Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
За чист гол гледа ВАР. Дај бе некој нека ги научи како правилно се користи ВАР да не губат време на глупости.

И чиста среќа што Дамброзио нема 2 чисти во главата комотно Интер можеше бар уште 2 гола да даде. А нашиов гениј на клупа ем губи ем не прави измени. Нека почека нека прими уште 2 гола па ке прави измени.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Ovie treba da bidat srekjni samo dva gola sto primija.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Жими све ме фати жал на крајот, поготово кога го гледав Биглиа како стои на теренот, 0% заинтересираност, и овој уште го чува во игра. не ми се верува каков шупак од тренер да ти бил.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Интер игрaa ЛШ плус фoрсирaa целo првo пoлувреме,Џaмпaoлo тaктички нa предхoднoтo кoлo искoристи сaмo еднa зaменa зa дa не ги истрoши фудбaлерите,нaшиве се пoсвежи ке ги стoпaт сегa Интер вo втoрo пoлувреме.
Odlicna analiza :pos::pos::pos::pos:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
И покрај тоа што се хаос во моментов, а и во последните неколку години, Милан има неколку интересни играчи. Овој Пакета мислам дека добар тренер може да го направи играч. Има добар осет за играта, стабилна техника. Исто мене лично, Кеси секогаш ме бендисувал. Никогаш нема да биде светска класа мидфилдер, ама може да биде добар играч за ротација во шампионски тим.
Плус мислам дека на Хернандез ќе му одговара италијанска лига. Исто и Ромањоли не е лош.

Е сега, тоа Сусо, Чалханоглу, Ребич, Борини и другото ѓубре треба да го откачат. Сусо ми е типичен за малку играч, нешто како Политано.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Osven brzinata na tie Leao i Suso sto nekolku pati go pretrcaa dedoto Godin, apsolutno nisto drugo ne pokaza Milan
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Ако е некоја утеха, Милан со одлична кореографија денес. (y)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Како и да е без јак Милан калчото изгуби доста на шмек... нема ли некакви шанси Берлускони да го си го одкупи клубот назад?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Како и да е без јак Милан калчото изгуби доста на шмек... нема ли некакви шанси Берлускони да го си го одкупи клубот назад?
berluskoni posledno sto izjavi na smetka na milan, e deka monza, kade e sega sopstvenik, bi gi tepale ovie Milan. :tvg:
A i sto ako go otkupi, pa edna od glavnite pricini za nivnata digresija e tokmu on, prvo finansiski krahiraa so nego, zatoa i gi prodade, a gi prodade na teska prevara od covek, najmalce sto im treba e sea berluskoni, ja nema taa mokj i finansii sto bea trejdmark za nego pred 10-15 godini, i jace.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
berluskoni posledno sto izjavi na smetka na milan, e deka monza, kade e sega sopstvenik, bi gi tepale ovie Milan. :tvg:
A i sto ako go otkupi, pa edna od glavnite pricini za nivnata digresija e tokmu on, prvo finansiski krahiraa so nego, zatoa i gi prodade, a gi prodade na teska prevara od covek, najmalce sto im treba e sea berluskoni, ja nema taa mokj i finansii sto bea trejdmark za nego pred 10-15 godini, i jace.
Silvio Berlusconi Networth: 6.7 billion USD, да сака може да го купи Милан и да го напрае првак света :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom