Serie A 2016/2017

Кој ќе го освои Скудетото?


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нема тема на форумот што предизвикува толку жестока дебата како трансферот и вредноста на Кутињо како играч. Какви религии, какви политички дебати, ова е главното посебно кога интерашите и ливерпулците ќе се фанат за врат.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Нема тема на форумот што предизвикува толку жестока дебата како трансферот и вредноста на Кутињо како играч. Какви религии, какви политички дебати, ова е главното посебно кога интерашите и ливерпулците ќе се фанат за врат.
Договорени се по пола свет да го купат Јунајтед и Интер, затоа овие ги заболе за грабежот на Кутињо.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
@interlove
Многу ти е глупава логикава.По твојав логика сите трансвери се кражба.Ќе го купат некој некогаш 20 милиони и по некоја година ќе го продадат 10 или 50 да речеме и кражба е тоа??Погба по некоја година да го продадат 150 милиони ќе испадне дека јунајтед ги ограбиле јуве?Така испаѓа спрема твојава глупава логика.
За мене на пример кражба е трансферот на Левандовски, трансферот на Пирло, трансферот на Погба... Значи земени за џабе такоречи 0, компир, зеро, нада, нихт, а допринеле енормно многу за тимот...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За мене на пример кражба е трансферот на Левандовски, трансферот на Пирло, трансферот на Погба... Значи земени за џабе такоречи 0, компир, зеро, нада, нихт, а допринеле енормно многу за тимот...
Море Сладолед, не е кражба ако земеш слободен агент, од кого го крадеш така? Кражба е ако земеш играч за релативно ниска сума споредена со тие од моменталниот пазар.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Море Сладолед, не е кражба ако земеш слободен агент, од кого го крадеш така? Кражба е ако земеш играч за релативно ниска сума споредена со тие од моменталниот пазар.
Ондак трансферот на Погба е превара...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ондак трансферот на Погба е превара...
Ако мислиш кога ни го зедовте - ни тоа не е трансфер, му истече договорот и го земавте како слободен агент, исто како и Пирло и Левандовски. Сумата што ја плативте е задолжителна сума од ФИФА како еден вид на обесштетување за клубовите ако се работи за играч до 24 години.[DOUBLEPOST=1490733529][/DOUBLEPOST]Барѕаљи за мене е нај кражба трансфер што го има направено Јувентус, мислам за негде помалце од милион дојде, Киелини ич не ми текнува за колку дојде а и мака ми е во хаосов да отворам таб да барам :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ако мислиш кога ни го зедовте - ни тоа не е трансфер, му истече договорот и го земавте како слободен агент, исто како и Пирло и Левандовски. Сумата што ја плативте е задолжителна сума од ФИФА како еден вид на обесштетување за клубовите ако се работи за играч до 24 години.[DOUBLEPOST=1490733529][/DOUBLEPOST]Барѕаљи за мене е нај кражба трансфер што го има направено Јувентус, мислам за негде помалце од милион дојде, Киелини ич не ми текнува за колку дојде а и мака ми е во хаосов да отворам таб да барам :D
Барза 300к

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.589
Поени од реакции
81.178
Киелини ич не ми текнува за колку дојде а и мака ми е во хаосов да отворам таб да барам :D
7 милиони :)... Фактички Келини и Џиџи се последните 2 играчи во тимот кои се донесени под капата на Моџи
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
За мене на пример кражба е трансферот на Левандовски, трансферот на Пирло, трансферот на Погба... Значи земени за џабе такоречи 0, компир, зеро, нада, нихт, а допринеле енормно многу за тимот...

Ова нема допирна точка со кражба, као кражба у муабетов што го тераат.
Некој го спомна Тевез, тоа е кражба.

Овие ти што ги наброја се чиста среќа.
Сите овие играчи од некакви икс причине биле набркани од своите претходни екипи, не им биле продолжени договорите и биле прогласени за вишак ради истите тие икс причине.

Имаш миљон играчи што прават трансфери за без пари, па малку од нив се погодуваат ко овие што ги наброја.
Твоиве примери појќе би ги нарекол среќа него ли кражба. Пошто Јуве имаше среќа пример Пирло да отидне тамо и да си ја поврати формата. Пирло не играше ништо во Милан две године, да тераше исто у Јуве ќе седнеше по неколку мееца на клупа, и порано ќе си идеше за Америка !!

Погба беше избркан од Манчестер ради курназење, Јуве имал среќа што го прибрал, и што се смирил, иначе лесно моеше да игра сеа у Бордо со Балотели..
Ме разбираш нели ?
 
D

Darko_ufo

Гостин
Миљан на пример со Абумејанг каква кражба направија, им го увалија на Saint-Еtienne за неверојатни 1,8 милиони :icon_lol:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
Neznam sto tolku dilema okolu toa kutinjo dali e igraciste ioi ne ednostavno na deteto ne mu lezese italijanskiot fudbal istoto vazi i za abumejang e saa drugo e prasanjeto dali italjanskiot stil na igra ne go biva ili klubovite bea tapa so kvalitet. Eve primer sevcenko vo milan pravase rastur otide vo celzi se izgubi vo vremeto i prostorot.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
Не ме заебавајте, Кутињо е одличен играч.
Дали е најдобар везњак или еден од најдобрите моментално? Не би рекол. Ама го маргинализирате ептен. Као преценет, Ливерпул мизерија, цела англиска лига overrated.
Штета што тогаш интер тогаш почнаа со слободниот пад у севкупната егзистенција како клуб.
Уште првите неколку утакмици се виде дека има брзина, компетитивност, техника. Објективно имаше талент дечкото во интер.
Да кажете дека Хендерсон е преценет океј, ама бразилчево си е таман.
Објективно моментално заслужува да игра во посилен клуб кај што колеги нема да му бидат хендерсон, Милнер и Емре Чан.
Плус, со своите 24 години сеуште е релативно млад.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.589
Поени од реакции
81.178
Една од најголемите кражби се деси Лето Господово 2004, 31 Август кога Интер "ни го ували" Канаваро во размена за некој наш небитен голман, му го заборавив името... значи пазете трампа Канаваро за третата опција на Јувентус меѓу стативите. Башка истиот тој 31 Август го донесовме и Ибра од Ајакс... not bad за последен ден од трансфер рокот :icon_mrgr:

Тоа се тие трансфер зделки на Интер...

Кларенс Сидорф - Франческо Коко
Андреа Пирло - Брнчиќ
Фабио Канаваро - третиот голман на Јуве
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom