Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
40
Поени од реакции
44
Сарибололололол

Интер освојува оваа година со Контентаторот.

Јувентус го донесе Роналдо за да освои ЛШ, на крај и без лига и без ЛШ ќе останат :)
Интер е годинава послаб од Лацио.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.323
Поени од реакции
30.099
Луис Алберто, каков господин, каков боготац фудбалске игре.

Го поболи Милан пред некое коло, еве го денес 2 асистенции и со Јуве, врхунац од играч.

Него зашо се степаа малце Бонучи и Квадрадохохохохоох?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.971
Поени од реакции
5.398
Луис Алберто, каков господин, каков боготац фудбалске игре.
Има некои фаци викаат Лацио бил one-man тим, само Имобиле давал голови. Реалноста е да не беше Луис Алберто којзнае кај ќе беше Лацио.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.323
Поени од реакции
30.099
Има некои фаци викаат Лацио бил one-man тим, само Имобиле давал голови. Реалноста е да не беше Луис Алберто којзнае кај ќе беше Лацио.
Па ќе беше таму кај шо му е местото :icon_lol: :icon_lol:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.887
Поени од реакции
4.838
Аман бе и за Лацио ли има навивачи? Кај бевте 15 години бе? :tapp:

Долга е сезоната, добро е бар има повеќе жар годинава. (барем до кај Февруари, после се знае... :P )
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.971
Поени од реакции
5.398
Аман бе и за Лацио ли има навивачи? Кај бевте 15 години бе? :tapp:
На дербија во Рим, на утакмици во Европа Лига во соседството... Ако не пишуваме тука, не значи дека не нема.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.515
Поени од реакции
33.421
Нема поголема превара од играч. Кловн го направија за 2 гол.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.292
Поени од реакции
19.644
Да бе кловн го направиле. Одлична топка беше од Луиз Алберто и ненормална добра контрола од СМС. Не сери кога нема потреба.
 
На врв Bottom