Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
151
Хаха,многу ми е смешно кога навивач на Ѓубре воопшто помислува дека би се впуштил во било каква дискусија со гниди од навивачи :гомце:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Само да ве информирам, дека обвнинителството веќе побарал да и се достават квалитетни снимки за тоа кажаното на Талјавенто каде вика(Сега ќе победиме)
Чекај човеку, ти сериозен си со ова? :cautious:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.237
Поени од реакции
11.497
Зошто кога ви зборуваме конкретно за некоја сезона или утакмица,реплицирате со хехехе 6 години со судии освојуваме? хехехехех не коментирам повеќе хехехе.Што реплика е ова бе?Мрш гниди едни,незнам со кое лице квичевте за ЛШ.И тие што мислев дека сте по салам и демек реални, сте биле за никаде.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.439
Поени од реакции
3.698
Чекај човеку, ти сериозен си со ова? :cautious:
А ти да гуглаш малце не би било лошо?

Инаку неколку поста погоре имаш линк од италијански медиум, за тоа што јас го постирав, така да не биди неписмен, прво информирај се па потоа цитирај.

:pos:

Најјаки се интерашиве еј, у нивнава тема ги кењаат Спалети, Ханда, Сантон и тако даље, а овде се жалат и ставаат некакви си приказни за разговори на Алегри со Таљавенто, тешејќи се и расправајќи се дека наместена била утакмицата и затоа изгубиле, место да признаат дека сами си се сјебаа у последните мигови од утакмицата.

Помирете се дека повеќе сами си напраија интер харикири (пред се Спалети со најјаката замена евр) отколку што ги заеба судијата.
хехехмехехе, што кур има врска глупоста на Спалети, со криминалното судење на Орсато, ај кажи ми?

Јас убеден сум дека и да не направеше никаква глупост Спалети, пак гомното од судија ќе судеше некој минимален контакт во наш 16 како пенал.

пс. еве што пишав пред почетокот на натпреварот, тука на кајгана, кога сите како магариња ме цитираа демек барам оправдувања на уште непочнат натпревар.

Najiskreno, edno e sigurno, Inter nema sansi da pobedi, nereseno e najmnogu sto moze da zeme od ovoj natprevar.

Ke vidite deka site mekanizmi ke gi iskoristat gubrentus da dojdat do posakuvaniot rezultat a toa ne samo na ovoj natprevar mozno i na drugiot natprevaj koj se igra vo fiorentina.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Истрага ќе има, ајдее ајдее !!

Само ако идете сега у сериа Ц, како да ве викамо??
ЈуБе више нема да важи, а ЈуЦе не интересено!

ЈувентуЦ некако ми е најлогично !
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.357
Поени од реакции
86.567
Клучен доказ на обвинителството дека Јуве местел ќе биде братот на Орсато...

:kajgana:[DOUBLEPOST=1525054395][/DOUBLEPOST]Лацио и Рома на +4 :нинџ:
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Juve so minimum 4 boda od poslednive 3 utakmici e prvak.. Taka da so pobeda naredno kolo mozeme komotno da im poklonime pobeda na Voma
Ова не е точно :D

Ако Јуве освои 4 бода до крај ќе ја заврши сезоната со 92 поена.

Ако Наполи ги добие сите мечеви до крај ќе има 93 поена.

6 поена им фалат на Јуве (вкупниот број на изгубени поени на Наполи или добиени на Јуве да биде 6)
 
Член од
30 август 2017
Мислења
998
Поени од реакции
1.434
Изгледа некои итнераши тука гледале фудбал од 2006 па наваму односно кога Интер собра 2 екстра добри играчи од Јуве после 2006, ја доби подршката и стана јак клуб, хахахахаха Италија редеше резултати од 2006 па наваму лелелелелеле :pos:после ваков коментар не ни вреди да дебатираш (ти станува јасно со какви дебили тераш муабет) со исклучок на некои членови интераши барам извинување не ве ставам сите во ист кош. Знам јас еден што немаше никогаш гледано фудбал (сите го знаевме тоа) претходно а почна да навива за Интер во времето на Мурињо, и гледаше да научи историја на клубот за да не го фатиме на дело дека го следи Интер од 2008, и го фатив дека пред да дојде Толдо не знаеше дека Фреј киксерот бранеше за Интер не ни го знаеше Фреј, мислеше Толдо бранел после Паљука
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
А ти да гуглаш малце не би било лошо?
Инаку неколку поста погоре имаш линк од италијански медиум, за тоа што јас го постирав, така да не биди неписмен, прво информирај се па потоа цитирај.
Моето гуглање го најде следново.

Tagliavento, in realtà, chiede semplicemente via auricolare ad Orsato: "Quanto recupero facciamo?".
Или слободен превод ваљда ќе испадне, колку продолжение ќе има?

И сеа? Што ќе истражуваат? Дека Таљавенто кажал на 2-2, готово сеа ќе тепаме? Или дека прашал пред крај на 1п, колку ќе НАДОПОЛНУВААТ? Можеби мислел, тепаме у 2п, каде Интер успеа да направи пресврт, ама ги заебаа другиве?
Дека правилно го избацил ВеЌино? Единствен проблем е Пјанич утакмицава и ништо више.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Кое дно е темава, страшно нешто. Цела сезона пишиме дека не чини ВАР, дека сите екипи се оштетени и сите имаат добино глупи одлуки во своја корист. Погледнете ја цела сезона и ќе видите колку глупости напрајле судиите. Ко некои 5то одделенци сте, Јуве мести, калчополи, Морати е крив, ради Јуве не можеле во ЛШ да влезат Милан и Интер. Олабајте малку, дури не се дефинира во крај ВАРот ќе има уште вакви глупости.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Расправиите не се како на 5-то одделенци, тие личат на нешто.
Овие се како Вмроец или Сдсмоец кога му кажува на другиот дека претставниците на партијата која ја симпатизира му се тешки преваранти и слично, а другиот иде со глава у зид и вика дека се они светци. 99.99% од тука се понашаат така.
Па и ја би се вклучил тука :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Истрага ќе има, ајдее ајдее !!

Само ако идете сега у сериа Ц, како да ве викамо??
ЈуБе више нема да важи, а ЈуЦе не интересено!

ЈувентуЦ некако ми е најлогично !
Цувентус, Цуве...
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom