Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.819
Поени од реакции
13.637
Како веќе да почнаа да прават терен за некоја тужба.

Заниоло еве демек прифаќа понуди (вчера и таа од Лидс), Рома не го пушта на позајмици, тој не сакаше да игра, потоа клубот го исфрли од екипата, па инциденти со навивачи (после изјавите на Мурињо и други лица од клубот), поради тоа и му дозволиле да не доаѓа на тренинг, а денес демек самоиницијативно не дошол, до јуни којзнае што се ќе се случи.

Највиновен е Заниоло, но не ми се верува дека можат лесно да го исфрлат, да не збориме уште година ипол да го чуваат надвор од тимот, а и во јуни пак ќе го имаат истиот проблем, некој тогаш да не им даде 30 милиони плус процент од идна продажба?

Рома мора да го вклучи во тим (во спротивно ќе има простор да се жали), но и така не им се исплати да го држат до крај на договорот.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.695
Испадна дека сме се спасиле од детево, очигледно му фали мозок.
Се спасивте од Заниоло, а се закачивте на Раџа Најголан :icon_lol:
Ова сега не ви ја пери вашата лоша проценка за играчот. Нашиве вака така ќе му извадат на лето 20мил ако не друго
Автоматски споено мислење:

Како веќе да почнаа да прават терен за некоја тужба.

Заниоло еве демек прифаќа понуди (вчера и таа од Лидс), Рома не го пушта на позајмици, тој не сакаше да игра, потоа клубот го исфрли од екипата, па инциденти со навивачи (после изјавите на Мурињо и други лица од клубот), поради тоа и му дозволиле да не доаѓа на тренинг, а денес демек самоиницијативно не дошол, до јуни којзнае што се ќе се случи.

Највиновен е Заниоло, но не ми се верува дека можат лесно да го исфрлат, да не збориме уште година ипол да го чуваат надвор од тимот, а и во јуни пак ќе го имаат истиот проблем, некој тогаш да не им даде 30 милиони плус процент од идна продажба?

Рома мора да го вклучи во тим (во спротивно ќе има простор да се жали), но и така не им се исплати да го држат до крај на договорот.

Нека биде пример за останатите играчи дека не можат да се зезаат со клубот. Незнам што би можел тој да тужи, денес никој не известил а не дошол на терен, од страв од навивачите кои му се заканувале си отишол во домот во Специја
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.990
Се спасивте од Заниоло, а се закачивте на Раџа Најголан :icon_lol:
Ова сега не ви ја пери вашата лоша проценка за играчот. Нашиве вака така ќе му извадат на лето 20мил ако не друго
Раџа и џабе да ни го дадевте пак зијан ќе бевме, така испадна. Но и вие не добивте ништо посебно. Кога беше трансферот ние се плашевме дека на подолг рок губиме многу со оглед на талентот што го има малиот, ама еве испадна дека ништо не сме изгубиле, тоа е целиот муабет. Како што кажа и @Sky*, уште еден Балотели.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.735
Поени од реакции
82.807
Незнам што би можел тој да тужи, денес никој не известил а не дошол на терен, од страв од навивачите кои му се заканувале си отишол во домот во Специја
А што има кажано Заниоло за навивачите што му се турија сите одеднаш?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.278
Поени од реакции
41.864
Kakvi grevovi, temni denovi vrz kalcoto, vreme e za moneyball strategii i transferi, nisto drugo ne ni preostanuva. :ROFLMAO:
Soberi sve od bergamo sto e odgovorno za transferi skauting analiza na podatoci, podeli go megju milan i inter, sve sto se praktikanti pusti gi u juve dovolni se za serija b hehe. Se shalam, c, zasto da ne i d, vo vakov slucaj B timot ke bide liga pogore od A timot no sepak da ne zabeguvame od glavnata poenta.

ok e shkrirea lupni go sedot ajde. uredue.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.329
Поени од реакции
5.429
Kakvi grevovi, temni denovi vrz kalcoto, vreme e za moneyball strategii i transferi, nisto drugo ne ni preostanuva. :ROFLMAO:
Soberi sve od bergamo sto e odgovorno za transferi skauting analiza na podatoci, podeli go megju milan i inter, sve sto se praktikanti pusti gi u juve dovolni se za serija b hehe. Se shalam, c, zasto da ne i d, vo vakov slucaj B timot ke bide liga pogore od A timot no sepak da ne zabeguvame od glavnata poenta.

ok e shkrirea lupni go sedot ajde. uredue.
Мене само не ми е јасно како и зашто е дозволено да туѓи клубови контактираат агенти на играчи што имаат повеќе од 6 месеци до крај на договор...

Еве летово ПСЖ да не му ја поматиле главата на Миланчо може и ќе потпишеше со Интер...

Еве истото се дешава сега и со Леао таман ќе потпишеше па сега нови услови поставува...

Да многу е тешко да ограничиш контакт меѓу агент што застапува сто играчи и друг тим, али мора да има некој механизам.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.629
Поени од реакции
62.832
Затоа што "поматување на мозок" не е никаков прекршок. На агентите работата е нивниот клиент да го нудат наоколу, со цел да заработат пари.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.819
Поени од реакции
9.007
Мене само не ми е јасно како и зашто е дозволено да туѓи клубови контактираат агенти на играчи што имаат повеќе од 6 месеци до крај на договор...

Еве летово ПСЖ да не му ја поматиле главата на Миланчо може и ќе потпишеше со Интер...

Еве истото се дешава сега и со Леао таман ќе потпишеше па сега нови услови поставува...

Да многу е тешко да ограничиш контакт меѓу агент што застапува сто играчи и друг тим, али мора да има некој механизам.
Нема тука ништо нелогично. Чест случај е прво играчот да договори лични услови, па на крај клубовите да преговараат за трансфер. Свесни се и они дека у премиер или псж ќе заработуваат дупло од моменталното, не ни треба да ги контактираат за да им се мати умот.

Кај овој конкретно главен проблем е што после летово, кога Интер ги одби понудите збореше како навивачите го знаеле него, легенда ќе станувал бла бла, за после 2 месеци да искористи црвен картон со Емполи да иде да ми позира у псж дрес и да потпишува предговори. Мифка карактер испадна на крај. Бремер рецимо продужи договор пред да направи трансфер, за да може Торино да профитира од него. Не дека не можеше да си договори пар милиони бонус за потпис ко слободен агент.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Се спасивте од Заниоло, а се закачивте на Раџа Најголан :icon_lol:
Ова сега не ви ја пери вашата лоша проценка за играчот. Нашиве вака така ќе му извадат на лето 20мил
...да не се заборави дека Сантон ви беше тупосан.

На него вака-така колку му извадивте? :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.695
...да не се заборави дека Сантон ви беше тупосан.

На него вака-така колку му извадивте? :)
Не се прај на тошо, убаво пишав, на лето ќе му извадиме 15-20мил плус 24мил ќеш дадовте во трансферот, минус 15% вие ќе земете од продажбата, така да трансферот на Раџа горе доле 40мил чисти.

Сантон ако не сте го дале тогаш секако ќе сме купиле некој балван век за замена од 5-10мил евра :toe:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Се смееме ама не е за смеење работава, црно и се пишува на лигава. Бормут го одбива Заниоло, Шкриниар за беспари на лето у ПСЖ, Леао не продужуе договор со Милан, Јуве... не знам со Јуве што ќе се дешава ама нема да е на арно на лето сигурно... Сергеј не би ме чудело трансфер у Њукасл на пример да направи и така...

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.695
А што има кажано Заниоло за навивачите што му се турија сите одеднаш?
Неговото понашање ги натера да го занејќат, одби да тренира со тимот, одби да оди на утакмица поради 'стимачен вирус' и побара трансфер, а у меѓувреме не сакаше да го продолжи договорот кога му нудеа 3-3.5мил, сакаше повеќе, зар не е доволно?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.735
Поени од реакции
82.807
Неговото понашање ги натера да го занејќат, одби да тренира со тимот, одби да оди на утакмица поради 'стимачен вирус' и побара трансфер, а у меѓувреме не сакаше да го продолжи договорот кога му нудеа 3-3.5мил, сакаше повеќе, зар не е доволно?
Па ништо не направил реално, во денешно време секој втор фудбалер без два грама памет вака се понаша.
Јас мислев направил нешто слично ко il capitano Икарди кога јавно призна во книгата дека ќе викнел 100 бандити од Аргентина и ќе ја испоубие цела трибина полна со интеристи :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom