Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.510
Поени од реакции
3.162
De Rossi e neso najdobro so i se ima deseno na Roma posle dolgo vreme, kazav i istiot den koga dojde vo klubov kako trener, ako uspee da nametne mentalitet kaj so ke se nadigruvaat so sekoj pak ke bide nesto od klubov. Iako izgubija vcera pokazaa muda makar toa bilo edno poluvreme, nekoj sto se smatra za Scudetto ekipa nalik Juventus ne mozese golot da go vidi na Sommer. Zasluzena pobeda na Inter,poiskusni se pouigrani se so trenerot se 4-5 godini, za klasata na fudbalerite ne ni zboram. Top 4 godinava za Roma i toa e toa so ovoj sostav. Lukaku ne bi go otkupil zatoa sto toa sto saka da go igra DDR so nekoj spic kako Zyrkzee ili toj kalibar sto moze da proigra ne samo da stoi kako tanker napred bi bile 5 pati pojaki.
FlimsyRemoteDragon-size_restricted.gif
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.397
Поени од реакции
3.543
Koj e подобар? Без заебанција?
ДиМарко моментално е подобар, ако гледаме ал ароунд! Али ако сакаш да го споредиш само офанзивно тогаш да, Тео е подобар малце ги има тие трејдмарк продори со главата у земја и шпринт од своја половина до противнички гол...
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.623
Поени од реакции
2.587
ДиМарко моментално е подобар, ако гледаме ал ароунд! Али ако сакаш да го споредиш само офанзивно тогаш да, Тео е подобар малце ги има тие трејдмарк продори со главата у земја и шпринт од своја половина до противнички гол...
Тео се има поправено дефанзивно во последниве две сезони, особено периодов кога принудно играше ко ЦБ.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.934
Поени од реакции
106.198
Аха важи, со 3 месеца добри изиграни у Германска лига на 29 године :icon_lol: :icon_lol:
Правиме муабет за моментално нели? Дабл дабл има Грималдо брату на почеток на февруари, што сакаш повеќе? Убедливо најдобар лев бек сезонава во сите лиги.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.957
Поени од реакции
56.789
Пошто другите 16 можат директно погодени да се од редуцирањето.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.821
Поени од реакции
22.984
Правиме муабет за моментално нели? Дабл дабл има Грималдо брату на почеток на февруари, што сакаш повеќе? Убедливо најдобар лев бек сезонава во сите лиги.

Ама чекај сеа,од една страна го кењате Тео дека не бил дефанзивно добар, а сеа ми кажуеш као Грималдо имал дабл дабл, а не се враќа на своја половина ни два пута у една текма :))

Игра у 3-5-2 у Германска лига дај бидите озбилни малце
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.934
Поени од реакции
106.198
Ама чекај сеа,од една страна го кењате Тео дека не бил дефанзивно добар, а сеа ми кажуеш као Грималдо имал дабл дабл, а не се враќа на своја половина ни два пута у една текма :))

Игра у 3-5-2 у Германска лига дај бидите озбилни малце
Кај го има податоков дека не се враќа 2 пати на своја половина? И Димарко игра у 3-5-2 па нема дабл дабл бројки во февруари, а реално е еден од подобрите бекови у свет моментално. Оверал и јас мислам дека Тео е подобар играч, ама сезонава Грималдо е неприкосновен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom