Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Нека одмори малце темава, мора малце овие од бундес лига да не стигнат во страниците и пишување (само 10 страници имаат хаха )
Овде сам Vody има испишано минимум 10 страни
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
^ Не почви, пак ќе требит да ја затворат темава:D

Fantasy Serie A 2012/13 - Редно беше да се решиме на ова:icon_lol:
мислам дека рано е уште за ова... :D чеј нека зарвши трансфер периодов...може ќе дојде некој интересен
--- надополнето: 15 август 2012 во 15:56 ---
Овде сам Vody има испишано минимум 10 страни
а вие другите 44 ;)
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
јас ќе продолжам :)

не знам за вас ама мене ми е многу мило што им се случи суперкупот на наполи ... дури и малку им е ...заеби гол ди мунтари и пеналите на милан тоа е не ништо во споредба со тоа што го добиваа наполи оваа сезона (дури и на минатат тема имаше и дискусија за тоа мислам ) а она гнаса мацари се правеше наудрен и си свиркаше. а сега нема да примаат медали ... лицемериe at its finest.
Да те надополнам
-сакаа исклучиво во пекинг,се побунија ултрасите нивни,не сакаат во пекинг
-пука сонце во неапол,гомнарите ја одложуваат ќе имало невреме (зашо ќе го изедеа немиен на домашен терен од нас)
Ова само со јуве се случаи,не знам шо други глупости имаат праено со останатите екипи.Тешки копани се,провокации до максимум,Ибра наседна лани на една таква и го јадеше.А веќе коа е за плачење,еве да потсетам на еден меч нивни со Јуве,можда и беа пенали
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.792
Поени од реакции
83.471
+Испратија нивни луѓе да го гледаат тренингот на Јувентус, иако е забрането. И уште не се казнети заради тоа :facepalm:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.850
Поени од реакции
13.766
Младите ја тепале Холандија со 3:0. Овој резултат е посебно интересен затоа што неколку младинци се повикани во првиот тим за натпреварот со Аглија. Нема зима за Италија.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Младите ја тепале Холандија со 3:0. Овој резултат е посебно интересен затоа што неколку младинци се повикани во првиот тим за натпреварот со Аглија. Нема зима за Италија.
Инсигне, Имобиле и Флорензи стрелци на головите, првите двајца постануваат играчи благодарение на Земан, а Флорензи(најдобриот млад играч во сериа б за поминатата сезона) е романиста :love:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.312
Поени од реакции
42.039
се зезаш така???
Ја купуем дримбокс деновиве,па ме заболе кој ќе дава калчо.Да се мислам дали ќе даваат Јуве или бранко ќе го дрка на Ноле,нема шанса.
Ne se zezam, toa za drkanjeto na Nole e samo edna glupava i prosta diskusija koja so sila ja nacnuvate zasto mesto Juve, Nole go davaa, NESTO ZA KOE BRANKO NIT ODLUCUVAL NIT KE ODLUCUVA sto ke odi na nivnata programa, 100 pati crtal, i mene mi kazuval na vremeto koga vo edna situacija ne planiraa da davaat Roma - Inter a se borea za titula a igraa vo 6 popladne vo Nedela, drugi odlucuvaat koj ke odi na programa kaj niv, negovo e da go komentira ona sto ke mu go nalozat, a ne toa sto nego ke mu tekne.

Taka da uste ednas, glupiov muabet za Nole nema potreba da se nacnuva na ovaa tema zasto vrska si nema so realnosta, sto se odnesuva za negovoto komentiranje da, eden od podobrite e vo zemjava, redok primerok, pogotovo ako se poglednat site ostanati osven par isklucoci. ;)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
6.361
Ne se zezam, toa za drkanjeto na Nole e samo edna glupava i prosta diskusija koja so sila ja nacnuvate zasto mesto Juve, Nole go davaa, NESTO ZA KOE BRANKO NIT ODLUCUVAL NIT KE ODLUCUVA sto ke odi na nivnata programa, 100 pati crtal, i mene mi kazuval na vremeto koga vo edna situacija ne planiraa da davaat Roma - Inter a se borea za titula a igraa vo 6 popladne vo Nedela, drugi odlucuvaat koj ke odi na programa kaj niv, negovo e da go komentira ona sto ke mu go nalozat, a ne toa sto nego ke mu tekne.

Taka da uste ednas, glupiov muabet za Nole nema potreba da se nacnuva na ovaa tema zasto vrska si nema so realnosta, sto se odnesuva za negovoto komentiranje da, eden od podobrite e vo zemjava, redok primerok, pogotovo ako se poglednat site ostanati osven par isklucoci. ;)
Редок пример, пошто додека не видов на фејсбук дека е интераш, немаше ни да знам. поготово со оноа неговото "хахааааа ете интер повторно од готово вересија". За разлика од оние што свршуваат на барса на канал 5, или филе мочкото што ја прекина емисијата после ремунтадата.

Да напоменам дека Телма не само што 15 години издвојува средства за да пренесува калчо, туку и кога може секогаш има слух за гледачите. Преклани му пишавме за Интер-Рома во недела во 18.00 саатот, како утакмица што го одлучуваше скудетото, човекот ни врати, ни рече дека ќе даде се од себе што може да се пренесува, и пренесуваше Телма.
Дополнително што секој термин кога има фудбал во италија, Телма пренесува, а и вовед прави на колото и го затвора истото со снимки од утакмиците.
Срамота е фан на калчото да има нешто против телма, само да напоменам фановите на јунајтед веќе 2ра година по ред на стримови бараат начин за гледање!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.015
Поени од реакции
6.041
Срамота е фан на калчото да има нешто против телма, само да напоменам фановите на јунајтед веќе 2ра година по ред на стримови бараат начин за гледање!
Од сезонава, тие на Барса и Реал ќе бараат стримови, освен ако не сакаат репризи да гледаат на СК и СК+.

Иначе, калчово на Телма си беше супер. Можеби не е најдобар, но Бране е супер коментатор.
А и ништо чудно и сезонава помалце пари да треба да се платат за правата на лигава, со оглед на тоа што изгуби 2 големи звезди.



1-0 водат „нашите“ со Англија. Де Роси постигна гол.
Ах, уно - уно, Јагиелка
 
F

FuckYouAll

Гостин
Супер си се Телма не заебавајте.
5 утакмици од едно коло минимум даваја лани, а некогаш и 7, а и не замарет со реклами како Алфа.
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Инсигне, Имобиле и Флорензи стрелци на головите, првите двајца постануваат играчи благодарение на Земан, а Флорензи(најдобриот млад играч во сериа б за поминатата сезона) е романиста :love:
Што има врска Имобиле со Земан, Имбиле е од академија на Јувентус а сега е 50 50 со џенова
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Миланско дерби за играчот на Рома, претпоставувате за кој станува збор, сепак играчот дава предност на Милан :icon_lol:
--- надополнето: 16 август 2012 во 13:31 ---
Што има врска Имобиле со Земан, Имбиле е од академија на Јувентус а сега е 50 50 со џенова
Па лани под водство на Земан Имобиле даде преку 25 гола во Сериа Б .. Земан е тренер кој многу добро знае да работи со млади играчи, виде што се случи со Пескара, во првите 11-на имаш 6-7 играчи кои се млади и завршија прво место, а постигнаа околу 90-100 гола во првенството .. Имобиле(22),Верати(19),Инсигне(21), Капуано(19),Ромањоли(21), Капрари(19) можеби сум заборавил некој ..
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Миланско дерби за играчот на Рома, претпоставувате за кој станува збор, сепак играчот дава предност на Милан :icon_lol:
--- надополнето: 16 август 2012 во 13:31 ---


Па лани под водство на Земан Имобиле даде преку 25 гола во Сериа Б .. Земан е тренер кој многу добро знае да работи со млади играчи, виде што се случи со Пескара, во првите 11-на имаш 6-7 играчи кои се млади и завршија прво место, а постигнаа околу 90-100 гола во првенството .. Имобиле(22),Верати(19),Инсигне(21), Капуано(19),Ромањоли(21), Капрари(19) можеби сум заборавил некој ..
Е лани даде да, ама ваљда за 1 месец земан не го научи како се даваат голови, Имболие предходно има тренирано 6 години во Соренто и 4 години во Јуве, неможе сега 10години работа на други тренери да ги занемриш со 1 година со земан и да кажеш благодарение на земан станува играч, во пескара го пуштија да покаже што знае и да собере искуство
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Е лани даде да, ама ваљда за 1 месец земан не го научи како се даваат голови, Имболие предходно има тренирано 6 години во Соренто и 4 години во Јуве, неможе сега 10години работа на други тренери да ги занемриш со 1 година со земан и да кажеш благодарение на земан станува играч, во пескара го пуштија да покаже што знае и да собере искуство
друже не викам дека сето тоа што го минал претходно не влијаело на неговиот развиток и тоа има заслуга, но погледни малце статистика, на 37 натправара за Пескара 28 голови, претходно во неговата кариера ни играл ни голови давал, Земан кога стана тренер на Пескара си го побарал за да направи напаѓач од него и така и стана, сепак тренерот со неговите идеи и совети највеќе влијаат за развиотокот на еден млад играч ... ова лето Земан си побара еден млад играч, а тоа е Таксидис, никој не го знаеше, играл позајмен од Џенова во Гросето изгледа и од сите засилувања што дојдоа тој најпријатно ме изненади, Земан има голем удел и во развиотокот на Тоти како играч кога беше тренер на Рома, едноставно го бива да препознае млад талент и да го извади најдоброто од него .. а сите знаеме која му е маната на Земан, од премногу офанзива, заборава на дефанзивата, не заборава, ама не обрнува толку внимание, сепак лани со Пескара не се ни осети тоа и не верувам дека ќе биде полошо одколку со Енрике(со Енрике плус бековите беа поставени многу напред и не контраа, сега гледам со Земан не е така) .. еве како за пример, на овие подготовки 95% од головите ги даваа напаѓачите.
--- надополнето: 16 август 2012 во 20:18 ---
и незнам што сакаш да кажеш со тоа "за 1 месец" дали играчите се учат само на подготовките, во прашање е цела сезона под палка на Земан, а не еден месец
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
друже не викам дека сето тоа што го минал претходно не влијаело на неговиот развиток и тоа има заслуга, но погледни малце статистика, на 37 натправара за Пескара 28 голови, претходно во неговата кариера ни играл ни голови давал, Земан кога стана тренер на Пескара си го побарал за да направи напаѓач од него и така и стана, сепак тренерот со неговите идеи и совети највеќе влијаат за развиотокот на еден млад играч ... ова лето Земан си побара еден млад играч, а тоа е Таксидис, никој не го знаеше, играл позајмен од Џенова во Гросето изгледа и од сите засилувања што дојдоа тој најпријатно ме изненади, Земан има голем удел и во развиотокот на Тоти како играч кога беше тренер на Рома, едноставно го бива да препознае млад талент и да го извади најдоброто од него .. а сите знаеме која му е маната на Земан, од премногу офанзива, заборава на дефанзивата, не заборава, ама не обрнува толку внимание, сепак лани со Пескара не се ни осети тоа и не верувам дека ќе биде полошо одколку со Енрике(со Енрике плус бековите беа поставени многу напред и не контраа, сега гледам со Земан не е така) .. еве како за пример, на овие подготовки 95% од головите ги даваа напаѓачите.
--- надополнето: 16 август 2012 во 20:18 ---
и незнам што сакаш да кажеш со тоа "за 1 месец" дали играчите се учат само на подготовките, во прашање е цела сезона под палка на Земан, а не еден месец
Па кога дошол за 1 месец отприлика почнало првенството а Киро од почеток растураше што значи спремен бил... и нормално во серија б даде 28 голави а предходно во сериа а кога беше на позајмица не даваше толку години пошто беше во серија А и плус беше помлад и понеискусен,а во У21 репрезентација пред да дојде кај земан бил добар 3 гола од 4 утакмици
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom