Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Сигурен си дека заради ова нема да сте први на крајот?
Не контам, ради што друго? Нормално уз глупирањето на Спалети и секако поради тоа што Наполи и Јуве се поквалитетни. Не гледам друга причина.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас и кога бевме прво место тврдев дека ќе се деси мал пад и дека на крај веројатно нема да сме први ради краткиот ростер и тенката клупа.
:icon_lol:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да ве ебат сите играчи на непостоечкиот и мал тим кој викендов ремизираше со Интер а се вика СПАЛ.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Овој период истата мистерија ко што беше со Милан, сите се чудиме како е можно тим што на хартија делува за топ 3 места да флопне на таков епски начин и во толкав континуитет од неколку месеци.
Истото со интер и рома периодов. Стварно не ми е јасно што им се случи и што им се случува задните 7-8-9 кола. Зашто паднаа ? Тотално ја снема онаа интерашка кохезија и онаа воиграност од првите месеци. И пази,на почеток не беше тоа као ај им се погоди неколку кола, па сеа паѓаат. Реално добро играа првите 3 месеци. Рома на гости победа, Милан победа, со Јуве на гости нерешено, со Наполи исто нерешено ... Тоа не се лесни утакмици за да случајно се извади таков резултат.
Што се случи у меѓувреме, врска неам.

Се почна од утакмицата со Удинезе, пораз дома 1-3, и Рома-Торино 1-2 у Копа италија. Таа им беше кобна ко на Милан гостувањето кај Лацио (4-1). Никако глава да кренат од тогаш. Што е фрката, никој не знае.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Овој период истата мистерија ко што беше со Милан, сите се чудиме како е можно тим што на хартија делува за топ 3 места да флопне на таков епски начин и во толкав континуитет од неколку месеци.
Истото со интер и рома периодов. Стварно не ми е јасно што им се случи и што им се случува задните 7-8-9 кола. Зашто паднаа ? Тотално ја снема онаа интерашка кохезија и онаа воиграност од првите месеци. И пази,на почеток не беше тоа као ај им се погоди неколку кола, па сеа паѓаат. Реално добро играа првите 3 месеци. Рома на гости победа, Милан победа, со Јуве на гости нерешено, со Наполи исто нерешено ... Тоа не се лесни утакмици за да случајно се извади таков резултат.
Што се случи у меѓувреме, врска неам.

Се почна од утакмицата со Удинезе, пораз дома 1-3, и Рома-Торино 1-2 у Копа италија. Таа им беше кобна ко на Милан гостувањето кај Лацио (4-1). Никако глава да кренат од тогаш. Што е фрката, никој не знае.
Прашање на време беше падот на Интер за тие што ги пратат подетално..барем јас го очекував поради повеќе причини а најбитни се.

1. Краткиот ростер и нон стоп форсирањето на идентични 11 играчи без соодветни резерви што можат да направат разлика.
2. Едноличната игра со центаршутеви без помош на бекој за крилата што автоматски се прочитани за повеќето тренери со оглед дека Перишич и Кандрева се еднодимензионални играчи каде се базира целиот напад на Интер.
3. Недоволниот квалитет на средните играчи кои треба да бидат главен мотор на тимот и да му бидат припомош на Икарди(со оглед на тоа како е поставена играта)..а најдобар играч ни е дедото Валеро кој после 60-та минута изгледа како умрен.

Ова се највлијателните фактори според мене,секако и Спалети ама не ни го обвинувам премногу бидејќи со тој ростер на играчи и неможи премногу да се очекува,всушност и кога бевме во форма и први едно време бев сигурен дека ваков бродолом можи да ни се случи и затоа кога ремизиравме против Јувентус напишав дека секој бод ќе биди битен и клучен во битката за ЛШ...многу очигледни и прости акции прават Интер дури и аматерски тренери можат да ги воочат...всушност уште со Каљари и Верона кога победивме на двата натпревари со 1-3 и 1-2 бевме прочитани ама поради разни сплет на околности ги освоивме на мускули бодојте на тие натпревари иако објективно играта беше мизерна.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
А што резервна клупа имаше Јуве во сезоната 2011/12 кога стана шампион од никаде? само прашувам
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.698
Меч за Скудето vs Меч за 7мо место... не бе, ич Nема разлика. Да го видев овој Куртоне ако Милан се бореше за титула дали вакви изјави ќе даваше по медиуми, одма од клубот ќе го вратеа во примавера да грее клупа
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Меч за Скудето vs Меч за 7мо место... не бе, ич Nема разлика. Да го видев овој Куртоне ако Милан се бореше за титула дали вакви изјави ќе даваше по медиуми, одма од клубот ќе го вратеа во примавера да грее клупа
Добро е што „меч за скудето“ ви е синоним за наместен натпревар :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
А Кутроне му кажа ли на судијата дека даде гол со рака? Какви се тие приказни дека не знаел со што ја удрил топката, кога прави луд овде :LOL:

Стварно беше случајно и во тоа верувам бидејќи се гледа, ама да не знаел тој лично со што ја удрил топката, мислам дај :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А зошто од ВАР не се огласија за голот?..што гледаат тие таму ме интересира?..ова е кражба од невидени размери за Лацио и да бев како нив следниот натпревар го бојкотирав со стоење на сред терен(тамам можи Интер ќе фати Топ 4 така освен и Сампдорија ако не се осоколат)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom