SEO за почетници

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
@templar55 брат може да ми пишеш во ПП - да те исконсултирам за нешто - би ти бил многу благодарен!
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Само со читање ништо не бидува :)
Тоа што го пишува е само 1 ѕвезда што блеска на цело небо. Само 10% ќе научиш од блоговите, 90% ќе научиш од тестирање.
Знај само дека се што е напишано немора да значи дека е точно. Секој си има свој стратегии, секој си тврди дека неговата стратегија работи :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.739
најбитно во сеото е за имаш Niche related sites, сајтови со кои можеш да правиш размена на линкови + пбн, веб 2.0, али ако се потпираш само на вториве и си почетник кој нема многу кеш да инвестира, you are going to have hard time како мене.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Дечки на оваа денешница социјалните мрежи се еден од најголемите извори на Traffic. Немате потреба да навлегувате во водите на SEO и да вложувате премногу труд и пари... Пробајте со она што е полесно и поевтино, па префрлете се на ова главното што навистина е најмоќниот начин на добивање таргетиран трафик за монетизација.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Дечки на оваа денешница социјалните мрежи се еден од најголемите извори на Traffic. Немате потреба да навлегувате во водите на SEO и да вложувате премногу труд и пари... Пробајте со она што е полесно и поевтино, па префрлете се на ова главното што навистина е најмоќниот начин на добивање таргетиран трафик за монетизација.
Голема грешка е да зе занемари СЕО-то за сметка на социјалните мрежи, долгорочно гледано СЕО-то е покорисно и поевтино од социјалните мержи.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Голема грешка е да зе занемари СЕО-то за сметка на социјалните мрежи, долгорочно гледано СЕО-то е покорисно и поевтино од социјалните мержи.
Убаво напоменав. Make some money, then learn and do SEO.
Ти требаат ресурси за да оптимизираш вебсајт, па дури и тоа да е нај whitehat можен начин :)
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
Последно уредено:
Член од
18 февруари 2013
Мислења
59
Поени од реакции
14
За тие што сме почетници дали би можеле да препорачате некоја бесплатна алатка или начини да пребаруваме keywords за одредена тема?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
Дали некој сеуште прави пари со ова? Изгледа многу методи изумреа со новите упдејти.. потешко е да се рангираш
 
Член од
2 април 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
[QUOTE = "Savan, bài: 7144705, thành viên: 71 550"] e Kakvo vaseto mislenje za ovaa http://www.seocentro.com/tools/seo/seo-analyzer.html alatka za analiza sajtovi na? Tôi Dali moze da mi preporacate nekoja koja e navistina Dobra i korisna. Lutam po internetov, probav nekolku ama ne tổng siguren Deka ja anjdov vistinskata. [/ QUOTE]
should using service at
https://seovote.com này
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Dali ima nekoj kolega na forumov shto ima raboteno ili shto ushte raboti so AMAZON AFFILIATE programata. Me interesiraat nekoi informacii okolu pravilata za makedoncite, a osobeno za metodot na isplata na sredstva. Dali mk bankite go priznavaat toj check ili dzabe rabota e ?
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Некој да препорача добар intermediate курс за SEO.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Некој да препорача добар intermediate курс за SEO.
Доколку ме послушаш мене, не ти треба курс. Ти треба 2000 денари да сетираш веб хостинг + домен, инсталираш wordpress или html landing page (се надевам веќе го знаеш тоа) и пробуваш да градиш линкови од секаков тип, релевантни на твојот ниш/индустрија.

Немој да мислиш дека тие што продаваат книги се успешни "SEO Експерти"!
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
Се повеќе наоѓа примена и во оптимизацијата, а тоа е тн вирален маркетинг. Повеќе за тоа можете да прочитате од текстов Viralni marketing primeri Не е повеќе доволно основно познавање на лин билдинг и сл. мора и текстот да биде читлив и вирален
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.640
Инстаграм/Фејсбук го исклучиле Mass Planner, и еден куп други ботови. Има некој од вас засегнат од ова, гледам бааги плачење има? :icon_lol:

Стара информација е, али сега дознавам, не бев активен цело лето, јеби га.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom