Rick and Morty

Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248



Создадена од Dan Harmon ( батето зад Community која имаше 3 феномелани сезони и уште некоја meh ) и Justin Roiland ни ги носат авантурите на Рик супер-забеган-пијан научник кој го влечка својот плашлив и не толку бистар внук Морти кроз ... секаде. Освен главните протагонисти, интересни се и случките на родителите и сестрата на Марти, so there is that too.

Досега има една сезона со 11 епизоди, втора ќе има.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Достапни се епизодиве онлајн или ќе треба да се симнуваат торенти ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
И онлајн на гаге ги пуштаат? :D Јас дирек на торент.
Па онлајн е легално, торент не е :D

Пошто знам дека ова е на adult swim ако не се лажам а знам дека они ставаат видеа на нивниот сајт затоа прашувам :D
 
G

garthok

Гостин
Заразна е, еве 6-та ја спуштам во рок од 24 часа (а иам еден куп серии за глеање)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Многу добра анималија во анимираните серии. Добра оцена има од мене, него, дали знае некој дали ќе има втора сезона?
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
In January 2014, the series was renewed for a second season to air late 2014 or early 2015...
Од Wikipedia. Се надевам ќе продолжат!
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Аууу колку е болна серијава му ги масираше цицињата на учителот во прва епизода и уште тогаш сфатив дека ќе биде мрдната :pos:
Многу е јака, ко на дрога се боите во серијава и... well, ко на дрога е целата. :pos:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Првите 2 епизоди од сезона 2 се leak-нати :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.591

Се искинав од смеење на ова :pos: Ептен е забегана серијава и тоа е тоа што ја прави интересна за гледање. Изгледав 3 еп до сега, сигурно ќе продолжам. A онај па професорот по математика неодоливо ме потсеќа на Лајонел Ричи :pos:. Па на крајот на првата епизода кога му ги наброја сите можни имиња за веб страни за нивните авантури :zver:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom