме што ќе освоиме 20то. А Штрумфот класика си спинува и перфидно пробува да го намали значењето, ама добро, убаво е да се види дека на некој му е мука, не е интересно од 10то коло почнавте да признавате и да идете со гзот напред.

Е тоа болдираното е интересното ама ете според него Твитер еуфорија било, сме забегувале и слични смешки. Мака му е, го боли ќе прсне, забораи дека Јувентус пред очи ви украде титула, земал се курчи со нив.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.348
Поени од реакции
5.466
Не брат сериозно, шала на страна ама ако сака и 200 титули нека имаат нема никогаш да го имаат мојот респект, а верувам и респектот на неутралните фанови ширум светот. У 3892 скандали се вмешани, џабе е се кога им е извалкан образот во многу наврати.

А ова дека не е битна 20ката тоа на друг прајте му муабет, до сеа очи ќе извадевте на некој дека сте поголем тим од Интер, втори по титули во Италија бла бла бла, сеа ќе може само на куров втори да бидете. У секоја можна категорија Интер ќе е подобар од Милан освен ЛШ, значи и H2H, Скудета, Купови, супер купови, буквално се.

Чекам само дали официјално ќе освоиме во понеделник и има да бидам најнапорниот лик на интернет просторот, мајката у пичка ќе им ја ебам и на Тео и на Круниќ и на сите идиоти што дуваа кур пред 2 сезони. Со маркер ќе си напишам 20ка на курот и dick pictures ќе им праќам у инбокс.
Види пак ќе речам не е битна 20ка, ја никад не сум ги споредувал по титули у Серие А.

Ја пораснав со онаа депре слика од Морати без освоен трофеј у ЛШ, у споредба со Берлускони.

Неможеш да кажеш дека не е валдина таа споредба за ЛШ титули.

За Јувентус дека се лопови, лопови се али од калчополи Интер излезе како победник и тука фативте спринт за титули у Италија.
Автоматски споено мислење:

Точно, ние си го славиме нашето јубилејно 20то Скудето. Тоа што сме го освоиле пред Милан е само мал дел од сатисфакцијата, си има ривалство и ривалските фанови си се пецкаат за такви ствари.
Исто ко што никакво значење немаат 3те ѕвезди на Јувентус и муабетот на Ањели дека сакал Јуве 3 пред Милан и Интер да имаат 2. Ама на нив им има, и им е убаво.
Ко што нас ни е убаво сеа, ко што на Амброзини му беше убаво коа освои ЛШ и искочи со банер Скудетото у гз да си го напикате.

Така е, ако освоите 2-3-4-5 по ред ќе имате поише од нас, и ќе не дупите за тоа, и ќе се радувате, и ќе ви биде убаво. Ние не се радуваме што ќе освоиме 20то пред Милан, ние се радуваме што ќе освоиме 20то. А Штрумфот класика си спинува и перфидно пробува да го намали значењето, ама добро, убаво е да се види дека на некој му е мука, не е интересно од 10то коло почнавте да признавате и да идете со гзот напред.

Е тоа болдираното е интересното ама ете според него Твитер еуфорија било, сме забегувале и слични смешки. Мака му е, го боли ќе прсне, забораи дека Јувентус пред очи ви украде титула, земал се курчи со нив.
Нема навивач на кој не му е мука градски ривал да земе титула.

Уште од сам старт се виде правецот кога нашиве викаа дека топ 4 е таргет а Инзаги мушки уште од јули рече дека атакува титула.

Затоа не ги можам американциве, тешки пички и стипси се.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.854
Поени од реакции
13.787
Друже у реду е, од авион ти се гледаат насолзените очи, боље ќути си ко цела ваша фан база и никому ништо, не се бламирај вака да ми филозофираш и да ми кажуваш за значења на титули.

Да, за нас интерашите ова 20то Скудето има огромно значење.
Па се пренагласува пошто има шанси да се освои на дербито против Милан.

Јувенташите сами нека се курчат бе, види се што пишуваш, земал на Јувентус титулите ги брои и се курчи со нив во моменти кога Интер е пред 2ра ѕвезда.

Сме забегувале што ќе освоиме Скудето, мајчице мила моја. Рече фан на клуб кој прославите на титули ги обележува со банери против Интер. :tapp:

Ќути си криј се малце пошто последниве година две страшно се бламираш со филозофиите, ај да не враќаме муабети и твоите смешни проценки и предвидувања.

Каков лик :pos:
Ау, колку се запаливте, како Милан да освои титула, а не Интер. :icon_lol: Не, не, навистина лесно се забегува.

Џонтра, овие ваши меѓусебни бодрења, кај мене не поминуваат. Мене не ми треба фалења на форум или со други да се групирам и расфрлам со навреди, демек ние сме паметни, други глупи, забегани.


Вие почнавте со значењето на титулата, не јас. Вие го спомнавте Милан, не јас. Вие почнавте и продолжувате да правите споредби. Но да го занемариме ова, затоа што ќе ви нема никаква смисла муабетот?!:icon_lol:


Титулите на Јувентус ти се за споредба, ако ние плачеме за една помалку од вас, тогаш сите заедно до сега треба да имаме нервен слом поради тие на Јувентус. Но, и ова треба да го занемариме, не се вклопува во приказната на генијалците.Ќути си криј се малце пошто последниве година две страшно се бламираш со филозофиите, ај да не враќаме муабети и твоите смешни проценки и предвидувања.
Врати се слободно и ќе видиш за колку работи сум бил во право. :cool:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.383
Поени од реакции
22.917
Kaко што направи Заморано со дресот 1+8 може и сега така за титулите 1 + 19.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.854
Поени од реакции
13.787
Точно, ние си го славиме нашето јубилејно 20то Скудето. Тоа што сме го освоиле пред Милан е само мал дел од сатисфакцијата, си има ривалство и ривалските фанови си се пецкаат за такви ствари.
Исто ко што никакво значење немаат 3те ѕвезди на Јувентус и муабетот на Ањели дека сакал Јуве 3 пред Милан и Интер да имаат 2. Ама на нив им има, и им е убаво.
Ко што нас ни е убаво сеа, ко што на Амброзини му беше убаво коа освои ЛШ и искочи со банер Скудетото у гз да си го напикате.

Така е, ако освоите 2-3-4-5 по ред ќе имате поише од нас, и ќе не дупите за тоа, и ќе се радувате, и ќе ви биде убаво. Ние не се радуваме што ќе освоиме 20то пред Милан, ние се радуваме што ќе освоиме 20то. А Штрумфот класика си спинува и перфидно пробува да го намали значењето, ама добро, убаво е да се види дека на некој му е мука, не е интересно од 10то коло почнавте да признавате и да идете со гзот напред.

Е тоа болдираното е интересното ама ете според него Твитер еуфорија било, сме забегувале и слични смешки. Мака му е, го боли ќе прсне, забораи дека Јувентус пред очи ви украде титула, земал се курчи со нив.
Да земеш да прочиташ како почна муабетот и што сум напишал, ќе видиш дека ова што го пишуваш е многу повеќе слично на тоа навистина што сум напишал, отколку на твоето толкување и башка психоанализата што ми ја направи за да бидеш позаебан во коментарите. :icon_lol:
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
110
Поени од реакции
333
Каков delusional фан клуб на Интер сте тука пола ако не и 90%, со чест на исклучоци.

Цело време пробувате да се натпреварувате со Јувентус, а во исто време го множите со 0 нивниот успех. Прво земавте све што е избркано од Јуве како Асамоа, Квадрадо, Конте и Марота, а за истите сте сереле тука, па после ги славите како херои. Ги бркате рекордите како 102 бода сезонава, али кога е недостижно тогаш више не е битно пошо е множено со нула. Исто на Буфон не му го важите рекордот за број настапи ( ваљда и тоа му го наместиле).

Иронијата да биде поголема си рачунате во тие 20 титули и една на Јувентус што има нели 0 титули… Тимот што го серете ја славел 20 титула во 1982. Касните 42 години.

Честитки на титулата и не се споредувајте со големите батковци, зошто уште сте копиљаци
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.356
Поени од реакции
58.028
Imam licno razgovarano i so Eriksen
Wait, what???

Со маркер ќе си напишам 20ка на курот и dick pictures ќе им праќам у инбокс.
Ожени се побрзо, стани човек.

Сосема небитно за мене дали ќе освоиме против Милан или со Торино, важно стигнавме до таа втора ѕвезда до која требаше да стигнеме пред две години. На миланезите секако не им бега реметот, дали оваа недела или наредната, се уште ви го паметиме курчот пред 2 години така да сега ќе не трпите малце.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
6.361
Утепа ли се бато? Истече му уље.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom