Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
P

PewDiePie

Гостин
"кој фан на јуве спомна дека Боатенг или Робињо требале да добијат златна канта оваа година?"

Незнам кој беше ама од кога сфати што глупост излупа рече дека се заебавал,иначе стварно незнам кој би добил канта оваа година :raz:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
"кој фан на јуве спомна дека Боатенг или Робињо требале да добијат златна канта оваа година?"

Незнам кој беше ама од кога сфати што глупост излупа рече дека се заебавал,иначе стварно незнам кој би добил канта оваа година :raz:
Веројатно некој од Аквилани или Красиќ :pos:...Интересно станува првенството одамна немам гледано такво првенство. Милан засега убедлив, Лацио сега засега ги следи во чекор а Јуве се обидува да ги стигне. Но сепак ќе видиме на крајот како ќе изгледа се надевам со позитивен изход за ЈУВЕ :)

--- надополнето ---

"кој фан на јуве спомна дека Боатенг или Робињо требале да добијат златна канта оваа година?"

Незнам кој беше ама од кога сфати што глупост излупа рече дека се заебавал,иначе стварно незнам кој би добил канта оваа година :raz:
Веројатно некој од Аквилани или Красиќ :pos:...Интересно станува првенството одамна немам гледано такво првенство. Милан засега убедлив, Лацио сега засега ги следи во чекор а Јуве се обидува да ги стигне. Но сепак ќе видиме на крајот како ќе изгледа се надевам со позитивен изход за ЈУВЕ :)
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Најинтерсна сезона од досегашниве Калчово го пратам од 1996 година и мислам дека оваа сезона е една од поинтересните и како што стојат работиве мислам дека до крај ќе биде изедначено иако Милан засега е во добро водство.

П.с читав таму на фанклуб интер за земање на Кака во Интер, и како Кака изјавувал дека ќе остане до крајот на кариерата во Милан, јас мислам дека Кака навистина би сакал да остани таму, али кога видоа Милан дека кака се повредува медицинскиот тим, (кој е еден од најдобрите во Сеира А ) на Милан го спрема и им го шитна на реал за убаа пра, така да мислам дека им врати на Реал, кога реал ги зафаркна со Редондо ако се сеќавате дечкото дојде во Милан али не заигра ниту една утакмица поради тешка повреда и си ја заварши кариерата.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Најинтерсна сезона од досегашниве Калчово го пратам од 1996 година и мислам дека оваа сезона е една од поинтересните и како што стојат работиве мислам дека до крај ќе биде изедначено иако Милан засега е во добро водство.

П.с читав таму на фанклуб интер за земање на Кака во Интер, и како Кака изјавувал дека ќе остане до крајот на кариерата во Милан, јас мислам дека Кака навистина би сакал да остани таму, али кога видоа Милан дека кака се повредува медицинскиот тим, (кој е еден од најдобрите во Сеира А ) на Милан го спрема и им го шитна на реал за убаа пра, така да мислам дека им врати на Реал, кога реал ги зафаркна со Редондо ако се сеќавате дечкото дојде во Милан али не заигра ниту една утакмица поради тешка повреда и си ја заварши кариерата.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.858
Aдриано не е донесен со пари така да мислам дека не влегува во конкуренција, а и Коутињо мислам дека нешто така беше(башка шо и не е за канта, многу го поштувам).

Се извадија играчи сезонава, вака-така, Боатенг, Красич, Хернанес, Иличил....ќе им шо да купуват Реал, Барса, Сити и сличните лешинари во иднина...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
П.с читав таму на фанклуб интер за земање на Кака во Интер, и како Кака изјавувал дека ќе остане до крајот на кариерата во Милан, јас мислам дека Кака навистина би сакал да остани таму, али кога видоа Милан дека кака се повредува медицинскиот тим, (кој е еден од најдобрите во Сеира А ) на Милан го спрема и им го шитна на реал за убаа пра, така да мислам дека им врати на Реал, кога реал ги зафаркна со Редондо ако се сеќавате дечкото дојде во Милан али не заигра ниту една утакмица поради тешка повреда и си ја заварши кариерата.
брат грешка си за Кака Кака си замина поради доброто на Милан кој лани беше во лоша финасиска состојба јас знам така
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
брат грешка си за Кака Кака си замина поради доброто на Милан кој лани беше во лоша финасиска состојба јас знам така
Можеби, не викам не! Али мене ме чуди фактот како таков добар играч милан го продава без око да им трепне, не можев да се изначудам, али кога видов колку изигра раелано за Реал сфатив што е поентата, дека дечково е истрошен и милан изигра паметно со тоа што му зеде уба пара и им врати стар долг на реал, пошто Милан тогаш добри пари им фрлија на реал за редондо а тој не изигра ни 10 минути за милан.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Можеби, не викам не! Али мене ме чуди фактот како таков добар играч милан го продава без око да им трепне, не можев да се изначудам, али кога видов колку изигра раелано за Реал сфатив што е поентата, дека дечково е истрошен и милан изигра паметно со тоа што му зеде уба пара и им врати стар долг на реал, пошто Милан тогаш добри пари им фрлија на реал за редондо а тој не изигра ни 10 минути за милан.
Можат да кажат навивачи на клубов :D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.858
Можеби, не викам не! Али мене ме чуди фактот како таков добар играч милан го продава без око да им трепне, не можев да се изначудам, али кога видов колку изигра раелано за Реал сфатив што е поентата, дека дечково е истрошен и милан изигра паметно со тоа што му зеде уба пара и им врати стар долг на реал, пошто Милан тогаш добри пари им фрлија на реал за редондо а тој не изигра ни 10 минути за милан.


па и не е баш така за Редондо, Милан него го купија повреден ,и тоа за некои 10 милиони(скандал од сума за таков играч тоа време), после он сам се откажа од платата што ја земаше во Милан..
Со Кака до негде сте во право ама до негде и не сте, рука на срце никој не е, пошто официјален став за тоа, дали он кидна или Милан го шитна немаше. Може да заклучиме дека беше добра операција од денешна перспектива и за Милан и за Кака пошто они го фатија последниот воз за кеширање добра пара, а он си ја доби неговата желба да игра во Реал.

Како и да е, на Кака за разлика од Редондо ситуацијата со повредата не му е толку тешка и ќе се врати(ако ме прашате мене ќе се врати јако и тоа) и Реал ќе види аир од него...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom