Samsung Galaxy S8/S8 Plus

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Гледав споредби, искрено не оти има некоја разлика меѓу с8 и с9, океј, 6гб рам али јас не играм игрици, така што тоа не ми прави разлика. Компарации на слики сајд бај сајд... скоро идентично.
Едноставно не е доволно добар с9 за од с7 да платиш за с9, а не од с8. Може "во рака" и да има некоја разлика, ама "на хартија"... мислам дека не вреди. Барем кај Ноте8 има 2 камери (како и кај с9) + моментот со пенкалцето како додатно нешто во приказнава.

Инаку с8 не би го менувала со с9. Ни во дизајн не се различни, освен фингерпринтот што е сега под камерата.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Гледав споредби, искрено не оти има некоја разлика меѓу с8 и с9, океј, 6гб рам али јас не играм игрици, така што тоа не ми прави разлика. Компарации на слики сајд бај сајд... скоро идентично.
Едноставно не е доволно добар с9 за од с7 да платиш за с9, а не од с8. Може "во рака" и да има некоја разлика, ама "на хартија"... мислам дека не вреди. Барем кај Ноте8 има 2 камери (како и кај с9) + моментот со пенкалцето како додатно нешто во приказнава.

Инаку с8 не би го менувала со с9. Ни во дизајн не се различни, освен фингерпринтот што е сега под камерата.
Па не го ни препорачувам S9, S9 плус. Ако веќе даваш 44, дај + 5к за плусот, далеку подобра зделка е од Note 8 во моментов.

Бенефит ти е,

Стерео
Подобар ајрис и фингер скенер
Поиздржливи на пад
Осетно подобра камера
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Па не го ни препорачувам S9, S9 плус. Ако веќе даваш 44, дај + 5к за плусот, далеку подобра зделка е од Note 8 во моментов.

Бенефит ти е,

Стерео
Подобар ајрис и фингер скенер
Поиздржливи на пад
Осетно подобра камера
За С9+ на тие 44к ќе треба да даде уште плус 15к, ако се водиме по pre-order цените на т-мобајл.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
За С9+ на тие 44к ќе треба да даде уште плус 15к, ако се водиме по pre-order цените на т-мобајл.
Искрено се изнагледав рецензии, с9 не ме убеди едноставно.
Од една страна 300 евра се middle range телефони, па не знам дали Ноте8 или да го направам овој.

Уште не сум одлучена, ама с9 едноставно не ме убедува дека е баш различен од с8.
Кај Ноте барем стилото е нели плус, а и како дизајн повеќе ме бендисува што е со поостри рабови, за разлика од с8/с9 кои се со заоблени.

И 60 000 не би дала на телефон кој не се разликува значајно од тој што го имам веќе.
Башка 54 000 е АјфонХ во Ледиком, ЕУ верзија. Ако веќе давам 50+ во моментов, пре би ајфонХ него с9+.

Затоа или ќе биде поправка, или помалку веројатно Ноте8.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Па 44 000 е Ноте8 во Ледиком, с9/с9+ нема, а и тешко дека до таа сума би бил.
Инаку сто пати ми има паднато, нема гребаница, сега буквално во раце ми беше и го удрив. А колку глупо е скршено, не ни допира до екранот, доле скроз во ќош каде што е заоблено стаклото, на црната линија/пластика...

На 100 ума сум... си го сакам телефонов, уште го немам изгустирано :)

А еве, истава ситуација со Хуавеи p10+ или mate pro...колку би чинело? Сигурно не 5-6 000 :)
Поправи го и под итно купи си ова. Му дава дополнителен дизајн, шмек, и освен тоа заштитен е.
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Гледав споредби, искрено не оти има некоја разлика меѓу с8 и с9, океј, 6гб рам али јас не играм игрици, така што тоа не ми прави разлика. Компарации на слики сајд бај сајд... скоро идентично.
Едноставно не е доволно добар с9 за од с7 да платиш за с9, а не од с8. Може "во рака" и да има некоја разлика, ама "на хартија"... мислам дека не вреди. Барем кај Ноте8 има 2 камери (како и кај с9) + моментот со пенкалцето како додатно нешто во приказнава.

Инаку с8 не би го менувала со с9. Ни во дизајн не се различни, освен фингерпринтот што е сега под камерата.
Не не вреди Upgrade И јас имам С8 Плус и не планирам да купувам С9 Тек кога кје излезе С10 може би планирала
Дизајн скоро исти и се како што кажа така е :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не не вреди Upgrade И јас имам С8 Плус и не планирам да купувам С9 Тек кога кје излезе С10 може би планирала
Дизајн скоро исти и се како што кажа така е :)
Затоа најверојатно ќе го земам Note 8. И се надевам ќе преживее доволно за следен да ми биде Note 10.
С9+ е преубав телефон, го видов АМА...
Не е до толку подобар од овој :)
На хартија има ВАУ моменти, ама во рака кај мене, бар на кратко, не ми остави впечаток дека е баш нешто различен.

Вака со s-pen ќе знам барем следно дал s10/11 или note 10/11 да купувам :)

Инаку s9+ е 51 500 во Ледиком.
Малце другиве претеруваат со цените. Колку што видов, во Нептун iphoneX e 70 000... се' уште.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Затоа најверојатно ќе го земам Note 8. И се надевам ќе преживее доволно за следен да ми биде Note 10.
С9+ е преубав телефон, го видов АМА...
Не е до толку подобар од овој :)
На хартија има ВАУ моменти, ама во рака кај мене, бар на кратко, не ми остави впечаток дека е баш нешто различен.

Вака со s-pen ќе знам барем следно дал s10/11 или note 10/11 да купувам :)

Инаку s9+ е 51 500 во Ледиком.
Малце другиве претеруваат со цените. Колку што видов, во Нептун iphoneX e 70 000... се' уште.

S9+ најефтино ти е од Plaisio GR, со тоа што имаш поврат на данок.
Излегува 789 евра ;)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Пред два дена искочи некој софтвер апдејт, не сум сигурна што беше апдејтирано, еве сликче :)
Screenshot_20180408-231340_Settings.jpg
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
За С9+ на тие 44к ќе треба да даде уште плус 15к, ако се водиме по pre-order цените на т-мобајл.
*Cough* *Cough*
Ledikom MK...[DOUBLEPOST=1525643934][/DOUBLEPOST]
Го има ли во Солун? Кукуш?
Девојче, ако си повеќе фан по Note класата чекај да искочи Note 9.
Note 9 ќе има поголема батерија, подобро стило од предходното, Андроид 8.1,и најверојатно скенер за отпечатоци на прст вграден во (под) екранот на самиот телефон. А уште подобра работа ќе биде и ако стават и инфра црвен бластер.
А пак ако не си фан на Note класата, ондак зимај S9+ од ледиком нема да згрешиш. Кај мене сите дома само Samsung користат и се ПРЕ задоволни. Али сепак тоа е твој избор и нормално тука за овакви телефони ќе треба доста пари, бидејќи ова не е некој обичен телефон, за таа цена добиваш многу од Samsung, но за пола од таа цена можеш да си купиш и OnePlus 5T што е скоро добар како самсунгот но за пола од таа цена. Али сепак не е мое да ти се мешам, само ти давам предлог, другото е ти што ке одлучиш.
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2011
Мислења
86
Поени од реакции
175
Ми падна телефонов (S8) и ми пукна малку екранот, скоро е неприметливо ама ме нервира ептен многу.

Знам дека е прескапо за нов екран и ме интересира како во Ледиком демек цената да го сменат стаклото ако тачот работи е само 4490 денари (така им пишува на фб страната).
Ме интересира ваше мислење дали е све ок со ценава или има тука некои...појма неам...фалш стакло, кинеско, половно итн. ?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ми падна телефонов (S8) и ми пукна малку екранот, скоро е неприметливо ама ме нервира ептен многу.

Знам дека е прескапо за нов екран и ме интересира како во Ледиком демек цената да го сменат стаклото ако тачот работи е само 4490 денари (така им пишува на фб страната).
Ме интересира ваше мислење дали е све ок со ценава или има тука некои...појма неам...фалш стакло, кинеско, половно итн. ?
Ист случај и кај мене. Дали има чаре или мора менување на целосен екран?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom