Rebelde Way

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
...тоа ти е грешка!за тоа време подобро спи!барем ќе се разбудиш одморна!а после таа серија сама глава може да те боли!
Оваа серија само ги расипа младите.Не ја гледав искрено,а не се ни каам што не ја гледав.Откога почна серијава децата кај мене во клас почнаа да се менуваат.Женските се дигнаа до небеса имитирајќи ја таа Миа,машките се шетаа шатирани цела година како МануеЉ и така сите среќни си живееја во Мирче Ацев Скуљ.

:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Dobra bese serijava a najdobra Mia
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Абе кој ја гледа серијата, гледајте ја Миа Колучи. :)

Инаку, да серијата е живи срања, ама тоа е.
 

ToX!c

JuVeNtUs FaN
Член од
20 јуни 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Супер беше серијата сите ептен беа бунтовни
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Супер беше серијата сите ептен беа бунтовни
хахахаххаха:pos2:
абе интересна ми беше серијата затоа што тогаш имав 12-13 год и се кладам дека сите сакавте да учите во такво школо!без утка ја гледав секоја епизода и во 11 и репризата во 3 попладне,да не случајно нешто сум испуштила:)ама сега кога ја гледав на обн,сфатив колку е всушност серијата безбезе,нереална и не глумат нешто посебно..ама во периодот кога беше актуелна,и ја бев "навлечена" на млади бунтовници:):pipi:
 
Член од
29 август 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
abe serijata definitivno bese top nema so!!! I glumci i se....sekoj den ja gleav u 3 poso ne bev doma od sabajle....i sea ja gleav na obn pak cela ali zavrsi:nesvest: ! ali zatoa sea namesto nea na OBN ima sli4na serija namesto nea u isti termini i glumat pola glumci do Mladi Buntovnici ali gi nema glavnite likovi Mia, Manu, Marizza i Pablo ali zatoa gi ima Fer, Belu, Rocco, Fran, Tomas i Blas...SErijata e dobra sea za sea ali vo nikoj slu4aj nemoze da se sporedi so Mladi Buntovnici...mislam nema zborovi ....naj top bese od site...ina4e i ja go iam gleano filmot so e snimam koa MIA e trudna i raga slatko devoj4e so plava kosi4na ...mn e ubavko....i ima mn dobra sidrzina imam sreka so znam spanski pa taka da se razbrav ina4e ako ne znam bolji i da ne go gleam poso nemase nikakov prevod.......ednostavno serijata bese TOOOOOOOOOOP!
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Хах, серијата даа, беше закон ама заедно со тоа мноооогу беа влезени во серијата сите, она дури сеир си гледав... Една другарка умираше од желба да биде Миа и вика, еј од денес мене викајте ме Миа и сите кажете ми кој сакате да бидете од серијата и така ќе се викаме во клас... Мислам хелоооу! Јас уше од тогаш си се постилав од смеа, не за нешо друго туку оти жолчни расправии паѓаа кој да биди марица, па машките се караа за мануел, а јас си седев на страна и си паѓав од смеа...Не за друго, пошто бевме големи, трета средно еееееееј! а се понашаа ко трето одделение! А после навечер сите да ги видиш ќе ти се праат нешо големи абее :pos2::pos2::pos2:


п.С.Лично јас најмногу го сакав ТОМАС!!! Ни Пабло ни Мануел, ни никој, само ТОМИ! А за машките ми беше сеедноооо!!!
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
roko bese zakon si go zivese coeko svojot svet!!!!!
A inaku serijata ne bese bas nesto!!:smir:
 
Ј

јовица11

Гостин
jas ja obozavav serijava,Mia bese preubava!Znae li nekoj deka i meksikancite imaat snimeno remake na Rebeldeway,imenuvan samo kako Rebelde,i serijata e strasno popularna vo Srbija!
 

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Според мене ептен супер серија за тинејџери :) глумците беа супер миа мануел пабло.... ептен закон
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
ABE LUGE SITE POCNUVAJKI ...
MIA,MANUEL,PABLO,TOMAS,GVIDO,PILAR,SOL,VIKO,FELI,FERNANDA,BELEN....
I SITE DA NE GI NABROJUVAM....SITE SE COOL
,...,.,.,.,.,.,.SERIJATA :toe: BESE ZAKON4E
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
RebeldeWay беше закон, ама Refuego (серија со половина исти актери како бунтовниците) што ја дават на OBN е катастрофа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom