Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.494
Поени од реакции
80.558
Мене ми изгледа дека Аталанта и оваа година ќе фатат место во ЛШ, посебно вака ако ги млатат послабите екипи, ептен се воиграни како тим. Знам дека се блиску со Рома, али волчицава е склона да кикснува со помаливе екипи.

Жал ми падна за Џиги синоќа :place:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.461
Иличич е слободен играч летоска.
Just saying...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.461
Летово кога се поврзуваше со Интер пола Фан Клуб ја колнеше управава до имо колено.... just saying....
Да го планирав за кај нас ќе пишев во фан клуб Интер.
Во Интер незнам место кого би играл и со оваа форма,а кај комшиките (на пример)би легнал ко шамар на будала.
За безпари подобар во италија моментално нема.
Тоа ми беше муабетот.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Jас ова му го посакував на Палермо кога не ебеа три сезони по ред, дома-гости. ...и ете ми се оствари, можеби и ти ќе дочекаш некој ден Аталанта да ја снема од фудбалската мапа.
Разликата е тоа што вас Палермо ви праеше проблеми неколку години, нас Аталанта од кога гледам фудбал ..па и уште претседателот на Интер излегва јавно и ги нарекува братски тим дека заеднички бизниси имале..а тие мамичето ни го расплакваат секоја година на теренот.

Па и уште ми ги величат тука оние мрсулите Иличич и Гомез јаките играчи..штета што се стари и никој не ги бара,иначе да направеа трансфер во некој клуб што има повеќе амбиции и се бори за титули ќе исчезнеа и немаше да постојат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Cagliari ocaj, kako osvoija ovie tolku bodovi stvarno ne mi e jasno. Ni odbrana, ni napad ne funkcionira.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.491
Поени од реакции
4.334
Со вакво судење, Јувентус и со таа мртва средина ќе освои Серија А, ама затоа бламот во Европа ќе продолжи и понатаму...
If it makes you feel better ya know...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom