Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Jas pak smetam deka e klasicna mestenka ko nekni roma udineze
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Па Јунајтед два пати го акна Сити оваа година. Не ми кажа зошто губите од Сасуола и Болоњи, и зошто ги туркате гаќите кога ќе видите подобра екипа? Зошто победа над Јувентус ви е мисловна именка?
И?
Зошто Лестер е пред вас, м? И Селта и извади 2-2 на Барса па не гледам дека се појаки од нив. Башка Интер ја тепаше Болоња 1-2 hhhhhh.

Вовово го тепале два пати Сити и затоа се 50 бода позади Пул и 30 позади Сити, секоја чест.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Eх, кои перипетии и натезања имаше дали да се игра Јуве-Интер со публика или без публика :pos:
Што не го менува фактот дека беше играње курташак со сите и праење мајмуни на одредени луѓе при здрав разум.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Манчестер Јунајтед се бог и батина за Интер...срам е да ги спомниш во ист контекст...не Манчестер...Милан градските ривали да ги имаа овие играчи шо играат во нашиот мизерен клуб ќе му дишеа на Јувентус и ќе ги шлапаа ваквите екипи како Болоља бидејќи се екипа со мадиња.....
Другар, фан на Манчестер Јунајтед последниве 2 години може само да се сочуствува со фан на Интер, никако да го плука јавно Интер. Интер у 3 години дае помалце пари него вие за Погба и Мегваер. Имате добра игра од кога ви дое Бруно, ама дај те молам не заборавај какви бевте до 31 декември. Жити ја. :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.749
Eх, кои перипетии и натезања имаше дали да се игра Јуве-Интер со публика или без публика :pos:
И после целото натезање ова да биде заклучокот :pos:

Честито победа..подобри,поквалитетни,поискусни..лекција по фудбал..шлапање на место како и секогаш....нека не се нарекува повеќе дерби да не се резилат..Интер не го заслужува епитетот да биди нарекувана втората најдобра екипа во Италија..пичкарски клуб,лузерски клуб,пички во душа..Милан вакви такви онакви, против Јувентус излегваат со два пара мадиња и одат да дадат гол...Интер се помочаја
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Другар, фан на Манчестер Јунајтед последниве 2 години може само да се сочуствува со фан на Интер, никако да го плука јавно Интер. Интер у 3 години дае помалце пари него вие за Погба и Мегваер. Имате добра игра од кога ви дое Бруно, ама дај те молам не заборавај какви бевте до 31 декември. Жити ја. :D
Кој тоа вие бе...ме заболи за Јунајтед мене...јас навивам за најмизерниот клуб во светот наречен Интер
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Кој тоа вие бе...ме заболи за Јунајтед мене...јас навивам за најмизерниот клуб во светот наречен Интер
Навивач на Интер, сега во ваква ситуација да каже дека Интер е најмизерниот клуб на свет.... Шта реч.
Од коа „навиваш“ за интер?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Навивач на Интер, сега во ваква ситуација да каже дека Интер е најмизерниот клуб на свет.... Шта реч.
Од коа „навиваш“ за интер?
Па реален сум јас.....не постои кај мене терминот субјективност.

Цел живот уште кога играа Георгиатос,Кристијано Занети,Луиџи Ди Бјаџо копачот,Карагунис и најаката левица Рекоба....цел живот биле и ќе останат лузерски клуб..за Интер да освои титула сите други екипи треба да се инвалиди како во 2006/2007 па овие сами да играат.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Па реален сум јас.....не постои кај мене терминот субјективност.

Цел живот уште кога играа Георгиатос,Кристијано Занети,Луиџи Ди Бјаџо копачот,Карагунис и најаката левица Рекоба....цел живот биле и ќе останат лузерски клуб..за Интер да освои титула сите други екипи треба да се инвалиди како во 2006/2007 па овие сами да играат.
3 пати Шампион на европа
18 пати Шампион на Италија
7 Купа
5 Супер купа.

Доста лузерски Тим сме.
Се глеа дека си баш фан на Интер...
во ред е
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Па реален сум јас.....не постои кај мене терминот субјективност.

Цел живот уште кога играа Георгиатос,Кристијано Занети,Луиџи Ди Бјаџо копачот,Карагунис и најаката левица Рекоба....цел живот биле и ќе останат лузерски клуб..за Интер да освои титула сите други екипи треба да се инвалиди како во 2006/2007 па овие сами да играат.
ti si sramot druze :), u bukvalna smisla na zborot.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
3 пати Шампион на европа
18 пати Шампион на Италија
7 Купа
5 Супер купа.

Доста лузерски Тим сме.
Се глеа дека си баш фан на Интер...
во ред е
аууу одличен податок што неможев да го побарам самиот.

па и нема да бидам официјално наскоро....бидејќи нема да дадам 1450 за членарина барем ќе си ги искористам парите попаметно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom