Rick and Morty

G

Gaymer

Гостин
Momentalno sum pri kraj so prvata sezona.

Kazete deka ke bide podobra od sea.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Првата и втората се врвот третата ми беше мех со исклучок на 2-3 епизоди personal favourite таа со мисикс и со снафлс..пардон сноубол
 
P

psychostasia

Гостин
Последната со цитаделата, Ricklantis mixup е врвот на серијата. Таква епизода, 20 минути и секоја секунда значајна, не верувам дека ќе повторат. Мене па третата сезона ми е најјака, уште во април првата епизода се гледаше дека ќе е јака сезона.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
oh jeez rick.
oh man.

прејака ствар.
Мислам дека ова е ултимативното од овие анимирани "комедии", кои ги обожавам.
Бидејќи е прилично подлабока серијава за разлика од останативе од тој тип.
Првата сезона ми беше топ на почетокот, но откако ги изгледав втората и третата. првата ми се причини онака.

одлична серија, дури сеа гледам дека имало ваква тема, а одамна ми е гледана серијава.
И ете, у нивна чест brand new аватар :D
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
4та сезона досега импресии, anyone?

До мене е или малку ко да ми е падната?
Секако дека и оваа е прејака, но мислам дека за некој маргинален процент ми има изгубено шмек последнава сезона, пошто има доста да речам (на моменти) lame филерчиња, кои се нетипични за серијата и постои опасност истите да станат досадни и предвидливи со тек на време.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
ептен забавни, ама да, сите беа како филер епизодчиња, најверојатно со последните неколку ќе влезат во шемата..
иначе како што знам, ја обновија за 70 нови епизоди, така да ќе има и глупи и добри епизоди..
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Има нови епизоди.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.645
Koa pa preminaa na hbo
Klasika start na sezonata inace
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Случајно прочитав дека излегла нова сезона, па ми текна дека ни претходната не ја изгледав, а ѝ дадов шанса со 2-3 епизоди. Едноставно сметам дека серијава нема што да понуди повеќе, апла е репетитивна и монотона.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
Случајно прочитав дека излегла нова сезона, па ми текна дека ни претходната не ја изгледав, а ѝ дадов шанса со 2-3 епизоди. Едноставно сметам дека серијава нема што да понуди повеќе, апла е репетитивна и монотона.
Абе нормално дека е падната, не можеш да очекуваш дека ќе има некој креативна енергија секоја година до тој степен нешто ново да вади. Тоа е тој репетитивен проблем кај анимираните серии. Сите патат од тој "синдром" на creative drain во одреден степен од своето емитување, порано или покасно.

Иначе за мене сезонава е average за Р&M, малце под ниво на претходнава сезона (која беше најтапа од сите 4), барем досега, со 3ве епизоди. Ама далеку е од дистопична новава сезона како што ти напиша.
Има уште што да се види во Р&M.

Малце додадтно е без врска што досега сите 3 епизоди беа као одделни авантури, немаа нешто заедничко долги авантури дедото и внукот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom