Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Гратиси делат играчиве на Јувентус на овие на Фиорентина.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.740
Поени од реакции
11.590
Пуштете хајлатјтс видете какви и колку одбрани имаше Диего Лопез вечерва. Сериозно, ама најсериозно да не беше он комотно можеа да примат повеќе од 7 гола на факинг Сан Сиро. :sick:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.740
Поени од реакции
11.590
Колку проценти купи Тохир од Интер? И за колку пари?
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.087
Поени од реакции
17.872
Јуве стана сигурно прв и одма почнаа пеналите против за билдање статистика, да не изгледа многу лошо односот на за и против досудени пенали.

:icon_lol:
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Дај преведете што вика Гарсија за Тевез :)
Го прашуваат што мисли за прославата на голот , дали е инспирирана од неговиот потег.Руди вика "Прашајте го Тевез , само тој може да каже што му значи тој потег" .

 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.087
Поени од реакции
17.872
Дај преведете што вика Гарсија за Тевез :)
Ништо не вика тоа е муабетот. Новинарот го праша дали мисли оти Тевез се инспирирал од него за прославата, Гарсија прво рече дека не видел и не знае. Одма после тоа кога ја дадоа прославата гледаш дека за момент рече "forse mi..." и заќути неколку секунди. После молкот рече дека Тевез го направил тоа и него треба да го прашаат за да им објасни.

Инаку тоа "forse mi..." се користи на почеток од реченица кога сака да се каже "можеби сакал ", "можеби има намера" или слично. Според мене сакаше да каже дека го копира ама замолкна на време сигурно да не предизвика дополнителни реакции.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Ништо не вика тоа е муабетот. Новинарот го праша дали мисли оти Тевез се инспирирал од него за прославата, Гарсија прво рече дека не видел и не знае. Одма после тоа кога ја дадоа прославата гледаш дека за момент рече "forse mi..." и заќути неколку секунди. После молкот рече дека Тевез го направил тоа и него треба да го прашаат за да им објасни.

Инаку тоа "forse mi..." се користи на почеток од реченица кога сака да се каже "можеби сакал ", "можеби има намера" или слично. Според мене сакаше да каже дека го копира ама замолкна на време сигурно да не предизвика дополнителни реакции.
Forese miiii... si кажа , значи потврди на некој начин , ама не кажа директно :D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
едно време овој моментален Милан беше појак од овој моментален Интер хихихи

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom