Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
И да тепа Милан оваа у Торино има да го папа без Тео Ибра и Кастилехо, наивни картони и на Тео и на Кастилехо.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Абе вие дајте уште еден гол два изгорете го Сари после ќе му ја мислите за Торино :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.653
Кај е сега сограѓанинот мој Џони да ги објасни правилата за растојание кога противничкиот играч ќе го удри со топката во рака,нели ако е премногу блиску не се свири пенал.
Иста ваква случка на Атлетико против Реал не ја свиреше судијата а тука ми галамеа дека не е пенал
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Абе ова ти е Јуве класика,нај педерски тим во историјата.
Вака поминуваат во Италија но затоа нема никад да помирисаат титула во ЛШ.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Милан се до црвениов картон...ќеф за гледање...играат одлично.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Чисто играње со рука, незнам сеа колку важи тоа правилото за близината на топкат со руката. Знам дека имаше некое такво правило, а ова ми изгледаше блиску. Едино тоа, иначе ако е растојанието таман, чист пенал.

Глуп играч, глуп пенал, ама чист
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Абе ова ти е Јуве класика,нај педерски тим во историјата.
Вака поминуваат во Италија но затоа нема никад да помирисаат титула во ЛШ.
Така е другар, мафијашка екипа. Не беше пенал.

 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
Калабрија е во пад, единствен начин да не ја допре топката е ако раката му е сошиена со телото. Плус беше свртен со грб и не ја ни гледаше топката. Тоа на Ребиќ беше 10 пати повеќе пенал од ова.

Од друга страна ова не беше пенал

 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Чисто играње со рука, незнам сеа колку важи тоа правилото за близината на топкат со руката. Знам дека имаше некое такво правило, а ова ми изгледаше блиску. Едино тоа, иначе ако е растојанието таман, чист пенал.

Глуп играч, глуп пенал, ама чист
Шознам, ја па мислим преблизу беше. Имаше елементи да го свирне, ама имаше и да не го свирне. Нејсе, ваљда компромис напрае за лактот над Квадрадо што според мене беше кде кде почист пенал.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.418
Калабрија е во пад, единствен начин да не ја допре топката е ако раката му е сошиена со телото. Плус беше свртен со грб и не ја гледаше топката.

Од друга страна ова не беше пенал

Тогаш излезе правилото дека ако е многу близу играчот нема време да реагира и не се свири пенал, ама сигурно тоа само за јувентус важи..

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Шознам, ја па мислим преблизу беше. Имаше елементи да го свирне, ама имаше и да не го свирне. Нејсе, ваљда компромис напрае за лактот над Квадрадо што според мене беше кде кде почист пенал.
А зошто да не го свирне? Спречува чист удар во гол. Луѓе, небитно е дали гледал или не во топката, раката не му е во природна положба, одлепена од телото, спречува шут во гол или потенцијален гол, не знам што повеќе да се каже. 100 пати имам пишувано на оваа тема, ај најдете ми еден играч што намерно игра со рака во 16ник... Таков сплет на околности се деси така што Калабрија лошо ја процени ситуацијата и не ја изби топката со глава па затоа му останаа тоа мртвите раце раширени и јебига го удри топката у рака. Чист пенал како солза.
Автоматски споено мислење:

Калабрија е во пад, единствен начин да не ја допре топката е ако раката му е сошиена со телото. Плус беше свртен со грб и не ја ни гледаше топката. Тоа на Ребиќ беше 10 пати повеќе пенал од ова.

Од друга страна ова не беше пенал

Двете се чист пенал.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Според мене и од Калабрија ама и од Сандро чисти пенали. Е сега дека се досуди само тој од Калабрија е друго :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom