Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.125
Поени од реакции
2.823
Рома сосема друг тим со Де Роси, во прав момент направија смена и ја спасија сезоната. Поарно они во ЛШ отколку умрени тимови како Аталанта и Болоња
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.859
Поени од реакции
9.122
Рома сосема друг тим со Де Роси, во прав момент направија смена и ја спасија сезоната. Поарно они во ЛШ отколку умрени тимови како Аталанта и Болоња
Болоња умрени… ок. Стварно е форум и секој може да каже што мисли, ама имајте милост :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.045
Поени од реакции
84.841
Јака бомба на Монца (y)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.386
Поени од реакции
6.456
Рома сосема друг тим со Де Роси, во прав момент направија смена и ја спасија сезоната. Поарно они во ЛШ отколку умрени тимови како Аталанта и Болоња
Да само Рома е клуб на стаклени нозе. Нема никаков план за иднина нити има играчи што ќе ја носат играта наредните години нити има пари да купи такви. Ова е моментална состојба која ја носи добрата игра на дибала со лукаку, плус мотивацијата и свежиот дух што го внесе тренеров за што може да му се честита.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Realno,sudijata malce izgubi kontrola nad igracite ama si odsudi sprema pravilata. Vo situacijata so Pelegrini/Pulisic on nemase drug izbor poso neli fer plejot e nepisano pravilo,ama nikoj ne te prisuluva da go izpostuvas,Pelegrini trebase da ja ispuca topkata vo aut i gotovo. Pulisic mozda ne primetil deka lezi igrac.
Marusic verojatno mu ima opcueno.
Bas mi e milo sto taka go jadea, da vidat i oni kako e da ne postues fairplay... KARMA!


1709421915982.png
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.045
Поени од реакции
84.841
Што не кажете дека тренерскиот маг Давиде Балардини се врати во Серија А? :cool: Нека им е честито испаѓањето од лига на Сасуоло
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.386
Поени од реакции
6.456
Што не кажете дека тренерскиот маг Давиде Балардини се врати во Серија А? :cool: Нека им е честито испаѓањето од лига на Сасуоло
Дуел до смрт со Давиде Никола од Емполи и да ја решат еднаш засекогаш. Лузерот не смее да оди во Серија А пак :pos:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.251
Поени од реакции
57.146
Болоња умрени… ок. Стварно е форум и секој може да каже што мисли, ама имајте милост :D
Па умрени се, Болоња е ебате, следната сезона може да испаднат. Што фајде од вакви клуботи да ти играат у Европа, освен да те посрамотат друго ништо не можат да напраат. Како оверачивери у лига е интересно да се појавуваат вакви екипи, ама за надвор нема што да бараат.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.859
Поени од реакции
9.122
Па умрени се, Болоња е ебате, следната сезона може да испаднат. Што фајде од вакви клуботи да ти играат у Европа, освен да те посрамотат друго ништо не можат да напраат. Како оверачивери у лига е интересно да се појавуваат вакви екипи, ама за надвор нема што да бараат.
Пошо иначе нели Рома ќе отиде и ќе хара низ ЛШ…. Лошото кај вакви екипи е што летово ќе го распродадат ростерот и следна сезона ќе се бледа сенка на тоа што се годинава, а годинава со играта заслужуваат да идат у европа, ЛШ/ЛЕ сеедно.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.251
Поени од реакции
57.146
Пошо иначе нели Рома ќе отиде и ќе хара низ ЛШ…. Лошото кај вакви екипи е што летово ќе го распродадат ростерот и следна сезона ќе се бледа сенка на тоа што се годинава, а годинава со играта заслужуваат да идат у европа, ЛШ/ЛЕ сеедно.
Па може нема да хара, ама Рома е искусна екипа и знае да игра у Европа, не заебавај да ги споредуваш Рома и Болоња. Така англичаните се лупаат у груди со екипи ко Вест Хем, Астон Вила, Брајтон и слични боза екипи што у Европа не знаат кај им тераат.
 
Член од
26 септември 2023
Мислења
65
Поени од реакции
188
Sledno kolo e mnogu vazno, Fiorentina-Roma , Bologna-Inter , Juve-Atalanta. I te kako ima sansi da bide Roma 4ta posle kolovo, ako igraat kako sto igraat proslive kola ke padne i Firenza
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.222
Поени од реакции
3.219
Пошо иначе нели Рома ќе отиде и ќе хара низ ЛШ…. Лошото кај вакви екипи е што летово ќе го распродадат ростерот и следна сезона ќе се бледа сенка на тоа што се годинава, а годинава со играта заслужуваат да идат у европа, ЛШ/ЛЕ сеедно.
Рома достојно игра во Европа..последниот настап беше полуфинале во ЛШ за Рома додека пак само Интер е чекор напред со финале..
Освоена ЛК ок за некого небитна а лани финале ЛЕ каде судијата ја покраде Рома.. Рома е 8ма во уефа ранг листата која ја бодуваат според успесите во последните 5 години..
За тоа си во право со продавањето на некој првотимец но со настап во ЛШ , Рома ако мора да продаде до 30 јуни ради фискалната година тогаш уште на 1 јули може да купи достојна замена..
 
Последно уредено:

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.515
Поени од реакции
5.810
Кајгана форум експерстс strike again :icon_lol:

Рома што ја отфрли Барселона со Меси пред неколку сезони у ЛШ била на исто рамниште со Болоња и Аталанта :cool:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.859
Поени од реакции
9.122
Кајгана форум експерстс strike again :icon_lol:

Рома што ја отфрли Барселона со Меси пред неколку сезони у ЛШ била на исто рамниште со Болоња и Аталанта :cool:
Буквално никој не го кажа ова, ама добар обид. :гомце:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom