Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Од прво до осмо место на табела ги дели само четири бода разлика,ќе биде доста густо и интересно.
8mo kolo e druze... Vo 18to ke se proretci na 3-4 ekipi, 28mo prviot ke bide 5-6 od vtoriot a 38mo osvojuvacot 10+ boda ke bega..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.238
Поени од реакции
41.562
Ау да беше ова одлука за Јувентус :cautious:
Pa spored nivnite tolkuvanja, nov posed se pocna, cim lani atalanta so edna milisekunda topka u noze na igrac se racunase kako nov posed lani, ova defakto veke bese toa, prvo ja smiri na grudi, posle sakase da ja izbaci, so toa sto faulirase.
Ako eden igrac dojde do posed na topka, i pritoa se resava da se glupira da zonglira ili vraka na golman, nebitno e dali prethodno igracot na protivnikot bil u ofsajd ili ne i nema vrska ova so novi ili stari pravila, od uvek mislam deka bilo vaka. Imase pravo tuka Hakimi da proba da odzeme topka, ili da dade gol seedno, ako primer crnecov od torino se resese da ja vraka na golman, namesto da izbacuva.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Pa spored nivnite tolkuvanja, nov posed se pocna, cim lani atalanta so edna milisekunda topka u noze na igrac se racunase kako nov posed lani, ova defakto veke bese toa, prvo ja smiri na grudi, posle sakase da ja izbaci, so toa sto faulirase.
Ako eden igrac dojde do posed na topka, i pritoa se resava da se glupira da zonglira ili vraka na golman, nebitno e dali prethodno igracot na protivnikot bil u ofsajd ili ne i nema vrska ova so novi ili stari pravila, od uvek mislam deka bilo vaka. Imase pravo tuka Hakimi da proba da odzeme topka, ili da dade gol seedno, ako primer crnecov od torino se resese da ja vraka na golman, namesto da izbacuva.
Мислам дека ваква ситуација имаше пред 2 години или три, со промена на посед и картон некој ама не ми текнува.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Pa spored nivnite tolkuvanja, nov posed se pocna, cim lani atalanta so edna milisekunda topka u noze na igrac se racunase kako nov posed lani, ova defakto veke bese toa, prvo ja smiri na grudi, posle sakase da ja izbaci, so toa sto faulirase.
Ako eden igrac dojde do posed na topka, i pritoa se resava da se glupira da zonglira ili vraka na golman, nebitno e dali prethodno igracot na protivnikot bil u ofsajd ili ne i nema vrska ova so novi ili stari pravila, od uvek mislam deka bilo vaka. Imase pravo tuka Hakimi da proba da odzeme topka, ili da dade gol seedno, ako primer crnecov od torino se resese da ja vraka na golman, namesto da izbacuva.
Ама Интер не ни имаше посед, нели играчот на Торино избаци и некој од Интер ја блокираше тоа не се ни рачуна за посед, и топката отиде кај играчот на Торино, не ни одеше во правец на Хакими...
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Чудовиште е се да му ебам, само да биде во екипа кај што е главен и со одврзани раце. Комотно може и наредна сезона да игра...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Ваков дибек ко Бакајоко веднаш стана првотимец, а Елмас веќе 2 година не може да стане стандарден. Ако и оваа година не го играат многу, треба да си бара нов клуб на лето.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Bakajoko go prodade kuchata:pos:
Или Гатузо?
7 минути пред црвениот на резултат 0:2 го става Зиелински место Лозано а дрвово кој е единствен со жолт го остава на терен.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Или Гатузо?
7 минути пред црвениот на резултат 0:2 го става Зиелински место Лозано а дрвово кој е единствен со жолт го остава на терен.
Isto ti e.
Nego ocigledno bese deka kje go provociraat, da napravi vtor, pocna Ibra da go provocira.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom