Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Значи од вар соба ќе пуштаат 2 сосем различни слики у 21ви век кога тоа никако не може да се провери со друга слика односно снимка за меч пренесуван у 300 земји и минимум 12 сончеви системи. Тоа е муабетот уствари у конкрентниов случај, или грешка сум.
Интересно размислување како и да е.
Па чим мора да се провери со друга слика значи мојата поента беше реална дека баш таа слика нема никаква смисла.
 
  • Хаха
Reactions: Syn

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.758
Сега ви пречи да се дискутира за чиста ситуација, во спротивно 5 страни вртите кога е за Јуве. Ама ај да не навлегувам и јас во глупите дискусии. Од она што го видов одлично судеше судијата, се по пропис.

Милан реално нема квалитет ни да припари до топ 4 камоли нешто повеќе. Нема како ни во контекст да се ставаат, буквално две скалила подолу се од првите четири екипи. Еве колку за приказ против првите пет на табелата (Интер, Јувентус, Лацио, Аталанта, Рома) имаат на рамно 0 освоени бодови сезонава на 6 меча.

Стварно ќе биде интересно, ако Сари не најде начин да ја среди одбраната која прима многу голови и ако не успее да го разигра цел тим, не само Роналдо, тогаш Јувентус ќе има сериозни проблеми. Меч за меч ќе биде сезонава и мислам дека шампионот нема да има премногу бодови. Моја проекција е дека со 85 поени ќе се освои лигата. Ќе губат бодови сите, многу тешко некој од преостанатите 15 кола да победи повеќе од 10.

Веќе кога имаме преглед, сметам дека сите имаат шанси да бидат први, макар и Лацио. Кај Интер предноста е Конте, неговото искуство со водење тим во тежок дел од сезоната под сериозен притисок. Недостаток секако е стравот и недоволната самодоверба кај играчите.

За Јуве предност е навиката за освојување, инаетот па дури би додал и тоа што двата меча против Интер и Лацио ги играат на домашен терен (иако не мора да значи нешто особено). Недостатоци еден тон, а пред се Сари и неговата неспособност да изнајде квалитетно решение за подобра игра.

Лацио може да го искористи тоа што играат без притисок и тоа што од нив никој не очекува ништо.

Во секој случај недостигаше вакво нешто на Серија А, премногу монотона стана лигава без вистинска борба за Скудето.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.854
Сега ви пречи да се дискутира за чиста ситуација, во спротивно 5 страни вртите кога е за Јуве. Ама ај да не навлегувам и јас во глупите дискусии. Од она што го видов одлично судеше судијата, се по пропис.
Премногу обраќате пажња на ликови како Уфо кои гледаат од мравка слон да направат и да ракосуваат низ форумов.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.354
Премногу обраќате пажња на ликови како Уфо кои гледаат од мравка слон да направат и да ракосуваат низ форумов.
Такви ликови треба да имаат забрана да припарат на темава.. :popce:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Премногу обраќате пажња на ликови како Уфо кои гледаат од мравка слон да направат и да ракосуваат низ форумов.
Како да не се обрни внимание кога некој остава да се развие и да се шири таква дискусија со денови.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам зошто хх Стеф, жално е да се гледа онаков Алексис што снемува душа и што го гура кој стигне. На прошлата што ја играше за Интер гледав, мизерен иако вчера беше подобар, дури и кај вас во фан клуб јадеше хејт. Ако мислиш за flick on-oт за голот, тоа е најмалку што треба играч од негов калибар да го прави на терен ама најверојатно ви се паднати критериумите за него.

Да беше ситуацијата сјајна каква што ја правите вие на форум, Интер ќе го откупеше, немаше да го враќа. Скроз истово што го игра Алексис го играше и Фалкао кај нас па не го откупија. Еве верувај ми, Ериксен за 3 утакмици ќе го седне на клупа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.854
Не знам зошто хх Стеф, жално е да се гледа онаков Алексис што снемува душа и што го гура кој стигне. На прошлата што ја играше за Интер гледав, мизерен иако вчера беше подобар, дури и кај вас во фан клуб јадеше хејт. Ако мислиш за flick on-oт за голот, тоа е најмалку што треба играч од негов калибар да го прави на терен ама најверојатно ви се паднати критериумите за него.

Да беше ситуацијата сјајна каква што ја правите вие на форум, Интер ќе го откупеше, немаше да го враќа. Скроз истово што го игра Алексис го играше и Фалкао кај нас па не го откупија. Еве верувај ми, Ериксен за 3 утакмици ќе го седне на клупа.
Sancez sekako e za na klupa zemen, a i ke sedne so ogled na toa deka na Lautaro mu istekuva suspenzijata, ne znam zs Eriksen bi go sednal. Jas mislam deka nema da go otkupime radi astronomskata plata i radi nisto drugo. Mene mi e dobar za sea, vcera iskina u vtoro, presing, involviranost u akcii, asistencija za vtoriot gol, top si izigra. Mozda nema snaga za 90 minuti kako porano ali kako joker od klupa e top. Sekako treba da vidime do kraj na sezona kako ke bide poso u prv del pocna i posle 5 utakmici grob mu eba Kvadrado taka da.. Valjda ke izgura do maj pa ke sudime kako bilo.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Што се случува во Наполи ?
Гатузо, значи Гатузо (човекот кој е синоним за храброст,кој ораше по теренот) дава изјава дека неговите фудбалери биле исплашени...:)(ваљда ги шамара во соблекувална :D)
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Интер скапо го кошташе второ полувреме. Немаат шампионски тим.
Лацио е право освежење сезонава. Руши рекорди на сите страни.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.061
Поени од реакции
12.578
Интер скапо го кошташе второ полувреме. Немаат шампионски тим.
Лацио е право освежење сезонава. Руши рекорди на сите страни.
Колку е тоа скапо?
Ако незнаеш точно, барем отприлика кажи?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
"Лоукаку"
Сите го видоа менталитетот на овој Интер, сите видоа дека одбиваме да се предадеме и дека никогаш не губиме верба во победата.
P.S. Ај да направеа пресврт на Јуве или Лече - ок...ама вака ми личи само на големо фалење.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom