PS3 gamepad VS Xbox360 gamepad

  • Креатор на темата ErT
  • Време на започнување

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Овој бумерангов, некој пијан јапанец го правел изгледа :pos2:.
Он топик, немам ни ексбокс ни пс3 (само пс2 од кој ќе се опростам утре коначно :nesum:), ама ги имам пробано џоистициве и боље ми лежи тој од ПС3, ексбокс џоистикот е една од причините што ме одвлекува да купам Ексбокс.
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
Абе џојстик ко џојстик каков и да е ќе си се навикнеш, јас на џојстик ич се не замарам искрено. И од 100 денари од на пазар кога ќе играш ако е убава играта не ни помислува на џојстикот.
Да бе нема врска каков е, има голема врска.
Земав еден од Anhoch за 250 денари HANTOL на USB и за PC и PS3 па по шкарт гејмпад неам користено, кога стискаш се слуша звук како кога палиш светло на прекидач и ако играш навечер у тишина памет ке ти расцепи а ако играш некоја игра со тепање (Tekken, Street Fighter или GOW) комбо да направиш шанси нема.
А скроз заборавив на еден гејмпад Logitech DualAction кој од пред 3 години му го имав позајмено на баџото па си го земав и работи ТОП
 

Attachments

Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
И двата џојстика ми лежат убаво ама бидејки имам пс2, дуалшокот ми е боље
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
па ја имам чилстрим (екс-бокс) си купив од кај нико компјутер и мерак ми праи кога играм игрици и згора на тоа убаво ми лади муда;)
ВАКОВ Е, КУУУЛ ,А И на сонито не е лошо не може против нив поради традиција
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
и сега имам и уште еден џојпад RumblePad 2 и многу добра е само разликата е чилстримот кога ја пушташ игра не треба подесување само си тераш додека другиот ќе треба да нагодуваш вака-така тешки маки ама се исплати и како убаво ми лежат;)
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
и сега имам и уште еден џојпад RumblePad 2 и многу добра е само разликата е чилстримот кога ја пушташ игра не треба подесување само си тераш додека другиот ќе треба да нагодуваш вака-така тешки маки ама се исплати и како убаво ми лежат;)
Kolku pari se dvizat dzojsticite sto gi imash ti, i od kade gi zema ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom