Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ako uspee eksperimentov so Pirlo na Juve ke se pomocaat na apla losiot menadzment na Milan poslednive 10 godini i pustanjeto niz voda na site legendi sto gi sednaa na klupa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Пирло ми делува дека има голем потенцијал да биде успешен менаџер ама сега да седне на клупа на Јувентус може да биде погубно за него. Можам да замислам кој притисок ќе го има. Се гледа дека доминацијата во Серија А веќе не им е доста. Колку да пишуваат некои тука дека не е така Јувентус се изгорени од желба за ЛШ исто како што Ливерпул беа за ПЛ до оваа година. А како што Интер оди напред и догодина би требало да биде поозбилна конкуренција Пирло може да остане и без таа титула, експресно да лапа отказ и кариерата тренерска да му заврши тука.

Ова инаку со ставање скоро пензионирани клупски легенди за тренери стана тренд после успесите на Гвардиола и Зидан. Ама разлика е што Пеп имаше веќе искуство со Барселона Б и знаеше како дишат дел од играчите. А исто и Зидан, кој дури беше и помошник на Анчелоти. Ајде разбирам тимот да е во транзиција како Ман. Јунајтед или Челзи, да нема очекувања за титула, па да ризикува со вакво име. Јувентус е сепак тим кој сака тројна круна секоја сезона. Како што е рано за Чави во Барса или Џерард во Ливерпул, така мислам е прерано и за Пирло во Јуве.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.309
Поени од реакции
7.442

Фацата на Пирло на првиот тренинг на Јувентус кога ќе го види средниот ред...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.999
Поени од реакции
55.193
Ako uspee eksperimentov so Pirlo na Juve ke se pomocaat na apla losiot menadzment na Milan poslednive 10 godini i pustanjeto niz voda na site legendi sto gi sednaa na klupa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Toa vreme koa se redea Sidorf i Inzagi kao treneri i Arigo Saki da go vratevte istoto ke se desavase. Ne me jebi, kakov jeziv sostav imavte, mornici da te polazat.

Od druga strana mnogu polesno ke mu bide na Pirlo u Juve so seta taa mediumska zastita sto ja ima Juve kao klub, plus kade kade bolje sostav i sampionska ekipa.

Pirlo da startuva so 5 porazi od 5 utakmici u vesnicite ke se pisuva deka kinezite se povlekuvaat od inter, marota i konte se skarale a lukaku ja ebel na kandreva zena mu
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Пирло ми делува дека има голем потенцијал да биде успешен менаџер ама сега да седне на клупа на Јувентус може да биде погубно за него. Можам да замислам кој притисок ќе го има. Се гледа дека доминацијата во Серија А веќе не им е доста. Колку да пишуваат некои тука дека не е така Јувентус се изгорени од желба за ЛШ исто како што Ливерпул беа за ПЛ до оваа година. А како што Интер оди напред и догодина би требало да биде поозбилна конкуренција Пирло може да остане и без таа титула, експресно да лапа отказ и кариерата тренерска да му заврши тука.

Ова инаку со ставање скоро пензионирани клупски легенди за тренери стана тренд после успесите на Гвардиола и Зидан. Ама разлика е што Пеп имаше веќе искуство со Барселона Б и знаеше како дишат дел од играчите. А исто и Зидан, кој дури беше и помошник на Анчелоти. Ајде разбирам тимот да е во транзиција како Ман. Јунајтед или Челзи, да нема очекувања за титула, па да ризикува со вакво име. Јувентус е сепак тим кој сака тројна круна секоја сезона. Како што е рано за Чави во Барса или Џерард во Ливерпул, така мислам е прерано и за Пирло во Јуве.
Пирло или е договорен да биде само „лице“ или е фрлен у оган. На овој Јувентус, како што они сакаат да атакуваат на ЛШ, со Пирло на чело некако не иде. Моментално во Јуве треба искусен тренер, некој што ќе го „препороди“ тимот, ќе донесе свежи ликови и ќе избрка се што смрди. Пирло не ми делува на тренер што би можел да наметне своја филозофија во соблекувална. Да, одличен тренер би бил, само треба искуство. Како и да е, као фан на Интер ја сум задоволен, боља опција од Сарихихи.

И да се разбереме, Зидан и Пеп не моеш да ги споредуваш со Пирло моментално. Дури Лампард и Џерард не моеш да ги споредуваш со Пирло. Прва посериозна работа менаџерска да ти биде директ Јувентус што сака титули и конечно после 25-6 години да осови ЛШ е... Како и да е, се осеќа веќе кризата во Јуве, кој и да седнеше на клупа сега следна сезона не им гарантираше титула, со потегов ко и сами да си даваат алиби за прва сезона без трофеј после 9 години...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.637
Поени од реакции
5.317
Ako uspee eksperimentov so Pirlo na Juve ke se pomocaat na apla losiot menadzment na Milan poslednive 10 godini i pustanjeto niz voda na site legendi sto gi sednaa na klupa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
После сезоните на Пирло во Јуве, зарем има фан на Милан што сеуште не е убеден дека оставањето на Пирло да си замини, особено без пари, е еден оф д мост дамбест Милан маркет мувс ин д трансфер хистори?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.309
Поени од реакции
7.442

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Колку сте засекирани за Јуве, е сеа замислете да ви освои титула Пирло со Матуиди и Кедира во тимот. :pos:
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
После сезоните на Пирло во Јуве, зарем има фан на Милан што сеуште не е убеден дека оставањето на Пирло да си замини, особено без пари, е еден оф д мост дамбест Милан маркет мувс ин д трансфер хистори?
[/QUOTE]
Не. Пирло последните 2 сезони во Милан беше очаен. Доби понуда за продолжување на договор но ја одби. Му се погодија партнерите во средина во Јуве и успеа си ја врати формата и класата.
 
Последно уредено од модератор:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.637
Поени од реакции
5.317
Тотален нервен слом доживеал Бјанконеро
Не. Пирло последните 2 сезони во Милан беше очаен. Доби понуда за продолжување на договор но ја одби. Му се погодија партнерите во средина во Јуве и успеа си ја врати формата и класата.
Не знам кој ти се критериумите, ама да си дозволат Милан и менаџментот пред се Алегри, да го омаловажат Пирло да му греј клупа на ФАКИНГ Фламини и Мезбах, треба да имаат фудбалски капацитет и знаење рамно на Амдија Бајрам.

Цел фудбалски свет, трансферот на Пирло во Јуве го смета за еден од најдобрите потези, ете само ти сметаш дека не. Исто сметале и менаџментот на Милан затоа го упропастија клубот...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Не знам кој ти се критериумите, ама да си дозволат Милан и менаџментот пред се Алегри, да го омаловажат Пирло да му греј клупа на ФАКИНГ Фламини и Мезбах, треба да имаат фудбалски капацитет и знаење рамно на Амдија Бајрам.

Цел фудбалски свет, трансферот на Пирло во Јуве го смета за еден од најдобрите потези, ете само ти сметаш дека не. Исто сметале и менаџментот на Милан затоа го упропастија клубот...
Јас не реков дека Пирло во Јуве бил лош потег за јуве или лош трансфер. Само ти ја објаснувам ситуацијата во која беше Пирло и Милан таа сезона. И не воопшто не беше за греење на клупа него проблемот беше платата и должина на договор. Така да не збори на памет.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Mnogu nervoza i navredi citam, se ponasate ko klubovive da vi se u vasa sopstenost, oladete malce, odere prosetajte so najbliskite, pivce skaricka, smeenje, mnogu nervozi ne se na arno..
Автоматски споено мислење:

Mnogu nervoza i navredi citam, se ponasate ko klubovive da vi se u vasa sopstenost, oladete malce, odere prosetajte so najbliskite, pivce skaricka, smeenje, mnogu nervozi ne se na arno..
Автоматски споено мислење:

Mnogu nervoza i navredi citam, se ponasate ko klubovive da vi se u vasa sopstenost, oladete malce, odere prosetajte so najbliskite, pivce skaricka, smeenje, mnogu nervozi ne se na arno..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Не знам кој ти се критериумите, ама да си дозволат Милан и менаџментот пред се Алегри, да го омаловажат Пирло да му греј клупа на ФАКИНГ Фламини и Мезбах, треба да имаат фудбалски капацитет и знаење рамно на Амдија Бајрам.

Цел фудбалски свет, трансферот на Пирло во Јуве го смета за еден од најдобрите потези, ете само ти сметаш дека не. Исто сметале и менаџментот на Милан затоа го упропастија клубот...

Брат у тој момент на никому не му беше гајле. Пошто Пирло 2 ипол сезони немаше асистенција за тимот. Дуваше топке у трибина ко балон. И бараше плата ко да играл у најдобра форма и 4 годишен договор. Нормално го шутнаа, што испадна добро и за него и за Јуве. Јебига, мене не ми е уопште криво што замина, пошто беше греота за гледање она што го играше у Милан задњите година ипол
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom