Quart LCD/LED/3D TV?

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Тој телевизор ти е веке во една класа над Quart,Fuego и остали срања.Лично искуство ти кажувам супер е.Сега ги прави БЕКО Турција ама сепак телевизорот 4324 носи панел од Самсунг и има и гаранција 2 години додека кинезиве имат по 1.Исто така ги чита и МКВ од УСБ.Мој предлог е да си го купиш и ич да не му ја мислиш.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Тој телевизор ти е веке во една класа над Quart,Fuego и остали срања.Лично искуство ти кажувам супер е.Сега ги прави БЕКО Турција ама сепак телевизорот 4324 носи панел од Самсунг и има и гаранција 2 години додека кинезиве имат по 1.Исто така ги чита и МКВ од УСБ.Мој предлог е да си го купиш и ич да не му ја мислиш.
го купив веќе само имам проблем кога пуштам филм никако да го средам преводот ми показува некои хиероглифи, додека на лаптопот е ок
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
го купив веќе само имам проблем кога пуштам филм никако да го средам преводот ми показува некои хиероглифи, додека на лаптопот е ок
АКо ти е кирилица и така ти покажува ондак не ти подржува.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.134
Поени од реакции
549
едно тазе прашање: какви се денешниве quart tv-a?? квалитетни се или не? пошо се ептен ефтини
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Здраво. Колкава цена се отприлика далечинските управувачи за кварт телевизориве? ОД ништо се расипа далечинското, почна да не фаќа помалце, и после се расипа, сменавме батерии ама ништо. Инаку незнам што модел на телевизорот е(на кутијата пиши лп32, али да гугламе никогаш нема да го најдиме :( ) земен од амц и има гаранција.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
75
Поени од реакции
12
Здраво сакам да ве прашам во врска со quart телевизорве го земав вчера и сеа за сеа сум задоволен само незнам како да наместам превод на филм од усб го местам филмот да има исто име со преводот ама небива. На пример 1234 за филм и 1234.srt за превод.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Здраво сакам да ве прашам во врска со quart телевизорве го земав вчера и сеа за сеа сум задоволен само незнам како да наместам превод на филм од усб го местам филмот да има исто име со преводот ама небива. На пример 1234 за филм и 1234.srt за превод.
Во ист фолдер треба да тие, или веќе ти е? НА пример тебе филмот ти е во /films/1234 а преводот ти е во /films/subtitles/1234.srt нема да работи мора да биде на исто место со 1234 филмот :D
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Дали некој го има земено овој,да кажи позитивни/негативни критики?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Јас имам позитивно искуство од овие телевизори и ги препорачувам.искрено кога го купував во АМЦ тргнав по Филипсот,ама вработените ми се другари и ме разубедија дека внатре е истата машина,нема никаква разлика освен цената.

дали е така-незнам,ама сум задоволен,пошто сум го споредувал и со други телевизори и сликата е супер(на Макс ТВ)
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Кој модел од следниве би го одбрале и зошто?

 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Кој модел од следниве би го одбрале и зошто?

секогаш би одел на vivax затоа што се познат хрватски бренд и колку толку гледаат нешто квалитетно да стават во уредите што ги продаваат, плус и може некој тест за нив да се најде, а има подршка со софтвер и останато
овие фуего мислам дека се бренд на нептун, што има внатре кој ги праве никој не знае
ариели исто така за мене непознати

а за 10к 40 инчи фулл хд тоа е премија, многу паднале цените на телевизорите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom