Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
А за виза како иде, која е процедурата? Доколку им приложам резервација од хотел, авионски билет и карта од натпреварот (на пр. Арсенал - Челзи) нема да ми дадат туристика на 7 дена барем?
И да донесеш М1, М2 обрасци дека си вработен, мада и тогаш има мала шанса да те вратат :))) мое мислење е дека секоја година им даваат фора од нивното министерство за надворешни работи на амбасадава тука на 1,000 (карикирам) Македонци да им дадат виза и си ги распределуваат како им текне. Пишав еднаш мислам во фан клуб, кога бев средно првиот пат ме одбија зш многу сум патувала периодот (со пливање се бавев тогаш, како да не патувам) а после 8 месеци па за друг натпревар таму, ме пуштија. Христов па од наш фан клуб има на 6 месеца а мислам дека не е ни вработен, уште студира :toe: Нема некој конкретен критериум да ти гарантира добивање виза.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Така е кога немате БГ пасош

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.244
Поени од реакции
16.698
Ништо официјално сеуште. Ама на големо се збори дека он ќе биде нов тренер.
Ја ипак ставам мал процент на Сари, но ќе видиме, сигурно има нешто позади шпекулациите за манчини.
анЧелоти бил најблиску засега демек, инаку јас мислам Раниери ќе е селектор. Гледајќи дека ја спука јавно со председателот на тимот кој патем изјави дека ако сака да си оди Раниери за да биде селектор нема да го спречи.

Ако го клат Манчини се ќе оди јабана....
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Зошто падна италијанциве? Гледајте со кои играчи играат веќе 10 години јаките клубови во Италија кои доминират последните 10 години, дали во тие клубови играат 20% италијанци преку цела сезона во прв тим или не? Тука ви е одговорот. Тотална промашена стратегија кога е во прашање иднината на репрезентацијата
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Ја стварно незнам зашто провоцираш до тој степен па да бидеш санциониран , те рачунав од еден од по совесните форумџии ама очиглено не сум бил во право. Се надевам дека некој од модераториве ке те стаи под пауза да искулираш малце.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.105
Поени од реакции
17.951
Ја стварно незнам зашто провоцираш до тој степен па да бидеш санциониран , те рачунав од еден од по совесните форумџии ама очиглено не сум бил во право. Се надевам дека некој од модераториве ке те стаи под пауза да искулираш малце.
Интераши кога ставаат слики од Серија Б и слично, провокација ли е тоа?

Да земеме да ги пријавуваме ако не :pos:

Ова е провокација ама на основа на клубовите, за вистински настани за се. Не гледам никакво прекршување на правила или слично.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.665
Поени од реакции
3.601
Еве и ја ќе провоцирам и мене нека ме банират

Среќен 5ти Мај. Почесто да се с(р)еќаваме на вакви убави моменти

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.027
Поени од реакции
84.733
Се ложеа цела година на "хуморот" на Дарко Уфо, а сега неможат да издржат (точно) недела дена малце провокации откако тимот им изгуби од најлутиот ривал.

Бре плачковци, реков една недела ќе правам пауза од нормалното коментирање (уште денес Сабота) и пак цвикате :toe:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Интераши кога ставаат слики од Серија Б и слично, провокација ли е тоа?

Да земеме да ги пријавуваме ако не :pos:

Ова е провокација ама на основа на клубовите, за вистински настани за се. Не гледам никакво прекршување на правила или слично.
Врв изговор еј , Интераши провоцирале што под дифолт и ние треба да провоцираме. Значи самиот концепт на дискусија не постои во темава, ај тоа ке праиме сега , ја ке ви пракам слики од калчополи вие пракајте ми од 2002 ра лацио, и така во круг . Мислам дека ке се крене нивото на квалитет на највисоко ниво... Без разлика за кој тим навиваш , се додека продолжи овој тренд , темава ке остане збирштина на слики од негативен карактер.

Ако нема основ за банирање тогаш мој предлог е да се напраи ревизија за да се подобрат условите за еве еден просечек форумџија кога ке отвори темава Серија А да прочита нешто суштинско, а не како Дарко Уфо или Скиреа или кој било се препукаваат 20 страни.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Не плачи бе, ревизија ќе барал а темава е дно уште кога се рашири тој дебилен хумор со пцофки и клетви, од ваш фан клуб излезе тој тренд, сите други се прилагодија на стандардот.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Врв изговор еј , Интераши провоцирале што под дифолт и ние треба да провоцираме. Значи самиот концепт на дискусија не постои во темава, ај тоа ке праиме сега , ја ке ви пракам слики од калчополи вие пракајте ми од 2002 ра лацио, и така во круг . Мислам дека ке се крене нивото на квалитет на највисоко ниво... Без разлика за кој тим навиваш , се додека продолжи овој тренд , темава ке остане збирштина на слики од негативен карактер.

Ако нема основ за банирање тогаш мој предлог е да се напраи ревизија за да се подобрат условите за еве еден просечек форумџија кога ке отвори темава Серија А да прочита нешто суштинско, а не како Дарко Уфо или Скиреа или кој било се препукаваат 20 страни.

90% од фановите на Интер и тоа не Дарко Уфо, туку од вас поасалните што сте(можеби си и ти во тие), на секоја дискусија со вас ми постиравте слики од Мексес и Тоти како плачат после дуелот со Самдорија. Зар ја требало секогаш да се жалам, па и да барам бан???

Ете такви се стандардите на темава, немаш лице да бараш нешто за кое истото го правеле и фановите на Интер на форумот.

А тоа ако ти не можеш да издржеш провокација тоа е твој проблем. Провокацијата си е на место, баш она форумџиска, нормално дека ќе ве пецка и боли, ама тоа е тоа. И на нив не им е сеедно кога форумџии тука од Милан и Интер го ставаат како рика Буфон(што е се почесто и почесто) :D
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
90% од фановите на Интер и тоа не Дарко Уфо, туку од вас поасалните што сте(можеби си и ти во тие), на секоја дискусија со вас ми постиравте слики од Мексес и Тоти како плачат после дуелот со Самдорија. Зар ја требало секогаш да се жалам, па и да барам бан???

Ете такви се стандардите на темава, немаш лице да бараш нешто за кое истото го правеле и фановите на Интер на форумот.

А тоа ако ти не можеш да издржеш провокација тоа е твој проблем. Провокацијата си е на место, баш она форумџиска, нормално дека ќе ве пецка и боли, ама тоа е тоа. И на нив не им е сеедно кога форумџии тука од Милан и Интер го ставаат како рика Буфон(што е се почесто и почесто) :D
Како што реков и во предходниот пост , сите оние кој се понашаат ко средношколци треба да бидат барем предупредени без разлика за кој тим навиваат, свесен сум дека во мојот фан клуб ги има за извоз и не ги оправдувам нивните постапки, провокации имало , има и ке има. Муаметот ми е да се сведи тоа на минимум и да се сменат стандардите што самите мнозинството го има наметнато на темата.

Ја лично не се провоцирам лесно, ама кога отварам темава и гледам 90% од коментарите се чиста токсичност , форумџиското во мене не им дозволува да превземам нешто па макар било игнорирано.

Памтам порано имаше квалитетни форумџии и дискусии околу милион различни топици во серија А , ама има причина зашо тие луге не дискутираат веке на темава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom