Serie A 2016/2017

Кој ќе го освои Скудетото?


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Druze, Inter go prodade Kovacic za 35m evra ako ne se lazam, nad 30 bese sigurno, a go zema za 11, u momentov voopsto ne mu e porasnata cenata, na transfer market maksimalnata koja ja dostignal otkako otide u Real e 25m evra. Od finansiski aspekt transferot bese top, sea pak prasanje e dali moraa da go prodadat, ali vo momentov pokraj joao mario da go baras kovacic e nonsens, teska zabluda, doktor po fudbal e mario za nego, ali pak ne bi imal protiv za eventualno vrakanje na hrvatov.

A koutinjo i u ovoj Inter ne go sakam, i Perisic isto bi go prodal bez razmisluvanje, a all in bi idel na james rodrigez i aleksis sancez, za ovoj prviov minatovo leto real odbija od inter 80m evra, sea cenata mu e padnata pa nisto cudno da se obidat pak da go zemat.

I pak ke kazam, golem kur ako sea koutinjo vredi tolku, bar u momentov parite veke ne se nikakov problem za Inter, a i vo onoj inter u koj se razvivase koutinjo, prasanje e dali so tie rezultati i neigranje vo evropa bi stignal do nekoja suma od 30m evra, pari od koi sekako pak nemase da vidi inter nekakva korist, so starite upravi. U anglija vidi, odma mediumite si teraat nekoja agenda, mi go stavaat u ista grupa so pirlo, pravat nekoj glup retardiran hajp mislis za naslednikot na mesi stanuva zbor deka neli u anglija najdobrite igraat.
Моментално за Ковачич имаш право донекаде, бидејќи факт е дека не му пораснал цената, и неможеме да го споредиме со Кутињо, за кој му порасна цената многу од тоа што ние го продадовме во Ливерпул, не за џабе и Аусулио имаше изјава дека Кутињо му е најголема утка која што ја направил. Инаку тој истиот Кутињо што ти не го сакаш во моменталниот Интер, можно е да заврши во Барселона, па види сега на кое ниво сме паднале.


@interlove
Многу ти е глупава логикава.По твојав логика сите трансвери се кражба.Ќе го купат некој некогаш 20 милиони и по некоја година ќе го продадат 10 или 50 да речеме и кражба е тоа??Погба по некоја година да го продадат 150 милиони ќе испадне дека јунајтед ги ограбиле јуве?Така испаѓа спрема твојава глупава логика.
По глупа логика од твојата не гледам?!
Како бе не е кражба да продаваш играч ебани 13М, а за само 3-4 сезони истиот да вреди над 60М, што сте се збудалиле у пм, бидете малку реални.
Споредбата со Погба во најмала рака ти е ретардирана, како бе можеш да го споредиш Погба во ова ситуација, кога Јуве тој играч го зима безпари, после тоа им го продава за 100М. Не 150М да го продаде, туку за да се викаме дека било кражба добро ти кажа и пеја, Манчестер треба да го продаде или да вреди моментално 400-450М, во најмала рака, што не е точно нормално.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Не, зошто тоа ти е исто ако кажеш дека Кутињо е кражба а Ливерпул се избламира со негова продажба од 20м евра, односно 1.5 му се зголемила вредноста. Ако Погба е продаден за 400 милиони, тогаш да, кражба би било зошто му ја зголемиле вредноста за 4 пати (што би било и минимум при продажба на Кутињо). Не верувам дека ќе се продаде под 60м фунти, што е скоро 6 пати повеќе од вредноста која што е платена за него.
Па и не можеш баш на тој начин да ја правиш математика со 13 милиони на Интер и 60 милиони ако го продадете денес. Особено што 13 милиони во 2011-та беа пари, a денес се ситнеж.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Nemaat izigrano zasto se vo real, kade se trupa kvalitet, pa se pogoduvale otpadi ko kambijaso, samuel, snajder, igraci koi u inter stanaa klasa fudbaleri, isto i ovie moze da prosperiraat u bilo koj golem klub, samo ke cinat mnogu, inter kambijaso go zema ko sloboden igrac, a ne dadoa mnogu i za snajder i samuel ako ne se lazam.
I daleku od toa deka ne igrale na nivo, pa eve isko sezonava so 13 nastapi kako starter ima ista statistika ko Koutinjo :), demek bilo koj od ovie dvajca da bide angaziran od liverpul, ti protiv ke si ... ako se lazeme.

Druze, Inter go prodade Kovacic za 35m evra ako ne se lazam, nad 30 bese sigurno, a go zema za 11, u momentov voopsto ne mu e porasnata cenata, na transfer market maksimalnata koja ja dostignal otkako otide u Real e 25m evra. Od finansiski aspekt transferot bese top, sea pak prasanje e dali moraa da go prodadat, ali vo momentov pokraj joao mario da go baras kovacic e nonsens, teska zabluda, doktor po fudbal e mario za nego, ali pak ne bi imal protiv za eventualno vrakanje na hrvatov.

A koutinjo i u ovoj Inter ne go sakam, i Perisic isto bi go prodal bez razmisluvanje, a all in bi idel na james rodrigez i aleksis sancez, za ovoj prviov minatovo leto real odbija od inter 80m evra, sea cenata mu e padnata pa nisto cudno da se obidat pak da go zemat.

I pak ke kazam, golem kur ako sea koutinjo vredi tolku, bar u momentov parite veke ne se nikakov problem za Inter, a i vo onoj inter u koj se razvivase koutinjo, prasanje e dali so tie rezultati i neigranje vo evropa bi stignal do nekoja suma od 30m evra, pari od koi sekako pak nemase da vidi inter nekakva korist, so starite upravi. U anglija vidi, odma mediumite si teraat nekoja agenda, mi go stavaat u ista grupa so pirlo, pravat nekoj glup retardiran hajp mislis za naslednikot na mesi stanuva zbor deka neli u anglija najdobrite igraat.
Не знам точно колку беше сумата за која се шпекулираше за Хамес лани, ама околу 60-70 милиони ми останале во памтење. Ти би сакал Интер да фрли толку пари за Хамес? 15 утакмици има изиграно на ниво низ годиниве, ама не, сигурно ќе ебе матер и еве се тепаат клубовиве по него..
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па и не можеш баш на тој начин да ја правиш математика со 13 милиони на Интер и 60 милиони ако го продадете денес. Особено што 13 милиони во 2011-та беа пари, a денес се ситнеж.
Исто ко што 100милиони во 2016та и 100 милиони во 2020та нема да имаат вредност, така?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Исто ко што 100милиони во 2016та и 100 милиони во 2020та нема да имаат вредност, така?
Нема да имаат иста вредност. Инфлација, кинези, поголеми права од маркетинг...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Нема да имаат иста вредност. Инфлација, кинези, поголеми права од маркетинг...
Тоа не значи дека ако Погба во 2020та е продаден за 500 милиони фунти на Реал Мадрид, Јунајтед ќе биде у загуба, напротив, ќе има супер дил (ако се изземе фактот дека го дадоа за 0 а го купија за 100).
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Не знам точно колку беше сумата за која се шпекулираше за Хамес лани, ама околу 60-70 милиони ми останале во памтење. Ти би сакал Интер да фрли толку пари за Хамес? 15 утакмици има изиграно на ниво низ годиниве, ама не, сигурно ќе ебе матер и еве се тепаат клубовиве по него..
iskreno ne gi davaat parite od moj dzeb, a i da dadat tolku, kinezite ke si igraat na svoj pazar kade imaat 150 milioni navivaci na inter, a celta im e za nekolku godini taa brojka da ripne duplo, taka da tuka so rekviziti i prodazbi na dresovi samo ne samo sto ke gi vratat parite za hames, samo od negovi dresovi ke lapa klubot golem finansiski priliv, toa e edna od pridobivkite sto sega ke gi ima Inter so Suning, pazarot u Kina koj e bajagi golem i kade lezat dosta pari.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Абе да ви се посе*ам во логиката.Ко така сите бразилски и аргентински клубови треба да се чуствуваат ограбени ?Фалкао колку пари беше продаден на монако ви текнува??? а од Ј америка заколку пари си замина??? Е ваква глупава логика имате.АКоо не појдел тој во Порто никогаѓ немало играчиште да стани и ќе скапел во аргентина по тие нивите да игра.
Кутињо во интер да останеше сеа немаше ни 15 милиони да вреди.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Тие 100 милиони не се кеш.
Тие се инвестиција, а кога се прави една се земаат во предвид многу фактори.

Кој може да му гарантира на Ливерпул дека утре Кутињо нема да почне да излага по дискотеки до 5 саат и на враќање направи сообраќајка?

Ако има таков ризик Интер го знаат и решиле дека преголема загуба ќе биде ако не го дадат за 10 милиони (пример) а направи таква глупост, а Ливерпул решиле дека таквиот ризик им се испалти и направиле таква инвестиција.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Na inter toj period mu trebase priliv na pari, snajder za 6m evra go dadoa, vie za koutinjo se fakate, sto poise bubuljici imase na sebe otkolku golovi i asisntecii, so partizan sam se povredi zasto konstantno u zemja glease dur vodese topka i neznaese sto se deshava okolu nego, samo u toj pogled ima napredok u liverpul, ama i vakov kakov sto e sea, i sezonava, od nikakva korist nemase da e za Inter, odnosno, nemase da napravi golema razlika vo timot, razlika sto primer igrac ko aleksis sancez bi ja napravi, ili hazard, ili aguero ili nekoj od takov kalibar, ko sto nas ni e potreben vo momentov, pokraj Ikardi i Mario.

Mene licno poveke mi e krivo sto baloteli ispadna gomno od covek, nula od karakter, a imase strasen potencijal u nego, tezok fakman bese na 18 godini, im davase golovi na juve im zamolcuvase publika i posle toa propadna, e toa e igrac za kogo treba da ni e krivo sto ne se razvi u strava golgeter u timov, steta sto ima katastrofalen karkater koj mu ja usra cela kariera. Za Koutinjo kur ne boli, retko koj fan na Inter globalno se zamara tolku mnogu so nego, kakva krazba kakvi bakraci, igraci ko Koutinjo se gubat redovno u fudbalov, sto ti davaat godisno po 5-6 golovi i imaat uste tolku asistencii.

Coutinho od Inter si otide 2013 godina, u juni puni 25 godini, sea sme 2017, sto tolku on naprail be u ovie 4 godini, pa nie da seceme veni za nego, ili da bide nekakva si krazba. Toa sto sea demek cinel poveke ? Ako e toa ondak klasicen nonsens e muabetot, wow, cena kacil, da na teren nas parite ke ni igraa, ne koutinjo. I Perisic sea cena kaci u inter duplo pogolema, za brozovic muabet da ne praime, pa neka stignat tie jaki ponudi so kloci i shamari bi gi izbrkal od timov.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па добро, малку е педерски сеа да ги ставаш Алексис, Азар или Агуеро во иста реченица кога никој не ни мисли дека Кутињо е на нивно ниво а ти тоа да го користиш ко контра аргумент.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.240
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
ова сега е подосадно од дали биле пенали тоа за Јуве
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom