Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Нека добиваат брате,Фергусон пола кариера ја помина на трибини,али го направи Јунајтед најтрофеен тим во Англија.:cool:
Има разлика да добиеш сузпензија од 10 месеци и суспензија на 2-3 натпревари само....
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Има разлика да добиеш сузпензија од 10 месеци и суспензија на 2-3 натпревари само....
Собери по 2-3 натпревари секоја година од 30 години кариера,а башка после жалбата 100% ќе му ја намалат казната минимум 3-4 месеци,нема да има голема разлика ;)
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
Плачете пичици..форумов е вашиот ѕид на плачот...глем лајнари еден куп се собрале...шо е работава?? не ви сме симпатични појче??? епа почнете да се навикнувате...вашата омраза е најдобар показател дека ЈУВЕНТУС is back !!!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.181
Поени од реакции
107.787
Од фак офф до пцуење мајка има одгромна разлика, на пример сеа јас можам да пишам овде на некој одјеби и он мене ке ми каже исто и толку, ама ако пцујам мајка на некој ке добијам бан, така е тоа сегде не плачете
А сакаш да кажеш дека има скалило на пцовки? Демек "одјеби" е на пониска мерна скала од "Да ти ебам мајката"? Немој ти се молам, лош муабет е тоа, башка кај разбира судијата македонски јазик? И да, не плачам него ти кажувам, мене искрено не ми е баш гајле кој победил вчера дали Наполи или Јуве, до душа повеќе сакав Наполи да земе ради Пандев, инаку не навивам ни за тие ни за тие. Не ја гледав утакмицата само го погледнав клипот што го постираше некој тука каде го има Пандев како пцуе... на македонски.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Собери по 2-3 натпревари секоја година од 30 години кариера,а башка после жалбата 100% ќе му ја намалат казната минимум 3-4 месеци,нема да има голема разлика ;)
pак има разлика ...не се 10 месеци по ред....а за намалување на казната ќе видиме....ако му ја намалат во ред заслужено...ако не му ја намалат пак заслужено... така да има време ќе видиме...
--- надополнето: 12 август 2012 во 15:29 ---
Плачете пичици..форумов е вашиот ѕид на плачот...глем лајнари еден куп се собрале...шо е работава?? не ви сме симпатични појче??? епа почнете да се навикнувате...вашата омраза е најдобар показател дека ЈУВЕНТУС is back !!!
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Се мислам дали да продолжам да ја читам темава или да го пуштам How High по незнам кој пат...

:rolleyes::rolleyes:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.655
Nesto sto zasega mnogu od nas tuka, Telma pregovaraat za da gi otkupat pak pravata za prenos na Kalcoto, nikoj drug od televiziite kaj nas ne e zainteresiran za zabarite osven normalno, Telma, do sredinata na idnata nedela ke se znae sto i kako, Sport Klub nema sansa da prenesuvaat zasto Arenasport gi ima otkupeno pravata za Kalcoto ex yu regionov.

Se nadevam ke uspeat Telma pak, bez Kalco na nasi televizii, odnosno na Telma ne ide, od koga znam za sebe znam deka tamu se prenesuva italijanskovo prvenstvo i nema sezona sto ne bila emitiuvana vo Makedonija.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.445
Nesto sto zasega mnogu od nas tuka, Telma pregovaraat za da gi otkupat pak pravata za prenos na Kalcoto, nikoj drug od televiziite kaj nas ne e zainteresiran za zabarite osven normalno, Telma, do sredinata na idnata nedela ke se znae sto i kako, Sport Klub nema sansa da prenesuvaat zasto Arenasport gi ima otkupeno pravata za Kalcoto ex yu regionov.

Se nadevam ke uspeat Telma pak, bez Kalco na nasi televizii, odnosno na Telma ne ide, od koga znam za sebe znam deka tamu se prenesuva italijanskovo prvenstvo i nema sezona sto ne bila emitiuvana vo Makedonija.
Би било добро МТВ да проба да го земе калчото, имаат стварно добра група коментатори.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Nesto sto zasega mnogu od nas tuka, Telma pregovaraat za da gi otkupat pak pravata za prenos na Kalcoto, nikoj drug od televiziite kaj nas ne e zainteresiran za zabarite osven normalno, Telma, do sredinata na idnata nedela ke se znae sto i kako, Sport Klub nema sansa da prenesuvaat zasto Arenasport gi ima otkupeno pravata za Kalcoto ex yu regionov.

Se nadevam ke uspeat Telma pak, bez Kalco na nasi televizii, odnosno na Telma ne ide, od koga znam za sebe znam deka tamu se prenesuva italijanskovo prvenstvo i nema sezona sto ne bila emitiuvana vo Makedonija.
Јас колку што знам и Алфа се во преговори за Италјанско првенство да пренесуваат ама не знам до кај се, па за мене подобро Алфа него Телма, патем телма има катастрофа слика а Алфа барем е на ХД на макств...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.655
Би било добро МТВ да проба да го земе калчото, имаат стварно добра група коментатори.
Nema shansa oni da go prevzemat, na drugi raboti frlija dosta pari, serii, novi emisii, liga na shampioni i liga evropa, formula 1, samo Telma ni e shansata ... ko i sekoja godina.
--- надополнето: 14 август 2012 во 19:43 ---
Јас колку што знам и Алфа се во преговори за Италјанско првенство да пренесуваат ама не знам до кај се, па за мене подобро Алфа него Телма, патем телма има катастрофа слика а Алфа барем е на ХД на макств...
Oni mislam deka za germansko pravat napor da go prenesuvaat, ne italijansko.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Јас колку што знам и Алфа се во преговори за Италјанско првенство да пренесуваат ама не знам до кај се, па за мене подобро Алфа него Телма, патем телма има катастрофа слика а Алфа барем е на ХД на макств...
Ќе гледаш ХД реклами. Прашај тие што гледаат Примера, повеќе стримови гледавме отколку Алфа - реклама до реклама. Не се 5-6 туку десетици. Еднаш броев минути, повеќе реклами пуштаа отколку фудбал. Ќе опнат 3 реклами од 2 минути една по друга, и тоа ти е само еден блок. После ќе пуштат пак цел екран и ќе ја покријат долната половина со летечки реклами. Повеќе нервоза отколку фудбал имаше, Ел Класико го прекрстивме во Ел Рекламатико.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom