Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Ѓ

Уште еден очаен обид да се одбрани криминалот на јувентус. Јувентус добива казни пошто заслужил. Пошто на дело се фатени со фалсификувани извештаи. Јувентус сам си е крив, а не лигата, што е казнет.
Може едно до две прашања да ти поставам?

Колку часа во денот се замараш со Јувентус??И зошто едно 15 часа во денот што се занимаваш со Јуве, барем 5-6 не ги посветиш на други работи? Верувај поубаво ќе се чувствуваш :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Друг му е муабетот, што се 20-30 миљона за билионери??

Поентата е дека не сакаат да инвестираат у фудбал, Челзи лупна пола миљарда, колку и пари да имаат од тв права таква дупка не се покрива.....

Али сакаат да инвестираат и тоа е разликата.
За превари како вашите и нашите газди, подобра ситуација нема. Крпи си со позајмици и правдај се дека правилата не ти даваат да вложиш нешто.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Може едно до две прашања да ти поставам?

Колку часа во денот се замараш со Јувентус??И зошто едно 15 часа во денот што се занимаваш со Јуве, барем 5-6 не ги посветиш на други работи? Верувај поубаво ќе се чувствуваш :)
Не топ ми е вака. Фала бро за совет многу ми значи.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
Заниоло е еден од поглупите играчи што играле во Рома, дефинитивно.
Свикал тим од правници и адвокати, спремен да ја тужи Рома и сите тие му кажале дека нема основа да тужи, односно за што и да тужи ќе го загуби случајот

 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.256
Поени од реакции
5.229
Заниоло е еден од поглупите играчи што играле во Рома, дефинитивно.
Свикал тим од правници и адвокати, спремен да ја тужи Рома и сите тие му кажале дека нема основа да тужи, односно за што и да тужи ќе го загуби случајот

За да тужи треба да му забранат да тренира со прв тим, се док може да тренира ништо не им може на Рома.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Sto go zborite Zaniolo, sam si ja zavrsi karierata na 23 godini. Ovoj i Cassano go zaeba
Како што тргнала работата и за овој има надеж да заигра за Милан или Интер на стари години. Касано дури и титула освои 2012.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Sto go zborite Zaniolo, sam si ja zavrsi karierata na 23 godini. Ovoj i Cassano go zaeba
Демек пак ако играше у Рома ќе освоеше нешто, уште 20 години да игра за Рома нема трофеј да види. Вака бар ќе ужива и плата ќе си зема, после тоа ќе се најде купец не му се секирај.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Демек пак ако играше у Рома ќе освоеше нешто, уште 20 години да игра за Рома нема трофеј да види. Вака бар ќе ужива и плата ќе си зема, после тоа ќе се најде купец не му се секирај.
Da bolje u Juve da otidese bar ke osvoese Seria B sezona 2023/24.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Мурињо ќе прави пак селфи во соблекувална? :icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom