Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Љоренте на стари години се разигра.

Интересно ќе биде сезонава ако држат ритам Јувентус, Наполи и Интер до кај 30то коло. Дај да гледаме вистинска битка после многу години, скиснаа овие моиве без конкуренција.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.724
Поени од реакции
1.996
Љоренте на стари години се разигра.

Интересно ќе биде сезонава ако држат ритам Јувентус, Наполи и Интер до кај 30то коло. Дај да гледаме вистинска битка после многу години, скиснаа овие моиве без конкуренција.
И Рома ги заборави :D:D:D
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
Ja neznam, kako ima uste timovi sto se lazat da go zemat Montela za trener.
Vodstvo od 0:2, uspea da prokockaat.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.172
Ja neznam, kako ima uste timovi sto se lazat da go zemat Montela za trener.
Vodstvo od 0:2, uspea da prokockaat.
Ај остај тоа, туку кога Комисо ја купи Фиорентина, среде Њу Јорк стави банер дека Монтела ќе остане тренер на тимот... резил бре, за факинг Монтела пред Times Square:pos:





За ваква бламажа сместа би ги делегирал во Серија Д :LOL:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Икарди го закачи Интер: Време беше да одам во победнички тим

Аргентинецот Мауро Икарди и понатаму не може да се помири со начинот на кој се раздели со Интер. Од капитен на „нероаѕурите“ за брзо време стана непосакувана личност на „Џузепе Меаца“, а на крајот како позајмен играч дојде во редовите на Пари Сен Жермен. И сега го закачи Интер.
„Не победувавме многу, не се боревме за титулата, но јас постигнував многу голови. И мислам дека дојде време да одам во победнички тим. Сакав да бидам дел од голем клуб во кој играат врвни фудбалери и желбата ми се оствари“, изјави Мауро Икарди за француските медиуми.
Икарди не беше во тимот на „светците“ на синоќешното дерби против Лион во францускиот шампионат.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
...Икарди многу "федерски" го играа во дуелот со Реал...практично не доби една квалитетна топка а учествуваше во првиот гол...влезе оној со "руно овца фризура" и одма во шанса....
Колку е ова точно или неточно, не знам... но во секој случај - глупо е....звучи бетер од турско - шпанска серија....
Според „Ле 10 Спорт“, аргентинските фудбалери Анхел ди Марија и Леандро Паредес не разговараат со новиот напаѓач, кој пристигна од Интер. Причината е врската помеѓу Икарди и Меси.
Ди Марија и Паредес се блиски до Меси, што е предуслов дека претстојат тешки денови за Икарди во Париз.
Врската на Меси и Икарди е исто така прилично лоша поради пријателството со sвездата на Барселона и напаѓачот Макси Лопез.
Лопез беше оженет со Ванда Нара, сегашната партнерка на Мауро.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.943
Поени од реакции
6.117
...Икарди многу "федерски" го играа во дуелот со Реал...практично не доби една квалитетна топка а учествуваше во првиот гол...влезе оној со "руно овца фризура" и одма во шанса....
Колку е ова точно или неточно, не знам... но во секој случај - глупо е....звучи бетер од турско - шпанска серија....
Според „Ле 10 Спорт“, аргентинските фудбалери Анхел ди Марија и Леандро Паредес не разговараат со новиот напаѓач, кој пристигна од Интер. Причината е врската помеѓу Икарди и Меси.
Ди Марија и Паредес се блиски до Меси, што е предуслов дека претстојат тешки денови за Икарди во Париз.
Врската на Меси и Икарди е исто така прилично лоша поради пријателството со sвездата на Барселона и напаѓачот Макси Лопез.
Лопез беше оженет со Ванда Нара, сегашната партнерка на Мауро.
Fala bogu sto DiMaria i Pederes nema da igrat mnogu zosto DiMaria ke bide zamenet so Nejmar a ovoj drugiot ne ni biten. Znaci napad Nejmar Icardi Mbape (kako i da se vika)
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Fala bogu sto DiMaria i Pederes nema da igrat mnogu zosto DiMaria ke bide zamenet so Nejmar a ovoj drugiot ne ni biten. Znaci napad Nejmar Icardi Mbape (kako i da se vika)
"Pederes" добро ти е ова...
Како и да е, не изгледа на добро бидејќи и овие францускиве "фудбалски аналитичари" од старт го "омаловажија" ко демек бил "застарен тип на напаѓач"...нешто како Трезеге или Инзаги.(на времето)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom