Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
аууу одличен податок што неможев да го побарам самиот.

па и нема да бидам официјално наскоро....бидејќи нема да дадам 1450 за членарина барем ќе си ги искористам парите попаметно.
не знам, не сум ја хард кор фан и неам а и не знам кај да дадам пари за било каква членарина. Јебига.
Јас си го пратам од коло во коло тимот за којшто навивам,
радост, среќа, тага, нервоза итн. Слободно батали го Интер.
Фан на клуб е човек којшто си го сака, почитува, цени и прати клубот и во добро и во лошо. А не некој што на памет збори дека е Нај лузерска екипа и дека е срање. Особено не во случај каде што после толку години конечно тимот се разигра и тргна на добар пат.
Биди ми поздравен.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Или трибијани е фан на јуве па инфлитриран да трола во фан клуб интер, или едноставно му скурчило од интер :icon_lol:
Баш да му скурчи коа Интер почна да се средува и да покажува амбиции за титула ? :)

Појќе на фан на Милан ми излеа вака...
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
не знам, не сум ја хард кор фан и неам а и не знам кај да дадам пари за било каква членарина. Јебига.
Јас си го пратам од коло во коло тимот за којшто навивам,
радост, среќа, тага, нервоза итн. Слободно батали го Интер.
Фан на клуб е човек којшто си го сака, почитува, цени и прати клубот и во добро и во лошо. А не некој што на памет збори дека е Нај лузерска екипа и дека е срање. Особено не во случај каде што после толку години конечно тимот се разигра и тргна на добар пат.
Биди ми поздравен.
Јас другар не постои за мене друг клуб осен Интер и нема да постои...тоа што ги пишам овие работи се од чиста нервоза бидејќи смачено ми е секоја година истите случувања со помалите екипи....јас немаше да бидам толку исфрустриран ако имавме послаба екипа и ако не вложвавме пари т.е. не покажвавме амбиции...минатите години кога беа во финансиска криза не ни се нервирав дотолку..

Ама сега..

Сега му купија се и сешто на најскапиот тренер кој воедно е еден од најдобрите што добро го познава Италјанскиот фудбал....за да гледаме вакви бламажи?..за Аталанта и Лацио со смешни пари за трансфери ( разлика во плати да не спомнувам бидејќи е смешно) да се пред нас?...недозволиво е ова..не смеат да си дозволат да бидат на исто ниво со екипи како Лацио и Аталанта па макар 10 години градат екипа....Аталанта која 14 играчи има за цела сезона лесно се справува со малите и игра 1/4 финале во ЛШ ,додека Интер се бламира?.

е затоа пишам дека се лузери....глата ќе ја ставам Милан да беше на истата позиција како Интер кога лани кикснаа со ПСВ дома лесно ќе се справеа...ама Интер како и нормално се изрезилија...оваа година да не спомнувам со Барселона кои дојдоа со деца во Милано без желба за надигрување и играње воопшто.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Јас другар не постои за мене друг клуб осен Интер и нема да постои...тоа што ги пишам овие работи се од чиста нервоза бидејќи смачено ми е секоја година истите случувања со помалите екипи....јас немаше да бидам толку исфрустриран ако имавме послаба екипа и ако не вложвавме пари т.е. не покажвавме амбиции...минатите години кога беа во финансиска криза не ни се нервирав дотолку..

Ама сега..

Сега му купија се и сешто на најскапиот тренер кој воедно е еден од најдобрите што добро го познава Италјанскиот фудбал....за да гледаме вакви бламажи?..за Аталанта и Лацио со смешни пари за трансфери ( разлика во плати да не спомнувам бидејќи е смешно) да се пред нас?...недозволиво е ова..не смеат да си дозволат да бидат на исто ниво со екипи како Лацио и Аталанта па макар 10 години градат екипа....Аталанта која 14 играчи има за цела сезона лесно се справува со малите и игра 1/4 финале во ЛШ ,додека Интер се бламира?.

е затоа пишам дека се лузери....глата ќе ја ставам Милан да беше на истата позиција како Интер кога лани кикснаа со ПСВ дома лесно ќе се справеа...ама Интер како и нормално се изрезилија...оваа година да не спомнувам со Барселона кои дојдоа со деца во Милано без желба за надигрување и играње воопшто.
Другар види ни ги бековите... Падната форма исто така.
Чекај дај му време барем 1 сезона на Конте... Што толку сте запнале да го хејтате сите. Дајте му време. Колку по лоши тренери имавме и им дадовме шанса да не ебат, сеа Конте го плукаш пошто почна да средува... Реално 1 напаѓач фали, и уште 1 лев крилен бек. (со оглед на тоа што Хакими и Тонали ќе дојдат следна сзона). И евентуално одбраната да се подобри, шкриниар е опасно надвор од форма, не се вклопи баш а Годин е утка. не му лежи 3 позади. За да се бориме за титула треба уште малце да се среди клубот, ако продолжат вака за 2 сезони некаде треба да иаме барем 1 титула.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
аууу одличен податок што неможев да го побарам самиот.

па и нема да бидам официјално наскоро....бидејќи нема да дадам 1450 за членарина барем ќе си ги искористам парите попаметно.
Да, ќе ги искоцкаш на Белинцона-Петржалка 2-Х.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Да, ќе ги искоцкаш на Белинцона-Петржалка 2-Х.
Не се коцкам две и пол години негде ама ќе ги потрошам на скара,ќебапи,уштипци,кременадли,лути пиперчиња,таратур и шопска....кој кур барем ќе се најадам до коска
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Не се коцкам две и пол години негде ама ќе ги потрошам на скара,ќебапи,уштипци,кременадли,лути пиперчиња,таратур и шопска....кој кур барем ќе се најадам до коска
Во ред е Џони Билзеријан, смири се, за 1450 денари праиме муабет, не за евра.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Според најавите на почетокот на сезоната, тренерот и трансферите реално Интер требаше да се бори за титула.

Ама лузерскиот менталитет си го направи своето, зеро титули.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Според најавите на почетокот на сезоната, тренерот и трансферите реално Интер требаше да се бори за титула.

Ама лузерскиот менталитет си го направи своето, зеро титули.
Со Кандрева и Бираги до титула... џД
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Па реален сум јас.....не постои кај мене терминот субјективност.
е затоа пишам дека се лузери
Па ти што не им кажа на Курва Норд кога беше на Меаца? Здраво, јас сум Џои Трибиани, доаѓам од Македонија да навивам за вашата лузерска екипа.

Па да видиш како и беше на веспата... :pos:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
И пеналов контра Лацио, од нога у рака. "Ист" како на Де Лихт.

Одличен Манкосу.:tapp:
Му објасни Патрик што се деси :pos:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Лучиони им изиграва Роналдо на Лацио :icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom