Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Кутриот Адријано жал ме фаќа веќе за човеков :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
е добро зошто е толкава разликата помеѓу Адриано и Амаури ??? требаше да има мртва трка до последно.....добра идеја за ревоутинг
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Да ти ебем наградата глупа, уште појќе притисок да му се стае на чуекот на плеќи. Се гледа дека типот се мучи, дека не добива шанса, дека е исфрустриран и место да му се помогне тие му даваат златна канта уш појќе у бедои да го пикнат !

Катастрофа !
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Се палеа кога го земаа ете им врати со ова хаха Амаури му беше голема конкуренција
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Да ти ебем наградата глупа, уште појќе притисок да му се стае на чуекот на плеќи. Се гледа дека типот се мучи, дека не добива шанса, дека е исфрустриран и место да му се помогне тие му даваат златна канта уш појќе у бедои да го пикнат !

Катастрофа !
Доста бе ти се палеше Мело кога ја доби лани сеа да ти ибам наградата:)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Се чини дека битката за титула оваа сезона заврши на нецел половина пат. Скудетото заминува на Виа Турати. Останува да се дефинираат останатите 3 места за ЛШ. Веројатно Јувентус ќе го фати 2 рото место, а според моментната форма и играчкиот кадар тука е НАполи. 4 тата позиција веројатно ќе ја одлучат римските клубови.

ТОа е само мое мислење - не значи дека е точно се разбира, ама најблиску до реалноста е.
 
Н

'Никола'

Гостин
Ова со златнава канта мислев некоја заебанција ваша е, а тоа вистина да ти било.:)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
хет трик за Адриано!!:pos::pos:

искрено ама ич не му се секирам што ја добил оваа награда, а да кажам мое мислење дали ја заслужил или кој би требало пред него да ја земе нема потреба, веќе тоа е завршена работа :)
нека му е со среќа :)
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Да ти ебем наградата глупа, уште појќе притисок да му се стае на чуекот на плеќи. Се гледа дека типот се мучи, дека не добива шанса, дека е исфрустриран и место да му се помогне тие му даваат златна канта уш појќе у бедои да го пикнат !

Катастрофа !
:toe: затоа и ја даваат за побрзо да се откаже да не се мачи идната година да напраи Покер :pos:
 
P

PewDiePie

Гостин
хет трик за Адриано!!:pos::pos:

искрено ама ич не му се секирам што ја добил оваа награда, а да кажам мое мислење дали ја заслужил или кој би требало пред него да ја земе нема потреба, веќе тоа е завршена работа :)
нека му е со среќа :)
Лесно ви е вас,ви го дадовме швалерот тој па се потури од голови давање. :icon_lol:

Ако му е на Адријано,стока беше стока си остана,ама немаше да биде не оправдано и Амаури да ја земеше наградата.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Најголем фаворит за наградата ми беше Амаури ама тоа е тоа, нека му е се среќа на Адријано :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom