Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.740
Поени од реакции
11.590
Зш срам, дека имам свој став? Додека јас го образложував моето мислење, некои тука пишува "хехехе инсиње и имобиле, кои се тие", а 2 натпревари немаат гледано Серија А.
Абе седи само ти глеаш Серија А. :D

Дали озбилно мислиш дека овие двајца што заедно немаат ни 10 гола за Италија се калибар на играчи за репка што според името треба секогаш да биде фаворит на било кое ЕП/СП. Во ниеден од претходните освојувачи не би припариле у први 11.

Мислам кој ти се овие таленти Де Шиљо, Дармијан и слични да ти играат константно со години у прв тим. Додека вакви играчи се хајпаат и форсираат од јавноста ќе го јадат од Шведска и ќе гледаат големи натпреварувања на тв.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.669
Поени од реакции
3.605
Проблемот со Шведска беше Тавекио па Вентура. Не играчите
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.126
Поени од реакции
11.170
Епа и англичаните ги хајпаат нивните играчи,затоа неможат група да поминат.Не знам како е можно да потпаѓате толку под медиумите.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.037
Поени од реакции
84.794
Мислам кој ти се овие таленти Де Шиљо, Дармијан и слични да ти играат константно со години у прв тим. Додека вакви играчи се хајпаат и форсираат од јавноста ќе го јадат од Шведска и ќе гледаат големи натпреварувања на тв.
На Шиљо и Дармијан им помина времето да станат нешто, сега на ред се Конти и Спинацола...али знаејќи го Манчини (ако тој дојде на чело на репрезентацијата), 1000 посто ќе ги форсира првиве двајца у прв тим.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.462
Поени од реакции
10.161
Зш срам, дека имам свој став? Додека јас го образложував моето мислење, некои тука пишува "хехехе инсиње и имобиле, кои се тие", а 2 натпревари немаат гледано Серија А.
Јас пратам Италијанско првенство, редовно гледам и Англиско, затоа правам некоја си паралела помеѓу двете лиги, и двете имаат свои маани и недостатоци.

Теми кои се непознати за мене се Шпанско, Германско и Француско првенство, затоа не се осудувам многу да зборам за клубовите во тие лиги, само знам дека секоја година редовно вадат таленти, за тоа им пружам рака.



Кажи ми ти колку го следиш жабарсково првенство?
Верувај следам жабарско повеќе отколку ти англиско.Италјанците во последните години се траги комедија,што од квалитет што од медиумска хајпнатост(за таленти),верувај не ми се продолжува.Само еве види ова и претходното лето што се дешаваше на ова поле,а да не идам години наназад. :) Застарен муабет е за англиското тоа,а додека кај вас ова од година на година повеќе заличува како пред 5-6 години со англичаните. :) Значи муабетот го правам исклучиво за талентите во последните години. Да не скокаме на разно разни теми.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.440
Поени од реакции
109.242
Абе кои таленти во Италија не ме заебавајте, овој Инсиње за мене е најпреценетиот играч у историја, мал одвратен миџет хајпан до коска. Имобиле, Белоти, кур се тресе, просек до просек, затоа и Италија не се пласираше на СП. Јадрото на репката веќе оди у пезија, Џиџи, Киелини, Барзаљи, Пирло, се се тоа играчи кои беа клучни за тимот, а сега место нив играат Гаљардини, Ругани, Имобиле, кур се тресе у ладна вода. Не може со играч како Кандрева (без разлика што не е младинец) да искачаш на мегдан со Шпанија и Бразил, не може со тие просеци ко Пароло и компанија да очекуваш некој голем резултат.

Глејте ја Шпанија, Асенсио, Васкез, Начо, сите играат во Реал, значи не се епизодисти ко Бернардески и Ругани во Јуве, него дечкиве играат редовно, веќе имаат ЛШ и секакви титули, буквално еден тон искуство а немаат ни 22-3 години. Саул 100 години игра прва постава во Атлетико, финалиња ЛШ, титули у Шпанија и купот, во ЛЕ, и тоа во сите тие бил прва постава. И да не набројувам даље, има дечки од Виљареал, Сосиедад и остали тимови кои си играат прва постава и се битна алка од тимовите а немаат ни 20-21 година.

Интер 20 000 титули освои во последните 5-6 години со Примавера тимот, НУЛА играчи извадија од школата. Значи зборам играчи ко Асенсио, да можат носители да бидат во јак тим, а не да заврши ко првотимец у Стеауа Букурешт.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.439
Поени од реакции
7.898
Пак ќе кажам, зборев за екипите од италија дека прават солидни (40 милионски) играчи од инвестиција мање више 10 милиони и воопшто не мислев на играчи од италијанска националност.
Иначе се согласувам дека младите италијански репрезентативци се бледа сенка на оние од порано.
Сите репрезентации имале неизбежни падежи - англија, холандија, франција, германија, бразил, аргентина, па така и италијаниве. Сеа на нив им е редот да се реформираат и да се враќаат. Шпанија до 2008ма беа анонимуси, а и такви навидум посилни, го папаа на европското од италија.
Како и да е, ќе биде проклето тешко со Манчини.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.440
Поени од реакции
109.242
Него го ставија селектор, официјално?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.439
Поени од реакции
7.898
Него го ставија селектор, официјално?
Ништо официјално сеуште. Ама на големо се збори дека он ќе биде нов тренер.
Ја ипак ставам мал процент на Сари, но ќе видиме, сигурно има нешто позади шпекулациите за манчини.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Сари се договорил со Челзи пред 3 месеци.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.037
Поени од реакции
84.794
Почело је, почелоооо!!! Не ни бега Серија Ц

:vozbud::vozbud::vozbud:

20180504_035657.png [DOUBLEPOST=1525412337][/DOUBLEPOST]
ќе биде ова интересна недела на темава :D
37 страни од Саботата до денес :D
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
@jamey jasta протестираа навивачи на Ливерпул за билетите и истите не беа покачени иначе имаше такви најави да од оваа сезона се израмнат мислам со оние на Арсенал, со просечна цена за билет од 77 фунти. Иначе, како клубови Англиските работат сосема различно од сите останати (од она што ми збореле луѓето што ги водат здруженијата во джравава). Еве ние како фан клуб никогаш не добиваме опција за да купиме билет од било кое куп натпреварување, дома или гости. Пример за тоа може да биде и Супер Куп-от помеѓу Реал и Манчестер каде што Пењата доби мислам околу 180 билети додека здружението на УТД не добија ниту една (нека ме поправи некој поупатен, ова се информациите јас што ги имам). Надвор од тема ама само да ти доловам дека начинот на работењето на англиските клубови е многу поразличен од оној во останатите големи лиги.
Не, нема ни кај нас за здруженијата карти затоа што имаат премногу гостински фанови и интересот е преголем. Кој сака полесен пат до карта ќе си плати годишна членарина во клубот и ќе си аплицира за гостински натпревар, ако има повеќе апликанти од алокацијата (во 99% од случаите е така зошто како што кажав има многу што одат на гости) има лотарија како за суперкупот. За на ОТ е полесно (ако ја тргнеме визата како најголема пречка) освен ако не е натпревар против Сити, Челзи, Арсенал, Тотенхем или Ливерпул, ако се тие противници тогаш и за на ОТ има лотарија, @vidooq мислам аплицираше за против Тотенхем и не го извлекоа па отиде против Палас.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.926
Поени од реакции
24.573
Не, нема ни кај нас за здруженијата карти затоа што имаат премногу гостински фанови и интересот е преголем. Кој сака полесен пат до карта ќе си плати годишна членарина во клубот и ќе си аплицира за гостински натпревар, ако има повеќе апликанти од алокацијата (во 99% од случаите е така зошто како што кажав има многу што одат на гости) има лотарија како за суперкупот. За на ОТ е полесно (ако ја тргнеме визата како најголема пречка) освен ако не е натпревар против Сити, Челзи, Арсенал, Тотенхем или Ливерпул, ако се тие противници тогаш и за на ОТ има лотарија, @vidooq мислам аплицираше за против Тотенхем и не го извлекоа па отиде против Палас.
А за виза како иде, која е процедурата? Доколку им приложам резервација од хотел, авионски билет и карта од натпреварот (на пр. Арсенал - Челзи) нема да ми дадат туристика на 7 дена барем?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А за виза како иде, која е процедурата? Доколку им приложам резервација од хотел, авионски билет и карта од натпреварот (на пр. Арсенал - Челзи) нема да ми дадат туристика на 7 дена барем?
Јас планирам да одам Октомври/Ноември и како гаранција ти е самото здружение (бренчот) што аплицира за тебе за билет, односно ти има обезбедено, преку што и клубот ти е како еден вид гаранција. Секако бараат авионски билет и резервација од хотел. За вработени не прават проблем, никој до сега ни немаат вратено.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom